Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

 1. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Ми се случли еднаш вакво неш со фејсбук, али тоа беше период кога штотуку се развиваше и немаше добра заштита и хакерите дневно бришеа по милион профили. Тоа е многу сложен чекор, а најмногу треба да имаш нерви за да не се откажеш и најважно од се да останеш анонимен да не те разберат сите.
  Macintosh оперативците се експерти за фејсбук профили :) ... (господ нека ме чува мене!)
   
  На samomarija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. samomarija

  samomarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  46
  Ми го имат хакнато ама си го вратив. иначе незнам да хакнувам ама мојата другарка знае :D
   
 3. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116
  2 Пати ми хакнуваат фб...штета што не знам како може да си го вратам. :@ :@ :@ :@
  кој к*р и е на тие што хакнуваат :swear:
   
 4. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
  Мене не.
  Добро се имам осигурано. Освен основниот имам и алтернативен маил кој се скриени и за моите пријатели а и добивам смс, авотматски при секое логирање. И никому не давам маил на кој што ми е фб.
   
 5. crnobelisvet

  crnobelisvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  6
  кажувате дека знаете да хакирате,кажите како? итно ми треба!
   
 6. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  157
  исто и мене... ако не можете преед сите да кажувате, барем во л.п. пишете
   
 7. daniela1992

  daniela1992 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  i mene iisto mnogu mi treba pls kolku sto i kako vi treba svee ke vi dadam pls
   
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Да ми го хакнаа фејсот.Незнам ни кој ни зошто,но важно хакнат е.Сега имам нов.Незнам да хакнувам ама би сакала да знам од чиста љубопитност.А не заради одмазда.Јас хакирањето на фејс не го подразбирам како еден вид одмазда бидејќи тоа е само социјална мрежа..ако јас сакам на некој да наштетам(што многумногу ретко се случува,освен по потреба)тоа ќе го направам на многу посериозен план а не преку фејсбук.А да, и многу ми е одвратно она хакирање помеѓу бивши дечко и девојка па сега ..фејсбукот ќе ти го хакирам..глупости!
   
 9. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: И мене ми треба :lol: :lol: од љубопитност :wasntme:
   
 10. Dijana-didy

  Dijana-didy Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Досега не ми е хакиран фејс профилот. Имам вратено повеќе профили на мои пријатели. За хакирање на фејс има повеќе начини не е само еден(phising, keyloger..). Па може да се каже дека знам по малце од хакирање на фејс, а повеќе знам да хакирам сајатови.
   
 11. MarioCasas

  MarioCasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  36
  ми беше хакнат од другар на бившата и незнам зошто но сите слики ми беа избришани а имав мн интересни слики што не ги чувам на пц. Незнам што човек треба да си за да се замараш со туѓи животи
   
 12. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Па до сега имам 2-3 профили, поради тоа хакнување. -.-
  Искрено ако ми го хакнат сега, не правам нов :)
  Незнам да хакнувам, но кога би знаела би му го хакнала на некој, хахаха. :D
   
 13. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  девојки која од вас знае да хакнува фб ми треба за мои стари профили од кои незнам пасворд ни на меилот :worried: ако знаете ве молам кажете! :*
   
 14. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Мене ми хакнаа 3-4 пати а не ги знам кој беа но си го вратив некако..1 ми го хакнаа т.е еден другар
  но барем си ми кажа вистина и ет си го вратив .. но најмногу зошто постојат такви луѓето што мораат да си хакират ..ментална работа. :^)
   
 15. An.N

  An.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  14
  Никогаш ми го немаат хакнато профилот оти никој не се замара со мене! :rofl: :rofl:
   
 16. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  Напишете на YouTube How to hack facebook accounts or passwords и ќе ви излезат неколку видеа.
   
 17. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  684
  Мене ми го имаат хакнато еднаши ми имаат пишувано безобразни статуси у мое име и на чет на мои другарки им имаат пишувано глупости у мое име.Инче ја незнам да хакнувам профили :)
   
 18. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  34
  И мене никој ми го нема хакнато профилот никогаш,а јас баш би сакала да хакнам некој. :D :D :D
   
 19. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  8.319
  Пол:
  Женски
  Сакам да хакнам, пуста љубопитност. Само на 5 минути, да прочепкам нешто и одма ќе го вратам.
  Не сум лоша душа, ама ми имаат влагано по фејсбуков, нели тој сам покажува пред да се логирам, а пасворд немам кажано, плус пишува некој од Скопје во 9 сатот, а ја кога има станато летово? |(
  Не верувам дека хакирањето е проста работа, а помалку верувам на страните и нивното спуштање, можеби е некој вирус, па затоа не чепкам на непроверено, кај лап топов во последно време ми е крш, па уште тоа ми фали. :|

  btw. нема хакери на форумов? :D :D :D
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.582
  Допаѓања:
  71.847
  Пол:
  Женски
  Е, сè почнува од петте минутки, па после ќе станат десет и така му натаму.
  За мене тоа „хакнувањето“ е чиста глупост.
  И што дека на 5 минути ќе прочепкаш нешто низ некој туѓ профил? Повеќе нервози ќе се наполниш од несакани муабети, одошто да ти биде ќеф и да се гордееш со фактот дека - јес, си хакнала некого. |(
  Mojата ситуација:
  Таман се наканив да си направам фејзбук, дечкото на мојата другарка ми провалил, за да ни ги чита муабетите на чет.
  Мислам, со кој памет, уште не ми е јасно, се решил да ми копа по муабетите, мене дечко ми не ми прави вакви глупости, а не пак некое си вчерашно гомценце.
  Не дека ќе прочита некоја тајна на ФБИ и НАСА, ама сепак тоа си е нечија приватност, мислам, да не беше така, ќе немавме пасворд на ништо и слободно ќе си шантравме од „твојот“ на „мојот“ и од на Трајко и Тралалајко профилот.
  Ивана ви дала убав совет - скријте си го мејлот, ставете си алтернативен мејл, долг пасворд во кој ќе бидат вклучени бројки, букви и знаци и во краен случај направете си да ви стигнува код или сетирајте еден device, па ако некој проба да ви влезе на профилот од друг компјутер, ќе ви стгигне порака.
  Никогаш не би правела такви глупости, за што сака нека се работи, сепак си е нечија сопственост и приватност, пред сè.
  Барем од култура.