1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

  1. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    Ми се случли еднаш вакво неш со фејсбук, али тоа беше период кога штотуку се развиваше и немаше добра заштита и хакерите дневно бришеа по милион профили. Тоа е многу сложен чекор, а најмногу треба да имаш нерви за да не се откажеш и најважно од се да останеш анонимен да не те разберат сите.
    Macintosh оперативците се експерти за фејсбук профили :) ... (господ нека ме чува мене!)
     
    На samomarija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. samomarija

    samomarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    45
    Ми го имат хакнато ама си го вратив. иначе незнам да хакнувам ама мојата другарка знае :D
     
  3. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    2 Пати ми хакнуваат фб...штета што не знам како може да си го вратам. :@ :@ :@ :@
    кој к*р и е на тие што хакнуваат :swear:
     
  4. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Мене не.
    Добро се имам осигурано. Освен основниот имам и алтернативен маил кој се скриени и за моите пријатели а и добивам смс, авотматски при секое логирање. И никому не давам маил на кој што ми е фб.
     
  5. crnobelisvet

    crnobelisvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    кажувате дека знаете да хакирате,кажите како? итно ми треба!
     
  6. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    исто и мене... ако не можете преед сите да кажувате, барем во л.п. пишете
     
  7. daniela1992

    daniela1992 Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    i mene iisto mnogu mi treba pls kolku sto i kako vi treba svee ke vi dadam pls
     
  8. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Да ми го хакнаа фејсот.Незнам ни кој ни зошто,но важно хакнат е.Сега имам нов.Незнам да хакнувам ама би сакала да знам од чиста љубопитност.А не заради одмазда.Јас хакирањето на фејс не го подразбирам како еден вид одмазда бидејќи тоа е само социјална мрежа..ако јас сакам на некој да наштетам(што многумногу ретко се случува,освен по потреба)тоа ќе го направам на многу посериозен план а не преку фејсбук.А да, и многу ми е одвратно она хакирање помеѓу бивши дечко и девојка па сега ..фејсбукот ќе ти го хакирам..глупости!
     
  9. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: И мене ми треба :lol: :lol: од љубопитност :wasntme:
     
  10. Dijana-didy

    Dijana-didy Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Досега не ми е хакиран фејс профилот. Имам вратено повеќе профили на мои пријатели. За хакирање на фејс има повеќе начини не е само еден(phising, keyloger..). Па може да се каже дека знам по малце од хакирање на фејс, а повеќе знам да хакирам сајатови.
     
  11. MarioCasas

    MarioCasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    111
    ми беше хакнат од другар на бившата и незнам зошто но сите слики ми беа избришани а имав мн интересни слики што не ги чувам на пц. Незнам што човек треба да си за да се замараш со туѓи животи
     
  12. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Па до сега имам 2-3 профили, поради тоа хакнување. -.-
    Искрено ако ми го хакнат сега, не правам нов :)
    Незнам да хакнувам, но кога би знаела би му го хакнала на некој, хахаха. :D
     
  13. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    девојки која од вас знае да хакнува фб ми треба за мои стари профили од кои незнам пасворд ни на меилот :worried: ако знаете ве молам кажете! :*
     
  14. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    Мене ми хакнаа 3-4 пати а не ги знам кој беа но си го вратив некако..1 ми го хакнаа т.е еден другар
    но барем си ми кажа вистина и ет си го вратив .. но најмногу зошто постојат такви луѓето што мораат да си хакират ..ментална работа. :^)
     
  15. An.N

    An.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    14
    Никогаш ми го немаат хакнато профилот оти никој не се замара со мене! :rofl: :rofl:
     
  16. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Напишете на YouTube How to hack facebook accounts or passwords и ќе ви излезат неколку видеа.
     
  17. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Мене ми го имаат хакнато еднаши ми имаат пишувано безобразни статуси у мое име и на чет на мои другарки им имаат пишувано глупости у мое име.Инче ја незнам да хакнувам профили :)
     
  18. blue.jeans

    blue.jeans Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    35
    И мене никој ми го нема хакнато профилот никогаш,а јас баш би сакала да хакнам некој. :D :D :D
     
  19. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Сакам да хакнам, пуста љубопитност. Само на 5 минути, да прочепкам нешто и одма ќе го вратам.
    Не сум лоша душа, ама ми имаат влагано по фејсбуков, нели тој сам покажува пред да се логирам, а пасворд немам кажано, плус пишува некој од Скопје во 9 сатот, а ја кога има станато летово? |(
    Не верувам дека хакирањето е проста работа, а помалку верувам на страните и нивното спуштање, можеби е некој вирус, па затоа не чепкам на непроверено, кај лап топов во последно време ми е крш, па уште тоа ми фали. :|

    btw. нема хакери на форумов? :D :D :D
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    Е, сè почнува од петте минутки, па после ќе станат десет и така му натаму.
    За мене тоа „хакнувањето“ е чиста глупост.
    И што дека на 5 минути ќе прочепкаш нешто низ некој туѓ профил? Повеќе нервози ќе се наполниш од несакани муабети, одошто да ти биде ќеф и да се гордееш со фактот дека - јес, си хакнала некого. |(
    Mojата ситуација:
    Таман се наканив да си направам фејзбук, дечкото на мојата другарка ми провалил, за да ни ги чита муабетите на чет.
    Мислам, со кој памет, уште не ми е јасно, се решил да ми копа по муабетите, мене дечко ми не ми прави вакви глупости, а не пак некое си вчерашно гомценце.
    Не дека ќе прочита некоја тајна на ФБИ и НАСА, ама сепак тоа си е нечија приватност, мислам, да не беше така, ќе немавме пасворд на ништо и слободно ќе си шантравме од „твојот“ на „мојот“ и од на Трајко и Тралалајко профилот.
    Ивана ви дала убав совет - скријте си го мејлот, ставете си алтернативен мејл, долг пасворд во кој ќе бидат вклучени бројки, букви и знаци и во краен случај направете си да ви стигнува код или сетирајте еден device, па ако некој проба да ви влезе на профилот од друг компјутер, ќе ви стгигне порака.
    Никогаш не би правела такви глупости, за што сака нека се работи, сепак си е нечија сопственост и приватност, пред сè.
    Барем од култура.