babylove овошни кашички

ХИМ (HIM)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од MissAnn, 15 март 2011.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  А јас ќе се испофалам дека мојот прв дечко беше лика прилика на Виле Вало :) Поради него еден период се трескав по ХИМ, ама веќе не, иако ми е драго некогаш да слушнам некоја песна од нив, од тоа време, првата љубов во осмо одделение :lol:
  Убави песни ми се Gone with the sin и Join me in death :)
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.431
  Допаѓања:
  76.082
  Пол:
  Женски
  Офи, ме изнасмеа со постот, можам да кажам дека и јас имав слично искуство, само што мојот Вало остана само симпатија. :D
  Инаку, го обожавам бендот и си ги слушам едно добри 5-6 години, ма да некако сите песни ко едно исто да се, некако многу ми се слични, не знам дали само мене вака...
  Хауевр, ги о-бо-жа-вам, ама трескање од земја - мало сутра! :D

  Фаќајте поздрави со мојата омилена од нив
  http://www.youtube.com/watch?v=daP2xf5uMlY

  оваа му е омилена на Лоалович, морав да ја ставам, нема да ми замерите :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=4WA2jBMk-Pk
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.493
  Во средно го слушав.. Killing loneliness... ми беше најнај!
  Ама прекинав да го слушам, пентаграмите ми сметаа.. премногу смрт во неговите песни..
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Сум ја испуштила и оваа песна во една од поубавите од Хим. Ех, мој Вало :lol:
  Поздрав до сите тие што во животот имале свој Вало :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=FVcfCHmo ... ure=relmfu
   
  На kravce, Divinebutterfly и zhap4e им се допаѓа ова.
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.952
  Допаѓања:
  7.825
 6. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  Ало, ало се бараат симпатиите на Офи и Мишела. Алармантна е ситуацијата :D

  Виле има глас кој можам да го слушам постојано, се имам изјаснато на темава, ама што да правам...љубов... :)
  Дојдов на темата да кажам дека почнувам да се запрашувам дали некогаш ќе се заситам од овој вокал ? Ги слушам и кога сум тажна и кога сум пресреќна и кога сум нервозна и смирена и нон-стоп. Со неговиот глас заспивам со истиот се будам.

  http://www.youtube.com/watch?v=ycrUGMix ... re=related
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.201
 8. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  120
  Ги обожавам !
   
 9. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
 10. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  VILE VALLO ♥♥♥
  омилена песна ми е - wings of a butterfly♥
   
 11. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.498
  Да ги слушам и тоа многу, ми се допаѓа ваква музика. Да не постирам песни да не се повтарам гледам погоре скоро сите се постирани, омилени ми се Wings of a butterfly, Gone with the sin, Summer Wine... А и преубаво ја имаат препеано Wicked Game.
   
 12. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Одамна ги слушам и ќе ги слушам но многу ме нервира кога некој ќе рече дека се метал. -_-
   
 13. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  не сум некој нивен фан ама би издвоила една песна од нив која
  ми е ептен special има посебно значење за мене :l:
  http://www.youtube.com/watch?v=1V4AscLidWg
   
 14. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.751
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  Како не сум пишала досега во темава ! :$ :tmi: Анна оди утепај си се.
  Иначе,да.Јас сум луда по Виле Вало.Премногу ми се допаѓа.Колку има само специфичен глас,убавини.Многу ми се допаѓаат премногу. Ги слушам речи си две години,без престан.Многу го сакам,многу! :inlove: Па можам да речам и дека ми е омилена група,еднаш дури комшиите ќе ми викнеа полиција затоа што претерав со песните.Забава до бесвест :$ :lol: Ма буквално тотално уживам додека ги слушам,уживам!
  Иначе да,омиелни ми се:
  -Wings Of A Butterfly
  -Killing Loneliness
  -Vampire Heart
  - Bury Me Deep Inside Your Heart


  И секако The Funeral Of Hearts.
  А посебно кога е слушам оваа изведба,нема а да не пуштам солза незнам ни самата зошто :?:
  http://www.youtube.com/watch?v=LYnvZZ_T ... r_embedded
   
  На Mia-Wallace му/ѝ се допаѓа ова.
 15. theluckycharmms

  theluckycharmms Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Омилени песни - СИТЕ <3 HIM :)
   
 16. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Gone with the sin, Funeral of hearts, Bury me deep inside your heart, Killing Loneliness некако најмногу ги сакам :D
   
 17. Mia-Wallace

  Mia-Wallace Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  59
 18. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  1.415
  Групата HIM да одржи концерт во Србија - петиција

  За обожавателките на Ville Valo и групата HIM, во тек е потпишување петиција да одржат концерт во соседна Србија, на кој секако нам би ни било најблизу да отидеме.
  Доколку ја поддржувате оваа идеја, повелете линк за потпишување:
  http://www.change.org/petitions/concert ... im-concert

  Ајде феминки рокерки, вклучете се! :) :rock:
   
 19. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  898
  Пол:
  Женски
  Групата HIM да одржи концерт во Србија - петиција

  Јас ја потпишав петицијата HIM да одржат концерт во Србија бидејќи сум многу голем фан на групата и на Ville Valo и преку фејсбук испратив петиција и до други мои пријатели рокери да ја потпишат и се надевам дека ќе ми се оствари желбата HIM да дојдат во Србија затоа што се многу јаки и навистина заслужуваат и ние тука во регионот во живо да ги видиме и да ги слушаме на концерт! :) ;) 8) :* :inlove:
   
  На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  8.005
  Се потпишав и јас..ајде сега уште да ги донесат и да почнеме да се пакуваме :lol:

  :l: https://www.youtube.com/watch?v=z41JSugyNdQ


  И патем, многу специфичен глас ми има..
  ме тера да мислам на безобразни работи :$ ...ех да знае што се не би му правела :wasntme:
   
  На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.