1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фчерашни Новости (Телма)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Someonespecial, 25 февруари 2017.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.512
  Пол:
  Женски
  Ги испофалив вечерва околу Бубамарава :D, па бидејќи знам дека во категоријава има одамна теми и за вакви емисии (како за Еднооки и Зевзекманија) - а за нив немам видено и проверив дека сè уште нема, ми текна и решив да отворам една :~:
  Хумористична емисија којашто преку сатира го прикажува секојдневието, во голема мера и политиката, но како што кажав прејаки ми се бидејќи се мајтапат подеднакво - и лево, и десно, и со помалите партии :lol: Доста успешни се колку што гледам на фејсбук, сега се ептен актуелни со политичката пародија на Hello... а и две гифчиња од емисијата сум видела дека се вртат по странски сајтови :D - со птицата и она со запросувањето некни :rofl:

  Мене ми се моментално омилени, next level свеж хумор и сатира во етерот... На некој начин се како К-15, плус со самото присуство на легендата Бранко Огњановски во екипата - но имаат нов и поинаков откачен шмек. Прочитав вчера баш на твитер дека Моџо (што и глумеше како Спиро Енергија до минатата сезона) им бил задолжен за сценарио, па не е ни чудно со оглед на тоа што ми е врв од ѕвездите на социјалниве мрежи :D
  Се надевам дека ќе продолжат така објективно и со супер сатира, за разлика од Еднооки и Зевзекманија на коишто одамна некако им избледне хуморот според мене...

  Ги гледате ли, што мислите за нив... ако ви се океј, кој ви е омилен скеч? :lol:


   
  На Victorian, simonna.a, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.214
  Допаѓања:
  41.365
  Ххахахаха, заслужено си ја лапнаа Бубамарката :D имаат некои јаки скеча, еве ги и моите омилени, значи кога и да ги гледам - Урлам

  КРАЈ! NO1


  :D :D :D


  :D :D :D
  Овие ми се топ4, заедно со добро познатата песна ХЕЛОИ ИЦ АЉИ :D :D
  Супер се, пријатно освежување на малите ни екрани
   
  На zhap4e, cresa-jagoda, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  3.835
  Пол:
  Женски
  Многу се јаки овие од „Фчерашни новости“. И најавната шпица кажува дека се ЛУДНИЦА. Откако ја слушнавме сите „Hello“ сите пеевме „хелоу Зоки како сиии, да ти кажем ФАЛИМЕНДЕРИИИТ :D:D:D. Дека имаат смисла за хумор, имаат, тоа не е спорно.
   
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.512
  Пол:
  Женски
  Дами и господа, царевиве имаат нова преработка, овојпат на Shape of you :music:
  Им нема рамни! :rofl: :rofl: :rofl: :bow:

   
  На Victorian, zhap4e, mode-kristina и 4 други им се допаѓа ова.
 5. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  3.835
  Пол:
  Женски
  Сега на Despacito им текна да направат :music::music::D:D

   
  На Victorian, Someonespecial, Lianna Anna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.512
  Пол:
  Женски
  Јејјј! ^_^ :party:


  [​IMG]
   
  На Victorian и DAngel им се допаѓа ова.
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.130
  Новиов водител никогаш не сум го замислувала као албино-џинџер.:D

  [​IMG]

  Али сум умирала на видеово каде не може да ги прочита вестите, и пцуе се по список, и го вика Господ да го земе!:rofl::rofl::rofl:

  Значи исто ко мене, ќумрам!
  ,, Дај земи ме Господе у пичку материну! ,, :rofl::rofl::rofl:  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На tinka-mace, Victorian, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Iviy

  Iviy Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  38
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.512
  Пол:
  Женски
  Леле од кај го најде жити сè :rofl::rofl::rofl: Кога се појави овој минатата недела многу ми беше познат гласот, има многу читано на тв, ама видеово не сум го знаела :D

  Иначе супер си се пак и објективни, баш со смешка за вработените од твитер во влада почнаа :D In your face на хејтерите што викаа дека нема ни да се соберат за нова сезона оти ќе ги исповработеле демек сите у влада, или пак дека нема да имаат материјал за хумор оти не смееле да ги чепкаат СДСМ 8)

  А зошто и Петар го смениле заедно со Јована бе? :?:
   
  На Victorian и Justicija им се допаѓа ова.
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.130
  Moже се налутил оти и него не го примиле у Влада, па дал отказ.:D

  А водителкава од Наше маало е.
   
  На DAngel и Someonespecial им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.512
  Пол:
  Женски
  :lol:

  Мене уште ми фали и сакам Спиро Енергија (Моџо) да се врати :(
  Дај нека му каже некој на човеков дека е цариште... не го бивало ич пред камера ццц, ај нека не се занесви :envy: :D
   
  На tinka-mace, DAngel и Gosh им се допаѓа ова.
 12. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  3.045
  Пол:
  Женски
  Кај се изгубија овие? Ги забранија ли?
   
 13. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.123
  Допаѓања:
  59.950
  Не знам каде се изгубија, но никогаш не ми беа смешни. А пробав да ги гледам:)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  11.497
  Пол:
  Женски
  Лелее, како вчера да беше кога се емитуваше.
  Ако ја укинале засекогаш, ќе ми биде жал. ;(
   
 15. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  3.331
  Пол:
  Машки
  Зошто нема Фчерашни Новости?