1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Футрола на преклоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 4 јули 2017.

 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  сакав да ве прашам што мислите за фзтролите или маските на преклоп , дали се убави, практицни служат и како новчаник , ако да какви имате и дали сте задоволни ?? :D
   
  Последна измена: 4 јули 2017
  На Evaaa11 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На LadyInTheDark, teteks, toogood и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Jas Imam I Da Mnogu Se Prakticni i Ubavi :inlove::l: ovaa mi e dole

  [​IMG]
   
  На LadyInTheDark, toogood, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Moite :D [​IMG]
  [​IMG]
   
  На LadyInTheDark, teteks, toogood и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Dimaja

  Dimaja Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2017
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Практични се затоа што го заштитуваат уредот од секакви гребаници и му го продолжуваат рокот .. А и на изглед не се лоши , ако си креативен можеш и сам да си ја дизајнираш , а јас имам црна .
   
  На Anacid, cresa-jagoda и Eva22 им се допаѓа ова.
 6. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  milo mi e sto pottikna diskusija ova :D:)
   
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  Имам футрола на преклоп, обична бела, го заштитува мобилниот, во неа си ја чувам и ЈСП картичката и личната карта и некои важни ливчиња.
   
  На Eva22 и elimkd им се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  Има убави на изглед но не ми се никако практични, посебно како што постајано нешто чачкам на телефон па на секое отвори затвори:shake: не би ставила картички и лични документи, ако го изгубам телефонот се во пакет ќе отиде :)
   
  На realGirl, buba4e89, toogood и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  isto :D
   
 10. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  ako ova ne e prakticno neznam sto e haha , koga mozes i kako novcanik da ja sluzis i kako zastita, a za gubenje vo pravo si
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е практично постојано отвори затвори како што и пишав погоре, според мене единствена предност е што целосно е заштитен телефонот :)
  Не истурај сеа на мене нервоза :D
   
  На toogood и Eva22 им се допаѓа ова.
 12. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  18.046
  Пол:
  Женски
  Имам, ми фаќаат место во фиока.
  Телефонот си го користам така, без футрола.
  Овие на преклоп можда се со убави дезени, со можност за ставање картички или што и да е во нив, ама ме нервира што го издувуваат/здебелуваат многу телефонот, а мене тоа ме нервира и ми е непрактично.
   
  На Оленка* и Eva22 им се допаѓа ова.
 13. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  haha uzivaj nikoj ne istura hah
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.894
  Допаѓања:
  49.937
  Пол:
  Женски
  Имав на преклоп футрола и не ја сакав воопшто , не ми беше практична, а и еднаш ми падна телефонот и се отвори футролата и телефонот падна на екранот фала богу немаше ни гребнатина.
   
 15. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Имам неколку.На дизајнот воопшто не обрнувам внимание,немам најдено некоја со така поубав дизајн.
  Еве нешто што ми се допаѓа.:)
  For-iPhone-4-4s-5-5s-SE-6-6s-7-Plus-Leather-Flip-font-b-wallet.jpg
   
  На cresa-jagoda и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
 16. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.485
  Допаѓања:
  25.826
  Пол:
  Женски
  Омилени ми се.
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  Ok prakticni se zastituvaat i red drugi raboti ...edinstven nedostatok e toa sto mn se grebi bojata(bilo kakov materijal da e) i toa sto ako e so malecko prodlzetoce (magnetceto)zadolzitelno posle mesec dva se kine :@
   
 18. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Јас имам црна. Ја купив кога го земав телефонот додека да ми стигнеше заштитното стакло од али експрес. После тоа си купив обична со принт и така ми стои таа со преклоп.
  Мене ми изгледа грдо испапчена маска, внатре ставано пари и картици. Така да мене не ми е баш практична освен што целосно го штити телефонот.
   
 19. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Јад имав една кожна розова и сеуште е здрава(на мајка ми и ја дадов) а и новава ја користам со месеци еве здрава е без да избледе бојата или да се скине и многу ми е заштитен телефонот со ваква маска. А со одголен екран може да се оштети веднаш. Еднаш на шахта ми падна телефонот директ на екран но среќа маската кожна, можеби измеѓу кожа и скај е :?: незнам но и помека беше внатрешно како подмаска тоа каде што треба да седи тел не е цврста пластика туку дебела гума. И како што се дрецна тел ништо не му беше. Ама јако удри бев нервозна распавтав со рацете после разговор на тел се изнервирав на автобуска :lol:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Јас од стариот тел што ми беше имав футрола на преклоп. Има убави дезени, но некако ми се премногу замарање отвори затвори и не можеш да ги држиш со една рака.
  Ми паднал новиов еднаш на екран ама имам стаклена фолија и ништо не му беше.
  Исто така купувам силиконски маски и ми се допаѓаат сите дезени,има и со подебел силикон.
  Дали сега би купила на преклоп? Не.