Француски институт Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од Tanjamm, 31 мај 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.921
  Допаѓања:
  5.373
  Дали сте биле, сте користеле услуги и колку мислите дека се отворени за помош и соработка?
   
 2. jance.kristince

  jance.kristince Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас дум член во институтот веќе еднс година, имаат добра библиотека...можела и поголемка да биде ама нема врска Даваат исто така секакви курсеви и услуги, еве ја на пример си го положив DELF B2, а имаш и можност да одиш на специјализирани курсеви за подготовка на меѓународни тестови (како на пример DELF).