1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фригидност

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од one_girl, 13 мај 2015.

 1. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Zdravo decki, sakam da spodelam eden licen problem so cel nekoj da mi pomogne. Vo vrska sum dve godini i sum seksualno aktivna, no toa ne me pravi srekna. Go sakam moeto momce, zgoden e, srekna sum so nego, samo ednostavno ne sakam da imam seks so nego. Ne cuvstvuvam zadovolstvo i na toa gledam kako obvrska za da opstojuva nasata vrska. Najloso e toa sto ne mozam so nego da razgovaram za ova, ednas mu spomnav i pocnavme da se raspravame, se cuvstvuva navreden i moram da go krijam mojot problem i da glumam deka uzivam. Skoro edna godina imame odnosi a ni ednas ne sum doziveala orgazam. Se soocil li nekoj so vakov problem i moze li da mi pomogni?
   
  На Lolo5, zokipoki.1 и Arthur им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Значи нему поважно му е ти да ИЗГЛЕДАШ како да уживаш и тој да си го истера ќефот, отколку ти НАВИСТИНА да уживаш. Која себичност! :x
  Тој момакот твој, сакал или неќел, мора да разговара со тебе. И нема што господинот да се чувствува навредено. Нема никаква потреба да се чувствува навредено затоа што, претпоставувам, ти никогаш не си му ни спомнала што тебе те возбудува. Може она што тој го прави, кај тебе не пали. Тоа не е чудно, сите луѓе сме различни и имаме различни желби и потреби, ама затоа се седнува и се прави муабет.

  Си се самозадоволувала некогаш? Што те возбудува?
  Не оставај секогаш на него да тера онака како нему му е убаво и онака како што тој замислил дека треба да биде. Дај му насоки на човекот. Кажи му вака сакам, онака неќам, пробајте некои други пози, полево, подесно... што знам, тресам идеи од ракав, ама бидете флексибилни малце. Стегни го малце, нека не се занесува. Навреден бил...
   
  На Lolo5, bubi75, AleBG и 13 други им се допаѓа ова.
 3. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Jas mislam deka toj ne e sebicen nego izgleda ne te svatil seriozno za problemov i mislam deka ne e vistinskiot iako vikas deka ti e super i top se slozuvate za seks se potrebni dvajca a ne samo eden da bide zadovolen ti ne si zaljubena vo nego i voopsto ne si opustena i zatoa nemozes da dozivees orgazam baska bolje cuvstvo od toa ne postoi ama izgleda ne go imas vistinskiot covek za toj cin....
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Valas

  Valas Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Машки
  Ако после 10 ина години брак девојката повеќе нема желба, нема емоции, нема фантазии за што се работи, како да препознаам нејзините намери и причини, разликата, чуствата итн....
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aleks blond

  aleks blond Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  zapoznavaja so prijatelite i vidi kako ke se ponasa i kade ke gi gleda najpoveke na koe mesto:)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.