Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

 1. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Феминки....проблемот е следен :sweat:
  Најавена бев на ФБ на телефон, но не си го знам пасвордот ниту на маилот....а се одјавив :sweat: Сега има ли спас да можам пак да се најавам или да правам нов ;( Некој хакер да ми помогне ?
   
 2. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.196
  https://www.facebook.com/login/identify?ctx=recover&lwv=110&ars=royal_blue_bar
  оди на линков и пиши кој ти е бројот у полето и стисни ентер ако ти е поврзан акаунтот со мобилниот број че ти пратат смс на мобилен
   
 3. bella108

  bella108 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Здраво некој што знае да хакнува фб итно :?:
   
 4. GrevMk

  GrevMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  2.706
  За тоа ли Марк Закерберг работи 24/7? За некој туку така да хакира?
  Страшно...
   
  На Dragonfly*** му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sarasaricka23

  Sarasaricka23 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  zdravo dali nekoj poznavate so haknuva facebook ?
   
 6. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.430
  Допаѓања:
  13.914
  Пол:
  Женски
  Јас знам да хакнувам.
  Мој совет, не се петљај во такви работи, кривично дело е.
  Ако те интересира нешто подобро прашај.
   
  На marlonbrando69 и WildMk им се допаѓа ова.
 7. Dzevelekova

  Dzevelekova Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.301
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да прашам имам фан страна со околу 3800 фанови сакам да си го сменам името на неа да ми биде исто како и на профилпт кој работам, пробав секако но фб не ми дозволува, некој по упатен околу ова?
   
 8. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  329
  Луѓе помагајте. Како можи да ми влезат на фб, без да забележам, дури сум јас на мој фб, дс ми чепка некиј чита по инбокс????
   
 9. Bellman123

  Bellman123 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2019
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  lugee pomos ne mi dava da se ukl na facebook,pisuva samo ne mozes da se najavete sto se slucivaaa? Nekoj slicno vakvo iskustvoo pleasee itno e!
   
 10. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  4.109
  Пол:
  Машки
  Некој ти го знае пасвордот. Смени си го ама пред да го смениш има опција да гледаш од каде се логораш и ќе видиш и кој е.
   
  На elenaeli22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 12az

  12az Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Можеш ли да ми пишеш јас неуспевам
   
 12. 12az

  12az Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Пиши ми јас неможам
   
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  Зошто локацијата ми е ја дава погрешна?
   
 14. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Машки
  Како мислиш ти ја дава погрешна?
   
 15. LanaDelR

  LanaDelR Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  Zdravo
  Fb profilot mi e blokiran.
  Sum imala mail koj dolgo vreme ne sum go koristela ne sum go uklucuvala 10 godini I sega go dava kako nepostoecki a telefonskiot broj na fb e star nepostoi I sega nikako nemozam da pratam kod ni na brojot ni na mailot da stigne nema kade a pred nekoj den mi stigna nekoe izvestuvanje da smenam broj na fb ama jas ne go smeniv noviot I najverojatno sum blokirana sega mi stoi stariot I nemozam da se najavam nikako.Ima li care
   
 16. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  23.184
  Пол:
  Женски
  Има некој проблем со ФБ. Другарка ми вчера ми праќа понуда за пријателство, а веќе ја имам на ФБ. И се јавив да ја прашам дали таа си го направила новиот профил и ми кажа дека стариот не можела да си го отвори, а била сигурна дека таа и е лозинка, па пробала со код по СМС и и дало како за нов профил, да си смени лозинка, профилна, насловна и сл.... пријателите морала одново да ги додава. Сега јас кога отварам и ги гледам и двата профила. На месинџер и ги давало старите разговори, но не можела да пишува.
  Во меѓувреме уште од 2 профила што ги имав за пријатели ми стигнаа покани за пријателство од нови профили, веројатно и ним истото им се случило.
   
  На cresa-jagoda и LanaDelR им се допаѓа ова.
 17. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Машки
  Да после подолго време некористење некој компании ги бришат неактивните мејлови,пробај вака креирај ист мејл како тој што си го поставила на фб и ресетирај ја лозинката на него.
   
  На cresa-jagoda и LanaDelR им се допаѓа ова.
 18. LanaDelR

  LanaDelR Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  Samo sto napraviv identicen mail kako na profilot go prifati go napraviv se isto sega koga prakam kod ne stiga na mailot.Problem ne mi e deka nov ke pravam,najveke mi e sto I stariot ke ki ostane taka nemozam ni da go deaktiviram
   
 19. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Машки
  Да битно е да е ист мејлот,и кога ја ресетираш лозинката на фб одбери ја опцијата: 2019-09-17_134933.jpg
  а не да ти испраќа код на мејл.
   
 20. LanaDelR

  LanaDelR Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  A kako da dojdamdo vakva opcija mene samo mi dava koga se vklucuvam idam na ja zaboravi lozinkata I mi dava da pratam kod ili na mail ili na tel.