1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Француски институт Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од Tanjamm, 31 мај 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.944
  Допаѓања:
  7.381
  Дали сте биле, сте користеле услуги и колку мислите дека се отворени за помош и соработка?
   
 2. jance.kristince

  jance.kristince Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас дум член во институтот веќе еднс година, имаат добра библиотека...можела и поголемка да биде ама нема врска Даваат исто така секакви курсеви и услуги, еве ја на пример си го положив DELF B2, а имаш и можност да одиш на специјализирани курсеви за подготовка на меѓународни тестови (како на пример DELF).