Фурка (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од GirlRose, 23 јули 2015.

 1. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  11.905
  Пол:
  Женски
  После толку размислувања закажавме да одиме во Фурка.Требаше во Калитеа,но немаше место.Сеедно.Па пошто гледам нема тема,сакам да прашам какви се цените?Мислам за прехрамбените производи.Какво е местото,плажите?Сакаме да одиме на некое помирно местенце како за фамилијарни луѓе.Па девојки какви се вашите импресии? :)
  ако темава е дупла-канта :)
   
  На Zorica pro му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bella24

  bella24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  788
  јас бев во фурка на неколку дена, и ми се свиѓа ама за 3, 4 дена не повеќе, монотоно е местото,м баш такво е фамлијарно супер клима, морето е прекрасно, ама плажите се тесни, долга е плажата и се наоѓа место. кафе на плажа сокче е по 2.5 евра со лежалка. гиро 2 до 2,50 евра, пченка 1.50, сокови од маркет 1.50 кока кола фантам вода 0.50 литро. мирно е местенцето, има каде да се прошета. и како што видов сите вилички беа близу до морето, така да тоа е предност! за фамилија со деца е измислено водата е топла и е плитко цело време, дури и ме нервираше на моменти, неможеш да запливаш да се разладиш :):sun: убав одмор, ќе се изнаодморите во фурка!
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Soft92

  Soft92 Нов член

  Се зачлени на:
  10 јули 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  некој нешто ново да надополни овде ??? уште некое потазе искуство
   
  На Tamatam му/ѝ се допаѓа ова.
 4. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.214
  Градот е жив и полн со туристи, но плажата во градот скоро и да ја нема, премала е и никаква но на неколку километри има предобри плажи така да ако сакате секој ден да возите со кола ок е.
   
 5. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  11.905
  Пол:
  Женски
  Можеби каснам,али ајде да кажам.Убаво и пријатно место ама за фамилија со помали деца.Мирно е.Водата е чиста.Луѓето се љубезни,цените поскапо од кај нас.Мене плажата ми се чинеше стандардна.
   
 6. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  148.482
  Фуркa... 2014 г... Хoтел Рoјaл... Хoтелoт ништo пoсебнo... oсвен штo е нa 3 чекoрa oд мoретo... сoбите сo пoглед кoн мoретo... дoсегa нaјубaв пoглед штo сме имaле... сoнцетo дoцнa зaoѓa... пoсле 20h...
  Местoтo... мaлo, мaлo... зa пoлoвинa чaс целoтo ќе гo пoминеш пеш... рaшетувaвме нaвечер сo кoлa пo oкoлните местa... не би oтишлa пoвтoрнo... А... И oвoј мaнекенoт беше сo женa му и ќеркaтa... Црнoкрaк... хaхa...
   
  Последна измена: 2 август 2017
  На happiness! и mira.mira им се допаѓа ова.
 7. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.622
  Dali ima lidl vo blizina na furka?
   
 8. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.742
  Допаѓања:
  119.197
  Лидл е на другата страна, во близина на Калитеа.
  Можеби 20тина мин одалечено со кола.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Ние со мали деца супер си помиваме со тоа што навистина е за со мали деца, убава, плитка, топла вода, мирно место после 22 часот мир и тишина, вистински одмор. Во исто време беа едни млади дечки и им беше здодевно и секој ден со кола се селеа до соседни места. Тие велат никогаш повеќе, јас пак би одела.... Кому како...
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.