1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хакерски програми

Дискусија во 'Слободно време' започната од mace1, 10 јуни 2012.

 1. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  пред 1 година некои деца ми го хакнаа профилот на fb и сеуште неможам да си го повратам стариот профил :worried: Cакам да ве прашам дали знаете некои хакерски програми за fb или за други работи било да се со сметинање во компјутер (ако се без плаќање) или онлајн? Aко знаете некоја ставете го линкот овде ;) и што мислите за дали е добро секој од нас да си знае по некоја хакерска програма? :wasntme:
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  хакерски програми

  Ај малку логика, туку-така на интернет ќе има хакерски програми, па бесплатни - секој да може да ги спушти, па уште онлајн... фали уште да излегува готово кафе од печатарот и подготвена за хакирање :D Да имаше така, сите ќе бевме хакери :D
  Не ми е јасно како си го замислувате тоа „хакерска програма“ !?
  Спушташ програмче од интернет: fb hack, има две празни полиња - во првото го пишуваш името на тој што сакаш да го хакнеш, а во второто ти го покажува пасвордот... мхм.

  Едноставно, некој ти го научил пасвордот (ти бил лесен, влегол преку мејл, тајно прашање or something) и после фино си го сменал. Барај друго чаре.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  хакерски програми

  никој не ми го знаеше, а за лесен не беше лесен понекогаш јас си го заборавав оти беше долг и си го имав запишано в мобилен, сега си имам нов профил но незнам што се случува на стариот дали може некако да се деактивира без да влезеш во него? |(
   
 4. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  хакерски програми

  ^ Без разлика колку ти бил тежок пасвордот на фејсбукот, ако сигурносното прашање на мејлот ти било Mother's birthplace; тогаш и баба ми можела да ти го хакне профилот.
   
 5. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  хакерски програми

  хехехе во право си anneyy такво ми беше прашањето :D A и на сегашниот е-маил ми е такво лесно :?: да си го сменам со време :wasntme: а за програми знам неколку линкови каде може да се сметнат програми ама ми е страв да ги инсталирам да не имаат вируси :sweat: еве ви еден http://mediafilesfind.com/search.html?t ... =142&sub=1
  http://rapidlibrary.com/index.php?q=fac ... acker+v1+8
  ако знае некој како може да се деактивира профил без да влезе на фб. нека пиши ;)
   
 6. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  хакерски програми

  абе овие не се симнуваат, изгледа имаат вирус
   
 7. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  хакерски програми

  Има една пргофрама се вика facebookfreezer не е бесплатна но може да се најде кракувана од некој форуми .Можам да кажам дека ја поседував еден мн мал период ја тестирав и успеa.Резултатите беа со тоа што не го отвараш профилот туку само го блокираш и корисникот неможе да си го отвори својот facebook.Инаку не е тешко да се отвори и профилот се зависи од е-маил от .Има програми кој ги отвараат маил овите .Така преку маил от го менуваш пасвордот за facebook ot .Тестирано и работеше .Но опасноста при инсталирањето на тие програми е повеќе од опасна.Има разни вируси .Јас се одкажав кога дојдов до 1 информација која на кратко вели вака.Се инсталира вирусот неможе да се одкрие не прави никаков софтверски проблем но само ја зголемува температурата на п.ц то до тој степен да неможе да се излади и така настанува пожар.Па сега внимавајте ако не сте дома а си штракате по се на интернет .
   
 8. sreknadevojka

  sreknadevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  хакерски програми

  имам голем проблем...сабајлево се уклучувам на хотмаил да си проверам маил кога да се најавам ми испадна your account has been blocked ... ве молам ако има некој информација што да правам а ХИТНО МИ ТРЕБА МАИЛОТ НАЗАД ;(
   
 9. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Некој што познава хакер што работи за пари
  Ми треба хитно
  Нека ме исконтактира лп
   
 10. Caci10

  Caci10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Ako ima nekoj haker sto raboti za pari ako moze da mi pise.Mi treba hitno
  Blagodaram