1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фудбалски натпревари

Дискусија во 'Спорт' започната од free, 16 март 2010.

  1. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    мене миленици ми се Челзи а сега во финалево на Лига на шампиони.. напред ИНТЕЕЕЕР :D :D :P
     
  2. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    julie77, ako poradi x pricina navivas za Baern, togas poradi y pricina navivaj za Inter... :rofl: :rofl: :rofl:
    se zezam, neka pobedi po dobriot, Inter de... se znae ;)
     
  3. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    :clap: :clap: :clap: znaci ke navivame zaedno... welcome to the club... :* :* :*
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Честитки до сите навивачи на Интер, посебно до Фрии. Се приклучувам во клубот на оние кои ќе навиваат за Интер во финалето. :clap:
     
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Напред Интееер ! :clap: Се придружувам во клубот на навивачи !
    Се гледаме во финалее ^_^
     
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Интер мораше да се чува сношти...затоа така досадна утакмица беше. Ама сепак е добро што успеаја до крај да издржат иако на нивна половина 90 посто од цела утакмица се одвиваше. Интер мора да победи во финале. :D :!:
     
  7. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    :clap: :clap: :clap: taka e i taka treba da bide :d: pa ke slavime... pozz :*
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^ЌЕ славиме и тоа како Фри :D А бе Баерн мислам дека нема шансси, не е за со ваква строга и ептен добро организирана екипа. Ама сепак треба припазување и добра осмисленост на потезите. И играчите Мурињо да не ги штеди :fubar: знае тој кои му се за финале ;) :D
     
  9. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Da, mora da se pazime, sepak ne se za potcenuvanje, kako i da e stignaa do finale i tie... i germanska rabota, tocni se vredni se i igraat i se borat do kraj... si drzat oni tempo, a imaat kako sto rekov i dobar i iskusen trener... SEPAK MNOGU JA POSAKUVAM OVAA TITULA, zasluzeno... :d:
     
  10. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Мој омилен клуб е Челзи ама сега кога Пандев е во Интер повеќе од се сакам да победат во финале. Македонец во лига на шампиони :rock: Кога играа Челзи и Интер значи и покрај тоа што со години сум ептен ептен за Челзи, сепак патриотското во мене беше посилно и стварно сакав Интер да победат и ете се случи и тоа и сега ФИНАЛЕ :clap: интересно ќе биде. А Баерн пред неколку години беше стварно многу јак клуб, после имаше некои проблеми ама сега пак се на врвот, па и на Клосе му помина повредата така да страшно ќе биде финалето :) Ама покрај толку лојални навивачи Интер мора да победи! А Челзи ќе си бидат прваци во Премиер лига! Баш супер се наредија работите оваа сезона! :rofl:
     
  11. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    отсекогас сум била за манчестер ј. и никогас нема да ги сменам :)
     
  12. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Denes ke bide interesno... Inter protiv Roma, ke si gi merat silite, i ke se doznae koj zasluzil da bide prv vo Italija, a za toa ne se ni somnevam... FORZA INTER! :rofl: :rofl: :rofl:
    Vecerva se igra za KUP... Golem Optimista sum deka ovaa godina Inter ke dobie tri pehara... Edniot za Sampion vo Ligata na Shampionite, vtoriot za Zampion vo Italijanskata liga i tretiot pehar za osvojuvanje na Italijanskiot kup... Srekno...
     
  13. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    :clap: :clap: :clap: edniot veke go osvoivme sinoka... odime ponatamu :rofl: :rofl: :rofl:
    FORZA INTER!
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Браво :clap: :clap: честитам Фри. Ама Рома синоќа беше крајно некултурна и неспортска и уште не знам што. Тоти си бараше си доби, човекон е за во пензија.
     
  15. C.Bradshaw

    C.Bradshaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    ЧЕЛЗИ ЈА ОСВОИЈА ПРЕМИЕР ЛИГАТА :l: :l: :l:
     
  16. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    samo so tolku li se zadovoluvate??? :rofl: :rofl: :rofl:
     
  17. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Хехехехехехе легенда ми е FREE .Не сум сретнал таква жена толку да ужива во фудбалот :clap: :clap: .Мада и мајка ми многу ужива да гледа светско првенство многу повеќе од мене и татко ми.Ќе кажам само Forza Inter :) :D за да не го јадам од Фри :D
     
  18. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Si znaes ti a? hahahahha se zezam... da obozavam fudbal. obozavam osobeno da gledam vo zivo na stadion, i zivotna zelba mi e barem ednas da gledam natprevar na INTER vo zivo... ajde mozebi ke mi se ispolni i toa... go sakam fudbalot, bidejki izrasnav vo takva sredina... vo semejstvoto imam mnogu spoprtisti, a i tatko mi e sportski rabotnik... koga bev mala vo nedela obicno idevme gledavme utakmica... vo maalo non stop igrav fudbal so maskite, i da bev masko sigurno ke bev fudbaler... :lol: nekoj mozebi ne go saka Italijanskiot fudbal, no ete jas go sakam, pa mozebi zatoa go sakam i Inter... a za Svetsko da ne zborime, duri planiram i nekolku dena odmor da zemam, se zaradi svetskovo :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Јас многу ретко гледам фудбал многу ретко али светско го гледам онака интересно е сепак е доживување коешто ние не можеме да го осетиме.Абе и мајка ми гледа фудбал и ги знае сите фудбалери :D .Уште не се навлекла да се клади само :rofl: :rofl: Јас бегам.Поздрав Фри :hai:
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    :clap: :clap: :clap: :inlove: :inlove: :rock: :rock: