1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Француска музика

Дискусија во 'Музика' започната од Glossy-girl, 31 март 2012.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  На Chivas и sesilija им се допаѓа ова.
 2. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  161
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Многу го сакам јазикот.. :inlove: :inlove: :inlove:
  И понекогаш знам да ја слушам...Во последно време се нешто се навраќам на ваква музика.. :^) :^)
  Омилена ФРАНЦУСКА пеачка ми е Заз.(не ми се допаѓа нејзиниот стил,ама гласот и го сакам) :) Често знаат на Антена5 некоја нејзина песна да пуштат. :D
   
 4. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Не слушам француска музика. Знам само неколку и тоа е тоа. Ни тие не ги разбирам де си дрдорам нешто по ритмот брљ фуа жуа муа кrдјгљчљењ :|
  Од Селин Дион знам некоја, сеа и од Заз знам две и толку :D
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Жими од Селин Дион што сакам некоја некоја песна, инаку ова другово, па јас мислам дека ако запеам јазикот ќе си го прекршам,гипс ќе носам :)
  така да non merci
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Немора да се пее,само да се слуша.
  Мене ми се допаѓа ваквата музика,посебно заради јазикот. :D
   
 7. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  На eliesaab, hermosa, NoOrdinary и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
 9. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  51.754
  Го сакам францускиот и имаат убаво музиче, само ете, не ми текнало да седнам и да си речам ќе пуштам француска музика сеа (освен Нувел Ваг, ама тие повеќе пеат на англиски). Оваа песничка ја имам слушано од мнооогу одамна, и сирота безвезно пробував да научам да ја пеам :D
  http://www.youtube.com/watch?v=dDwKPGUIVME
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Мене како пејачка многу ми се допаѓа Zaz.И сега редовно си слушам песни од неа. :)
  Никогаш не сум пробала да научам песна на фрнацуски јазик,а ако го направам тоа ќе ви јавам и ќе се снимам...тогаш браво за мене,ќе си го искршам јазикот,сигурно. :rofl:
   
 11. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Не разбирам француски, ама понекогаш си слушам, онака за релаксација и романтика.
  На неколку песни и текстовите им ги научив напамет. Може не звучи баш француски, ама се трудам бе :D
  Немам омилен пејач/ка, ама затоа имам омилена песна.
  Еве оваа.
  http://www.youtube.com/watch?v=bHUH8cP7p90
   
 12. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.991
  Пол:
  Женски
 13. SingingBird

  SingingBird Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 14. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Многу често слушам француска музика, просто ме опушта, ме мотивира :).
  Често ги слушам Лара Фабјан и Заз, па според ова би можела да ги вбројам во омилени француски изведувачи.
  Баш во петокот бев на француската шансона во МКЦ, супер беше.. Француски песнички, пола и повеќето од нив ги знаев.. Од секаде се слуша јазикот на французите, милина.
  Еве некои мои омилени:
  http://www.youtube.com/watch?v=sl4q8gwKvv8
  http://www.youtube.com/watch?v=Gm5S43YC2uo
  http://www.youtube.com/watch?v=D38EUIll1pM&ob=av2e

  :music: :music: :music:
   
 15. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Не ја слушам бидејќи:
  -не ги разбирам и онака, :tmi:
  -ме боли главата и ми се лоши од нив. :rofl:
   
 16. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.804
  Нема да правам филмови дека слушам пошто стварно врска немам од француска музика. :$ Ги знам жими оваа од Заз што ја пуштаат на антена5, лолита што е постирана и оваа
  http://www.youtube.com/watch?v=TfMEpuV_JtU
  Ама сега кога ги слушнав овие што сте ги постирале баш убаво му дојде на увцево мое :lol: Си ги извадив песните. Ако знаете уште некоја така поубава ставете ја, ми се допаѓа. :)
   
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  И ти ја слушаш Заз а ?! :lol:
  Јас моментално слушам француска музика.Барем ми се подобри расположението. ;)
   
 18. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  Искрено пред некоа време слушав помалку француска а повеке англиска музика но сека по полека се изедначуваат....Омилена ми е од Заз je veux и Eblouire par la nuit...:)
   
 19. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  На Annabel Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.612
  Допаѓања:
  3.330