1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фурна Силбо - Furna Silbo

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Miki4eca, 28 ноември 2019.

 1. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Најпознатиот и најбрзорастечки скопски бренд за бурек, пецива и леб "Силбо" е во сопственост на две фирми кои ги имаат двајца браќа од Стајковци: Силјан и Боби Милеви. Минатата година, под ова име, двете фирми имале вкупни приходи кои надминуваат 3,3 милиони евра.
  Скопскиот бренд кој секојдневно услужува и рани илјадници Скопјани и најпосетуваната пекара од туристите всушност е сопственост на две фирми, односно во сопственост на двајца браќа од скопско Стајковци. Асоцијацијата на брендот "Силбо" всушност се првите слогови од имињата на браќата Силјан и Бoби Милеви.


  Facebook : https://www.facebook.com/СИЛБО-Фурна-313650999441063/

  [​IMG]
   
  На K... му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.835
  Допаѓања:
  4.291
  Пол:
  Машки
  Најдобрата пекара во Скопје. Не ми пречат цените што се повисоко, ако знам дека е вкусно. (fingers)
   
  На koritsaki, ku4ence, Kimberly11 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  se slozuvam :)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.907
  Допаѓања:
  32.487
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно најдобри. Нема шанси да не влезам ако поминувам од таму.
   
  На ku4ence, Feminka22, Shmizla94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.788
  Пол:
  Женски
  Мех, ништо посебно. Overrated се.
   
  На Regina.Phalange, Роберт 7, Rock\m/girl и 9 други им се допаѓа ова.
 6. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Што е финатава со темава?
   
  На Mantub, kikin, daylight и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Ale10

  Ale10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  100
  Создавање на мит од Силбо.Ништо посебно, работи 24 часа, на добра локација е, па затоа и се шират муабети.
   
  На Victorian, Peperutce1115, dragoneelz и 3 други им се допаѓа ова.
 8. WarriorMind

  WarriorMind Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  6.767
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се преценети. Плус скоро се му е со лиснато тесто.
   
  На Cinnamon Bun, Waverly Raven, dragoneelz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.888
  Допаѓања:
  223.722
  Пол:
  Женски
  Имаат повеќе избор од било кој.
   
  На ku4ence, candy.cane и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.793
  Допаѓања:
  46.393
  Само што посното мени им е очајно, десет вида на ѓевречиња, сите со речиси ист вкус.
  Откако не јадам млечни производи, Силбо ми е далеку од прв избор.
   
  На Butterfly1107, Cinnamon Bun, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.888
  Допаѓања:
  223.722
  Пол:
  Женски
  Откако не јадам глутен ич не ни влегувам таму.. Муабетот ми беше за избор.
  А посно не сум пробала. Јас таа штрудлата.. Со спанаќ и онаа со пиперка.. Тие ги величев :D
   
  На cresa-jagoda, candy.cane и Ketchup им се допаѓа ова.
 12. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.124
  Пол:
  Женски
  Не ми се ништо посебно ,бурекот воопшто не ми се свиѓа.
   
  На cresa-jagoda, Peperutce1115, dragoneelz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.709
  Допаѓања:
  122.005
  Никогаш не сум јадела таму . Ама се сеќавам им излезе некоја слика од муштерија со глувци по храната. Ако е грешка поправете ме. Оттогаш па ич не ми текнува да купам. Ама нема кој не рекол дека ѓеврекотсо сланина им бил врв. Којзнае....
   
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.888
  Допаѓања:
  223.722
  Пол:
  Женски
  Имаше и некој муабет газдата шутна куче или така нешо..
   
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  На почетокот мислев дека е во сопственост на Силванева Бонева:D

  Како и да е, пекара како пекара, добро е што работи нон стоп, лесно достапна локација, инаку на вкус како и скоро секоја просечна пекара. Ми се допаѓа ѓевречето со сланина и кроасанот со чоколадо.
   
  На Victorian, Butterfly1107, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
 16. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓа се скоро. Има пекари со повкусно јадење, ама не толку избор. Во Силбо ем голем избор, ем 2те локации ми се погодени, ем скоро секогаш сум јадела тазе спремено.
   
 17. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  10.455
  Пол:
  Машки
  Изборот е голем, мене лично лебовите ми се допаѓаат и тоа оние шо се со ржано/црно брашно(интегрални).
  Додека пецивата ми прават проблем со стомакот, грчеви, подуеност... како што кажа некој член погоре во главно пецивата им се лиснати со многу маргарин и адитиви.
   
  На Alisa22, cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.670
  Допаѓања:
  25.216
  Пол:
  Женски
  Ѓеврекот со сланина ми е омилен,можам два да изедам од еднаш :D
   
  На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓаат пецивата од таму, според мене една од најдобрите пекари во Скопје. Секогаш кога поминувам по Партизанска, застанувам и во Силбо. Голем избор има :D и од тоа што сум пробала се е вкусно.
   
  На prominent и candy.cane им се допаѓа ова.
 20. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.488
  Допаѓања:
  22.683
  И јас мислам дека се overrated. Дали еднаш или два пати сум јадела нешто од таму. Просечно, не ми се допаѓа. Има многу помалку познати пекари кои имаат далеку подобар избор.
   
  На irena.1, Butterfly1107, Цвет88 и 7 други им се допаѓа ова.