1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фурка (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од GirlRose, 23 јули 2015.

  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    После толку размислувања закажавме да одиме во Фурка.Требаше во Калитеа,но немаше место.Сеедно.Па пошто гледам нема тема,сакам да прашам какви се цените?Мислам за прехрамбените производи.Какво е местото,плажите?Сакаме да одиме на некое помирно местенце како за фамилијарни луѓе.Па девојки какви се вашите импресии? :)
    ако темава е дупла-канта :)
     
    На Zorica pro му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    јас бев во фурка на неколку дена, и ми се свиѓа ама за 3, 4 дена не повеќе, монотоно е местото,м баш такво е фамлијарно супер клима, морето е прекрасно, ама плажите се тесни, долга е плажата и се наоѓа место. кафе на плажа сокче е по 2.5 евра со лежалка. гиро 2 до 2,50 евра, пченка 1.50, сокови од маркет 1.50 кока кола фантам вода 0.50 литро. мирно е местенцето, има каде да се прошета. и како што видов сите вилички беа близу до морето, така да тоа е предност! за фамилија со деца е измислено водата е топла и е плитко цело време, дури и ме нервираше на моменти, неможеш да запливаш да се разладиш :):sun: убав одмор, ќе се изнаодморите во фурка!
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Soft92

    Soft92 Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    некој нешто ново да надополни овде ??? уште некое потазе искуство
     
    На Tamatam му/ѝ се допаѓа ова.
  4. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    2.563
    Градот е жив и полн со туристи, но плажата во градот скоро и да ја нема, премала е и никаква но на неколку километри има предобри плажи така да ако сакате секој ден да возите со кола ок е.
     
  5. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Можеби каснам,али ајде да кажам.Убаво и пријатно место ама за фамилија со помали деца.Мирно е.Водата е чиста.Луѓето се љубезни,цените поскапо од кај нас.Мене плажата ми се чинеше стандардна.
     
  6. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Фуркa... 2014 г... Хoтел Рoјaл... Хoтелoт ништo пoсебнo... oсвен штo е нa 3 чекoрa oд мoретo... сoбите сo пoглед кoн мoретo... дoсегa нaјубaв пoглед штo сме имaле... сoнцетo дoцнa зaoѓa... пoсле 20h...
    Местoтo... мaлo, мaлo... зa пoлoвинa чaс целoтo ќе гo пoминеш пеш... рaшетувaвме нaвечер сo кoлa пo oкoлните местa... не би oтишлa пoвтoрнo... А... И oвoј мaнекенoт беше сo женa му и ќеркaтa... Црнoкрaк... хaхa...
     
    Последна измена: 2 август 2017
    На happiness! и mira.mira им се допаѓа ова.
  7. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Dali ima lidl vo blizina na furka?
     
  8. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Лидл е на другата страна, во близина на Калитеа.
    Можеби 20тина мин одалечено со кола.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. gorda

    gorda Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    76
    Ние со мали деца супер си помиваме со тоа што навистина е за со мали деца, убава, плитка, топла вода, мирно место после 22 часот мир и тишина, вистински одмор. Во исто време беа едни млади дечки и им беше здодевно и секој ден со кола се селеа до соседни места. Тие велат никогаш повеќе, јас пак би одела.... Кому како...
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.