1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    А да не се мешате во туѓа приватност?
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.573
    Пол:
    Женски
    Мене не ми се случило такво нешто досега, си имам поставено број од телефонот и секогаш кога ќе се најавам од непознат броусер, најпрво на телефонот ми стигнува код за потврда па потоа влегувам на Фејсбук. Мислам дека тоа е добра заштита.
     
    На sugarlips и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А ти која елита си?
    Досадно ти е во животчето свое?
     
  4. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Пред неколку дена забележав дека на фб ми ги отвара некој известувањата. Го прашав дечкоми ми рече не е тој. Имам и сигурносен код. Значи некој што ми лајкнувал слики и коментирал по некое време се отворени, а пак известувањата што се за страни не се отвораат а исто и пораките не се отворени( хакерот отишол на make as unread). Сменив пасворд 3 пати и пак исто...Му ја најдов IP адресата во повеќедетали не е исто ко мојата на wifi. Пишува дека некој од ***** а под него ја пишува мојата марка на телефон. Како е тоа можно?
     
  5. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Пред 3 години два пати со ред ми го хакираа и два пати брат ми ми го враќаше, за по неколку дена автоматски да ми го избришат профилот.. Тоа е, само не знам што потреба имале да хакираат профил на мало девојче.. (facepalm) Иначе на тој профил имав слики само таму зачувани од разни одмори каде што сум била, и се отиде јабана. :(
     
  6. marijaaxl

    marijaaxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    741
    на тетка ми на мобилниот се уклучил некој си шо знам кој и си го оставил така фб то, е сега тетка ми не сака да го хакнува да менува пасворди е-маил адреси, туку само да го виде моменталниот пасворд, има таква опција?
     
  7. HoneyAxl

    HoneyAxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    151
    Кажувааај :D
     
  8. marija@

    marija@ Нов член

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    да ви ја обновам малце темава.
    Доколку сакате да откриете нечиј пасворд на фб се што треба да направите е да го ископирате неговото ид и да одите на http://hackfbaccountlive.com/?ref=19778744 ии fb account hack ;)
     
  9. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    сакаш сеа јас да ти го хакнам овде профилот?:D
     
  10. marija@

    marija@ Нов член

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
  11. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.296
    имам понуда да се хакне еден профил плакам колку му кошта на човекот
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Многу лоша ма ти Алиске, хаха.И оваа делува @marija@
     
  13. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.296
    да се поправам некам да го хакнам сакам само да знам пасворд за тој фб профил да отворам видам што ме занима и толку понудата важи уште
     
  14. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Најди емаил, а што е со фб - от последните 2 месеци нонстоп ми стигаат на емаил пораки во стилот дека некој пробал да ми влезе во профилот да сум ја сменела лозинката, бла бла.Стигаат и кога некогаш јас ке барам да ја сменам и кога не пробувам.
    Полседната


    We recently discovered that an unauthorized party gained access to an outdated version of our database. The database in question contained login information. While you may or may not have been affected, we wanted to reach out to the community as an extra precaution.

    There is no evidence, and we have no reason to believe, that information was accessed and used in any illicit way. We have already taken further action to strengthen our systems, even as we, with external security experts, continue to research the extent of the unauthorized access.

    You will notice on your next log in to our website that you will be required to change your password. We recommend that you change your password now by going to: http://lookbook.nu/password/reset/ODoLxYSPgqSDVVnEuffxTwEhxCwRQkdGUiClYhuDXVoJHkGxWG5377294

    If you have used your username and password for other accounts, especially financial accounts or accounts with personal information, we suggest you change your passwords on those accounts as well.

    We apologize for any inconvenience this may have caused you. If you have further questions, feel free to email us at support@lookbook.nu.

    Best,
    The Lookbook Team
     
  15. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.296
    незнам емаил адреса срцко затоа барам некој што може
     
  16. marija@

    marija@ Нов член

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Штом ти го дава ова гарант некој пробал да влезе на твојот профил. За ова нема грешка сигурно
     
  17. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    На фб не ми се случило некој да ми го хакира профилот, но дали ми се случило на ја ху?? Не можам да ја вклучам е маил адресата вели таква адреса не постои. Можеби го избришале акаунтот или пак? Не чепкам инаку по туѓи работи, затоа што може да се збуниш и да се направи поголема неуредност, а со тоа се нарушува и етиката во информатиката и на интернет профилите на фејсбук.
     
  18. sunshine-girl

    sunshine-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Itno mi treba nekoj sto znae da haknuva.seriozno e ke si platam za uslugata .
     
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.693
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки,знам дека темава не е за тоа но незнаев каде да пишам.Имено имам 2 стари инстаграм профили со слики од мене,арно ама пасворд не си знам .Дали знаете како да,го избришам прифилот или да го хакнам(за да ги дел.сликите)
     
  20. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Да еднаш ми се случи заради чипови на покер али успеав да го вратам.