1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фудбалски натпревари

Дискусија во 'Спорт' започната од free, 16 март 2010.

  1. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    eve ke castam...
    ima za site koi me podruzvaa..
    za site po edno parce od tortava... :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Изгледа ова моево ќе се оствари.. :!: ;) :D
     
  3. C.Bradshaw

    C.Bradshaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Реванш Интер Барселона ... Тежок натпревар...
     
  4. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    јас и дечко ми гледаме натпревари .. и двајцата навиваме за Manchester United :* :l:
     
  5. C.Bradshaw

    C.Bradshaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    И двајцата под итно да го смените тимот :lol:
     
  6. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Ajdeee cestitki do navivackite na Bayern... a denes e golem den, za site... lele kolku sum vozbudena,
    znam deka tesko ke bide, no znam deka ke izdrzime... tipuvam rezultat 2:1 :rofl: , srekno na site, i neka pobedi najpametniot :rofl: a toa znaci Murinjo :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    se citame utre so rezultatite... :lol:
     
  7. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    ... има ли некоја што навива за Барселона,а???
     
  8. sanji4444

    sanji4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    495
    Пол:
    Женски
    Ајде сите вечерва да навиваме за ИНТЕР!!!! :clap:
     
  9. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    :clap: :clap: :clap:
    VI BLAGODARAM NA SITE NA PODDRSKATA!
    Kako sto gledam, slabo da ima navivacki na Barcelona... eee kako sto izjavi murinj, za Inter ovaa pobeda i igranje vo finaleto e son, a za Barcelona opsesija... no sonot e po realen od opsesijata... :rofl: :rofl: :rofl:
    Ve sakam siteee, a posebno Murinjo! hahahah
     
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ИНТЕЕЕР ! :y: :clap:
    јако ќе биде,одвааај чекам ! :hug:
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.016
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Ќе биде интересно вечер, осеќам. Доволно ќе и биде на Барселона да победи со 2:0 и мислам дека постојат големи шанси да се случи токму тоа. А Интер... па искрено, ич не ги сакам. Има само еден тим од Италија за кој навивам еве веќе 20 години, а тоа е Јувентус... така да вечер, Барселона ќе биде мојот фаворит. :) :) :)
     
  12. C.Bradshaw

    C.Bradshaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15

    Фри , како и секогаш јас и ти не можеме да се погодиме со тимовите , така да .. БАРСЕЛОНА !!! :hai:
     
  13. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    hahahahahahhahahahha Go Go Goooo
    Inter Shampion... oleee oleee oleee
    nejkam da komentiram mnogu osven tri zbora...
    i pokraj naporite na sudijata, i pokraj eden igrac pomalku, i pokraj golot koj ne bese gol (poradi offsajt) i pokraj toa sto bevme gosti i nemavme poddrska od publikata... NIE sme Shampioni... Definitivno se dokaza deka Barcelona ne e najdobrata ekipa vo Evropa, ete vidovte kako moze da se skroti i Barcelona, i pokraj najsilniot pritisok do sega...
    Inter TE SAKAM ISKRENO...TI BLAGODARAM ZA NAJDOBRATA IGRA STO JA POKAZA... SAMO TAKA TREBA DA SE BRANI OD PROTIVNIKOT Barcelona...
    pozz do site koi me poddrzuvaa, pa i tie koi bea moi kontrasi... fala vi na site...jas od sinoka pocnav da slavam, a ke prodolzam i denes... :rofl:
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.016
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Морам да кажам и свој коментар за натпреварот синоќа. Како прво, честитки за Интер, отидоа во финале заслужено, ама затоа што во првиот меч покажаа подобра игра. А синоќа натпреварот беше ТАПА. Едноставно, тапа. Досаден до немајкаде. Отсекогаш сум го почитувала Мурињо како тренер и стратег затоа што поддржуваше агресивна, отворена игра. И си реков, кога дојде во Италија, ќе го промени нивниот начин на игра, оној затворен т.н. катанаџо (тие што следат фудбал знаат на што мислам). Синоќа се реши да го брани резултатот од првиот меч, и затоа фудбалерите на Интер толку ја затупеа играта и го наметнаа тоа темпо. Не ме сфаќајте погрешно, Барселона не е мојот тим, без разлика кој да играше, истово ќе го кажев. Ама синоќа не можеше да дојде до израз играта која вистинската Барса знае да ја прикаже. Фудбалот не е фудбал без возбуда, акција, напади и шанси за голови. А синоќа не видов ништо од тоа. Како и да е, се надевам дека финалето ќе биде навистина интересно, дека ќе вреди да се гледа. Честитки од мене до сите навивачи на Интер!
     
  15. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Potpolno se soglasuvam so tebe... no bi sakala samo nesto da dodadam, bidejki ete se razbiras od fudbal... Inter morase taka da igra, bidejki imase dobar rezultat od prethodnata utakmica, bidejki neresen rezultat im odgovarase no najbitno e sto igraa so igrac pomalku koj im gi skrati silite za napad uste vo 28ta minuta... ne smeeja da rizikuvaat, moraa taka, ako se otvorea togas rezultatot nemase da bide toj sto bese, bidejki site sansi bea na stranata na Barcelona... nivni teren, igrac poveke, i fenomenalna publika koja oznacuva uste edne igrac... pritisokot bese golem, jas ete iskreno do 94 minuta se plasev, falese za malku gol da se dade... taka da sepak opravdano si go branea rezultatot... sepak zasluzeno si slavam, neli? :rofl:
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.016
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Па нормално Фри, слави слободно ;) знам дека Интер мораше така да игра, мене стално ме нервира кога Јуве така игра, затоа што досадно е за гледање. Како и да е, се надевам дека барем во финале ќе победат, оти германските тимови ги сакам уште помалку од Интер :D
     
  17. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    И се оствари! :!: :D :rofl:
     
  18. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Da, no iskreno tesko ke bide, sansite se 50-50... Baern se opasni i imaat mnogu dobar i iskusen trener... i Murinjo ne go sakase Baern za vo finale, no sto e toa e, germancite igraat standardno 90minuti imaat jaka kondicija i kvaliteten fudbal... no sepak neka pobedi najdobriot... znam deka nema lesno da ja propustime ovaa sansa koja ja ocekuvame veke 35 godini :tmi:
    iskreno, mnooogu sum srekna za vlezot vo finale... ne se opisuva cuvstvoto... :rofl:
     
  19. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    [quote="
    Изгледа ова моево ќе се оствари.. :!: ;) :D[/quote]

    И се оствари! :!: :D :rofl:[/quote]
    I za kogo sega navivas? :D
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    И се оствари! :!: :D :rofl:[/quote]
    I za kogo sega navivas? :D[/quote]

    :lol: ..двата клуба ми се добри..меѓутоа по некоја x причина за Баерн :D