ХРТС (HURTS)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Phyramide, 26 јануари 2011.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  во ред може тоа конкретно за нивната песна, но Сузи се спомнува во многу песни од различни изведувачи на пример кај Мајкл Џексон и некои други сега не ми текнуваат.
   
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.815
  Допаѓања:
  7.688
 3. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.635
  Хртс ми се една од омилените групи. Најпесни од нив ми се wonderful life и stay .. :) Ги обожавам едноставно! :)
   
 4. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  и кон моите омилени песни на хртс морам да ја додадам сандеј...преееекрасна е.
   
 5. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Морам да си пишам во темава.
  Јас бев таа што прва дадов критика дека не ми се допаѓаат. Изгледа нешто не сум била спиена тој ден кога сум ги слушнала, па затоа сум кажала таква глупост.

  Хртс не се добри. Не се одлични. НЕВЕРОЈАТНИ СЕ! И немаше ни да ги слушам сеуште ако другарка ми не ми го пратеше текстот од stay. Останав со подзината уста буквално. Текстот е да се наежиш, гласот на Тео е тоа што ги прави песните уште поубави. Сигурна сум дека некој друг кога би ги пеел не би звучеле толку добро.

  Stay веќе е на мојата плеј листа за заспивање, а таму ми се песни кои ми се најмили и без кои не можам да спијам. Евелин ми е исто прекрасна, благодарение на Пирамид што ми ја кажа :) Wonderful life го има текстот кој целосно се совпаѓа со мојата перцепција за животот.

  Обожавам ваква музика, бавна, романтична на прекрасен начин а не на начин од кој би ти дошло вени да пресечиш што велам јас :D Такви тешки балади слушам многу, многу ретко. Ова? Ова веќе го слушам секој ден, ме опушта исто како што Колдплеј ме опуштаат, ме смирува. Нотиве делуваат така да те разнежнат, да ти ја одземат негативната енергија.

  И ми е премногу криво што не ги слушнав во живо, но сега што е тука е. Се прерадував кога видов дека ќе идат во Октомври во Хрватска, ама не си ветувам ништо, за да не ми направат исто како за некои други изведувачи кои премногу сакав да ги слушнам... Се надевам дека ќе се најде некој за да даде пари на Хртс, а не на Цеца |(

  Коментаров го прочитав за друго нешто, ама ќе си го присвојам за Хртс

  Easy
  Medium
  Hard
  Expert
  Insane
  HURTS!
   
  На Ketchup, Someonespecial, the.vampire.girl и 5 други им се допаѓа ова.
 6. xAne

  xAne Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  8
  Пак ќе си пишам на темава, бидејќи после настапот на Скопје Гори комплетно го сменив мислењето за Hurts и можам да кажам дека сум еден од најголемите фанови моментално :)

  Претходно само онака ги слушав, не бев нешто многу по ваквиот тип на музика.
  Среќа што во последен момент најдов карти за Скопје Гори и се решив да отидам.
  Значи алал да им е каква атмосфера направија. Такви емоции на сцена никогаш немам видено на некој концерт. Не знаев кај се наоѓам во моментот, беше исто како да ги слушам на ЦД, толку совршено, немам зборови. Уште ги гледам видеата од настапот во Скопје на Youtube :inlove: :)

  Сега редовно секој ден си ги слушам, сите песни ми станаа омилени, тешко некоја посебно да издвојам. Спотовите им се исто така предобри, би ги издвоила Better than love и Sunday како омилени. :)
   
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  4.524
  На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  642
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.773
  Мислам дека со Спаркс зборувавме за Евелин, дека текстот се однесува на медицинска сестра....ми се наредија коцките и во тој момент песната стана многу помоќна за мене отколку билокоја љубовна песна.

