1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хакерски програми

Дискусија во 'Слободно време' започната од mace1, 10 јуни 2012.

  1. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    пред 1 година некои деца ми го хакнаа профилот на fb и сеуште неможам да си го повратам стариот профил :worried: Cакам да ве прашам дали знаете некои хакерски програми за fb или за други работи било да се со сметинање во компјутер (ако се без плаќање) или онлајн? Aко знаете некоја ставете го линкот овде ;) и што мислите за дали е добро секој од нас да си знае по некоја хакерска програма? :wasntme:
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    хакерски програми

    Ај малку логика, туку-така на интернет ќе има хакерски програми, па бесплатни - секој да може да ги спушти, па уште онлајн... фали уште да излегува готово кафе од печатарот и подготвена за хакирање :D Да имаше така, сите ќе бевме хакери :D
    Не ми е јасно како си го замислувате тоа „хакерска програма“ !?
    Спушташ програмче од интернет: fb hack, има две празни полиња - во првото го пишуваш името на тој што сакаш да го хакнеш, а во второто ти го покажува пасвордот... мхм.

    Едноставно, некој ти го научил пасвордот (ти бил лесен, влегол преку мејл, тајно прашање or something) и после фино си го сменал. Барај друго чаре.
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    хакерски програми

    никој не ми го знаеше, а за лесен не беше лесен понекогаш јас си го заборавав оти беше долг и си го имав запишано в мобилен, сега си имам нов профил но незнам што се случува на стариот дали може некако да се деактивира без да влезеш во него? |(
     
  4. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    хакерски програми

    ^ Без разлика колку ти бил тежок пасвордот на фејсбукот, ако сигурносното прашање на мејлот ти било Mother's birthplace; тогаш и баба ми можела да ти го хакне профилот.
     
  5. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    хакерски програми

    хехехе во право си anneyy такво ми беше прашањето :D A и на сегашниот е-маил ми е такво лесно :?: да си го сменам со време :wasntme: а за програми знам неколку линкови каде може да се сметнат програми ама ми е страв да ги инсталирам да не имаат вируси :sweat: еве ви еден http://mediafilesfind.com/search.html?t ... =142&sub=1
    http://rapidlibrary.com/index.php?q=fac ... acker+v1+8
    ако знае некој како може да се деактивира профил без да влезе на фб. нека пиши ;)
     
  6. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    хакерски програми

    абе овие не се симнуваат, изгледа имаат вирус
     
  7. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    хакерски програми

    Има една пргофрама се вика facebookfreezer не е бесплатна но може да се најде кракувана од некој форуми .Можам да кажам дека ја поседував еден мн мал период ја тестирав и успеa.Резултатите беа со тоа што не го отвараш профилот туку само го блокираш и корисникот неможе да си го отвори својот facebook.Инаку не е тешко да се отвори и профилот се зависи од е-маил от .Има програми кој ги отвараат маил овите .Така преку маил от го менуваш пасвордот за facebook ot .Тестирано и работеше .Но опасноста при инсталирањето на тие програми е повеќе од опасна.Има разни вируси .Јас се одкажав кога дојдов до 1 информација која на кратко вели вака.Се инсталира вирусот неможе да се одкрие не прави никаков софтверски проблем но само ја зголемува температурата на п.ц то до тој степен да неможе да се излади и така настанува пожар.Па сега внимавајте ако не сте дома а си штракате по се на интернет .
     
  8. sreknadevojka

    sreknadevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    хакерски програми

    имам голем проблем...сабајлево се уклучувам на хотмаил да си проверам маил кога да се најавам ми испадна your account has been blocked ... ве молам ако има некој информација што да правам а ХИТНО МИ ТРЕБА МАИЛОТ НАЗАД ;(
     
  9. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Некој што познава хакер што работи за пари
    Ми треба хитно
    Нека ме исконтактира лп
     
  10. Caci10

    Caci10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Ako ima nekoj haker sto raboti za pari ako moze da mi pise.Mi treba hitno
    Blagodaram