Франција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 12 август 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.980
  Допаѓања:
  5.445
  Сум ги посетила Париз, Нант, и попат некои мали гратчиња за кои не знам како се викаат. Преубава земја, убави катедрали, замоци, средени села, огромнгра
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.980
  Допаѓања:
  5.445
  Имаат многу видови сирења, сум била и на Атлански океан, сум посетила солана близу океанот. Париз има многу мостови, убави градби, ама и Нант не е за потценување. Во Нант посетив катедрала, трговски центар и ботаничка градина. Ваши импресии за земјата?