1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фудбалски трансфери

Дискусија во 'Спорт' започната од anamariia.x3, 20 мај 2012.

 1. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Тема на која можеме да збориме цело лето(покрај Европско). :D
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Ибрахимович во Л.А. Галакси.
   
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Tri godini i bile potrebni na temava da go dobie prviot komentar :?:
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Не следи никој фудбал. Сите се по ракометот и одбојката. Ама ќе ја оживееме темава. Бар 2-3ца да сме.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки
  Ќе ја оживееме во јануари
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Еве ви нешто околу трансферите и позајмиците.

  Arsenal

  In
  Krystian Bielik
  (Legia Warsaw) Undisclosed
  Gabriel (Villarreal) Undisclosed

  Out
  Lukas Podolski
  (Inter Milan) Loan
  Matt Macey (Accrington Stanley) Loan
  Yaya Sanogo (Crystal Palace) Loan
  Benik Afobe (Wolverhampton Wanderers) Undisclosed
  Joel Campbell (Villarreal) Loan

  Liverpool
  In

  Out
  Kevin Stewart
  (Cheltenham) Loan
  Lloyd Jones (Cheltenham) Loan
  Jack Dunn (Cheltenham) Loan
  Oussama Assaidi (Al Ahli) Undisclosed
  Suso (AC Milan) Undisclosed
  Connor Randall (Shrewsbury Town) Loan
  Sheyi Ojo (Wigan Athletic) Loan

  Manchester City
  In
  Wilfried Bony
  (Swansea City) Undisclosed

  Out
  Sinan Bytyqi
  (SC Cambuur) Loan
  Matija Nastasic (Schalke 04) Loan
  Devante Cole (MK Dons) Loan
  Jordy Hiwula
  (Walsall) Loan
  Scott Sinclair (Aston Villa) Loan

  Manchester United
  In
  Victor Valdes (Unattached) Free
  Sadiq El Fitouri (Unattached) Salford City
  Andy Kellett (Bolton Wanderers) Loan

  Out
  Ben Pearson (Barnsley) Loan
  Sam Johnstone (Preston North End)
  Michael Keane (Burnley) Undisclosed
  Will Keane (Sheffield Wednesday) Loan
  Marnick Vermijl (Sheffield Wednesday) Undisclosed
  Jesse Lingard (Derby County) Loan
  Saidy Janko (Bolton Wanderers) Loan
  Darren Fletcher (West Bromwich Albion) Free

   
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.350
  Допаѓања:
  28.219
  Пол:
  Женски
  Јас си ги поштовам Јунајтед,иако не се баш сјајни во Премиер лигата во последно време...
  Но кога разбрав дека после Луис Ван Гал иде оној Мурињо,реакцијата ми беше::x(facepalm):headbang:
  И затоа откога Мурињо ќе е тренер,дур ќе е тренер на Јунајтед,јас нема да ги пратам ниту на спортска да ги пишам...кога ќе му дојди време да си замини(дај боже да не седи таму долго) е тогаш ќе си ги пратам...
  Не можам искрено да го сварам тој човек|(
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  А што направија Јунајтед со Луј ван Гал??? (facepalm)(facepalm)(facepalm)
  Јас Мурињо никогаш не сум го сакал затоа што бил противник на моите клубови. Секогаш бил на спротивната страна од мојот клуб.
  Но како тренер го поштувам. Ова не е обичен тренер.

  Луј ван Гал потроши над 100 милиони за да донесе засилувања што не ги бива. Дури ни Марсијал не знае како да го искористи, за кои Манчестер платија огромни пари. (50/60 милиони евра)
  Скоро сите играчи на погрешни позиции ги игра.

  Се молам што побрзо да дојде Мурињо и да го спаси "потонатиот брод" што му потона на ван Гал.
   
 9. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.350
  Допаѓања:
  28.219
  Пол:
  Женски
  а да не потони уште повеќе?
   
 10. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки
  Мурињо дури в лето