Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

 1. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  25.334
  Пол:
  Женски
  Не знам точно како да дознаеш кој бил, но можеш да дознаеш од каде бил најавен ако сега имаш пристап до твојот профил.
  Отиди во Settings >> Security and Login и види од каде се си најавена во моментот и изминатите денови. Одјави ги сите други и смени си лозинка. :)
   
  На Sar-Ste му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Da kazi nekoj kako se haknuva fb ili messenger pa insta?
   
 3. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  2.007
  Пол:
  Машки
  Јави му се на Цукерберг нека ти кажи лозинките,дај му едно пиво и десетка со кромид за услугата!
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Машки
  Совет: бришете си ги сите пораки редовно, не само од мсн туку од сѐ. Денес е многу лесно секој да пристапи кон ваши податоци на соц.мрежа.
   
  На Sar-Ste му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Little_girl

  Little_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Mi treba nekoj koj bi znael da hakne strana, pokomplicirano neshto, ne fb profil
   
 6. ivanamackica

  ivanamackica Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Знае некој како да провалам во инста профил?
   
 7. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  9.114
  Пол:
  Машки
  Јави се на 192, кажи им да те поврзат со секторот за компјутерски криминал и таму замоли ги да ти дадат пасворд од акаунтот што сакаш да го провалиш, кажи дека те фатило љубомора и сакаш да видиш дали те вара дечкото. Вети им дека само 10 мин ќе го користиш и потоа ќе го заборавиш. Љубезни се тие, ќе ти излезат во пресрет.
   
  На ku4ence, S.W.A.G, Alisa22 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. ivanamackica

  ivanamackica Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Не знаеш зошто барам хакер и за што се работи. Ако не знаеш нема потреба од глупи коментари.
   
 9. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  9.114
  Пол:
  Машки
  Мислев се зезаш, па затоа и се зезав и јас. Не ми се верува дека уште во 2020 година има луѓе што не ја знаат финтата за влегување во инста профил. Можеби си помала, па затоа не стигнала информацијата до тебе. Ок, значи кликаш горе-лево, Add Account, го пишуваш неговиот јузернејм, долна црта, па акаунт бројот (acc number), ## и има уште три карактери што се ставаат, ама не можам вака јавно на форум да го пишам тоа. Кој знае кој све чита.
   
  На Alisa22, Bibi30, Meckicja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. ivanamackica

  ivanamackica Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Можеш на лична порака да ми пишеш
   
 11. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  9.114
  Пол:
  Машки
  Девојка ми не ми дава да пишувам приватни пораки на женски :(
   
  На Alisa22, Bibi30 и Meckicja им се допаѓа ова.
 12. ivanamackica

  ivanamackica Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Кажувај или ќе те кастрирам хахахахах:P
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.975
  Допаѓања:
  97.679
  Пол:
  Женски
  Не трипај. :D
   
 14. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  9.114
  Пол:
  Машки
  Не знаем ја ништо, ја су од Тетоо :?:
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.078
  Допаѓања:
  5.515
  Многу ми се смешни овие што сакаат да хакнат фб или инстаграм профил. Мислат лесно тоа по некоја шема оди.. Вакви прашања поставува мојот 8 годишен братучед и 16 годишно момче кое и е љубоморно на девојката зошто не му давала пасворд, а он умира од љубопитство.
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.956
  Пол:
  Женски
  Стварно оди по шема хакирањето.
  Шала на страна.
  Летоска во ЦИА, ФБИ или кај беше таму не памтам провалија не па на Фејсбук или Инстаграм.
  Имаш луѓе чијашто работа е тоа
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.078
  Допаѓања:
  5.515
  Да и јас познавам луѓе кои го можат тоа, но не го прават тоа секој ден и за секакви ситници. Патем децава сакаат некој да им каже како тоа да го прават, а никој ама баш никој нема да им каже. Има овде некои и што бараат хакерски услуги, и тоа нема да добијат од проста причина што никој од хакерите не сака да ризикува. И јас на 16-17 годишно дете не би му помогнала за такво нешто, ептен може да ме замеша после во секакви сплетки.
   
  На Meckicja и Feminka22 им се допаѓа ова.
 18. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Доколку некој знае некој што разбира за враќање профили и сл. или некој хакер нека ми пише ми треба услуга за која ќе си платам.
   
 19. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Dark web honey, dark web.
  Бај д веј не се замарајте со глупости не е возможно хакирање така лесно и едноставно хахахаха.
  Особено ако пасвордот има над 13 карактери и користиш брут форс хахахах.
   
 20. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој да хакира фб профил?