  Не можам да се заситам со Хртс. Не се само одлични, туку се и непресушни како извор на студена, планинска вода. Секогаш би се напила, без разлика дали сум жедна или не :)

  I don't mind
  If your hands are a little cold
  'Cause I'm alive
  But I've got nowhere to go

  So stay with me Evelyn
  Don't leave me with the medicine

  In the night
  As you sit and watch me sleep
  I know you cry
  But I never want to see
  So if you go
  I don't know what I'll do
  So don't you go
  'Cause I've got no one but you

  So stay with me Evelyn
  Don't leave me with the medicine
  So stay with me Evelyn
  Don't leave me with the medicine

  I see the lights
  Casting shadows on my screen
  And I don't mind
  The lullabies from the machines
  But if you go
  I don't know what I'll do
  So don't you go
  'Cause I've got no one but you

  So stay with me Evelyn
  Don't leave me with the medicine
  So stay with me Evelyn
  Don't leave me with the medicine

  I'm more afraid than I've ever been
  So stay with me Evelyn

  Готово, се наежив.
   
  На lovely91, Sparks и Sarasweet им се допаѓа ова.
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Ги обожавам и двајцата, а Тео е срце. :inlove: Лепотан, се вљубив во него на прв поглед и воопшто во групата.
  Омилени песни:

  Stay
  Wonderful Life
  Blood, Tears & Gold
  Sunday
  Illuminated
  Better Than Love
  Unspoken


  Моќни се.
   
 11. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  не ги слушам, но убава ми е wonderful life :D
   
 12. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Малце да ја свежниме темата за сите фанови на Hurts, годинава го најавуваат новиот албум Exile..
  еве го промото видео, во добро познато светло... мрачно и мистериозно.. заедно со новиот сингл од албумот "Miracle"

  http://www.youtube.com/watch?v=baWthtRhtnY

  http://www.youtube.com/watch?v=UPo1_wDE_BY

  Инаку Hurts ги слушам одкако излегоа прв пат со Wonderful life, од првото слушање спотот и песната ме оставија без текст.. особено Тео, љубов на прв поглед :inlove:
  И цел живот ке се каам што не можев да отидам на коцертот.. :( инаку во омилените покрај Wonderful life, Better than love, Sunday, ја додавам според мене дефинитивно најдобрата нивна песна...
  ме ежи секогаш кога ја слушам..

  http://www.youtube.com/watch?v=6CvuyaKmLnw
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.057
  Допаѓања:
  160.579
  Пол:
  Женски
  На Ketchup и kala21 им се допаѓа ова.
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  И за мене истото важи за каењето што не отидов на концерт, се надевам во некоја следна турнеја повторно ќе ја стават Македонија.
  Ги имам преслушано сите нивни песни и секоја од нив има посебна магија.
  Карактеристични и препознатливи по нивната оргиналност.
  http://www.youtube.com/watch?v=eb2l0BEKOJc
  http://www.youtube.com/watch?v=F3SDGuyMk04
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Исто мислам дека во Март ќе излезе и долго очекуваниот албум на хртс!
  Не се сомневам во нивната оригиналност и совршеност, месец март ќе биде месец на добрата музика! :inlove:
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.057
  Допаѓања:
  160.579
  Пол:
  Женски
  Се заљубив во песнава. :inlove:
  No love, no light, no end inside
  And I’m looking for a miracle
  And I’m looking for a miracle
  But I hope, I pray, and I will fight
  Cause I’m looking for a miracle... :inlove:


  http://www.youtube.com/watch?v=HrAclaz5GvA
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  3.763
  Пол:
  Женски
 18. Shoshanna

  Shoshanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  Првиот албум им го преслушав. За вториов ќе видиме , да ги простудирам прво сите песни на него :D
  Инаку морам да ја споделам снимкава , го обожавам ова видео, гледам не е ставено претходно.

  http://www.youtube.com/watch?v=pGoy9YhJ8iE


  И ако може некој да ми каже како се реди видео директ, да не е вака само линкот
   
 19. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  69.669
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам сите песни али оваа веќе подолго време од глава не ми излегува а Тео колку ми е УФ овде на видеово не сте свесни :D
  (01:50 , 03:12 ) :inlove:
  По јак настап здравје !
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.766
  Љубов се.
  И ме потсетуваат на топла ноќ, дождлива.
  И на мирно езеро и на лебеди.

  Толку ја будат фантазијата во мене, за восхит ми се.
  Да им се посвети соѕвездие на небото.

  И покрај тоа што е премногу популаризирана, мене од нив ми е омилена.