Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

 1. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  Откога ми го хакнаа првиот ФБ, почнав и јас да хакирам со еден другар, хакнавме што хакнавме, дека мене ми стана интересно си купив една специјална прграма за хакирање од еден братучед од Луксембург, арно ама некој им раскажал на сите во школо дека знам да хакирам и сите демек ај да го хакнеме профилот на овој насавник, на оној професор и ми дојде преку глава веќе. Од тогаш (бев нагде 7 одд.) немам хакнато ништо, ни најмала игричка.
  П.С. Хакнувањето на фб или твитер профили е многу лесно. :)
   
 2. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  2.156
  Пол:
  Женски
  Знам да хакирам ама не сум хакнала,нема ниту да хакнам.Чисти глупости се тоа за мене :)
   
 3. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  157
  па кога знаете да хакирате, кажете, објаснете, итно ми треба да хакнам лозинка на фејсбук... може и во лп, би ви била вечно благодарна
   
 4. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  464
  Да, ако немам свој живот ќе седам пред компјутер и ќе хакирам туѓи профили, мислам.. мене очајно ми е ова.
   
 5. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  9.064
  Абе знаете ли ама е лесно хакирањет.
  На таа страната има 2 правоголничиња, во едното го пишете е-маилот на тој шо сакате да му го хакирате и во другото го има пасвордот.
  Ја знам таа страната, само не ви го кажувам :P

  |(

  Ако беше тоа така лесно и едноставно сите ќе бевме хакери. |(
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jelena-JK

  Jelena-JK Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  7
  И дозна некој како се хакира ФБ?Ако знае па нека не просветли и нас ќе си отвораме профили и ќе си читаме :tmi: :D
   
 7. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Сите се испофаливте дека знаете, а ниеден не кажа како. А навистина ми треба :shake:
   
 8. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  845
  Значи никој не знае :D
   
 9. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  15.524
  Пол:
  Женски
  Ќе си купите програмче ко на Стефи од погоре. Не мора ни да пишувате нешто, тоа чита мисли и телепатски ќе ви ги сигнализира лозинките што сакате да ги знаете.

  Сериозно, смешно е прашањето “Па ако знаете, кажете, зошто не кажувате?“
  Зошто нема формула за учење напамет по која може да се раководиш и загарантирано да успееш, има стотици начини да хакнеш една, единствена страна, и секој си го бира оној кој му лежи најдобро.
  Најлесно е со SE т.е. она со кое другарчињата ви се фалат дека се хакери, ама далеку е од хакнување тоа. Ехее, неспоредливо е, не ни иде во иста реченица со хакнување.
  За другово, прво треба да знаете да работите во страшниот, црн правоаголник наречен CMD и да се разбирате во HTML и C++ за да откриете грешка т.е. кај има системот дупка, па таму да нападнете за да би извлекле некаква информација.
  А, за да нападнете, треба да знаете купишта кодови кои ќе ги пополнат местата кај што е згрешен основниот код и да знаете кој кога да го искористите и во која комбинација.
  Крај-краева, да имате барем brute force, ама и со него ништо ако немате познавање.
  Е, тие работи преку ноќ не се учат.
  Доколку превртувате очи прашувајќи се што по ѓаволите јаде оваа, што се гореспоменатите и како се работи со нив, тогаш комотно заборавете на желбата за хакнување.
  Луѓе информатички факултети учат, па пак им се ограничени знаењата и можностите, а тие за еден фб се запнале, за да читаат туѓи муабети. Абе... :D
  Потребни се неколку безуспешни обиди и време дури да се успее, не ај ми текнало, ќе прашам на форум и ќе ми објаснат подеднакво лесно ко што би ми објасниле како да сплетам плетенка.
  Nuh-uh.
   
  На livert, Mishela и Little-one им се допаѓа ова.
 10. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Глупоќа. Ми ги хакнаа и маилови, и фб, и се што можеа. Тоа е падот на родов наш, злото храни најверојатно.
   
 11. The-Dreamer

  The-Dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  8 април 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Ме интересира една информација. Хакнат ми беше фејсбук профилот и тоа сосем случајно открив. Ставив да ми стига дополнителен код на мобилниот и ми стигна нотификација дека сабајлето околу 5 некој бил логиран, системот прашуваше дали тоа сум бил јас. Ме интересира како е можно да се хакира профилот? Дали по ставањето на сигурносниот код тоа значи дека хакерот морал пред тоа да ја има пробиено шифрата или не? И колку е изводливо да се хакира акаунт со дополнителнава заштита (код што стига на моб.)???????????????
   

  Прикачени фајлови:

  • rr.JPG
   rr.JPG
   Големина на фајлот:
   104,5 KB
   Прегледи:
   316
 12. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Да се разбереме хакнување на профилот е всушност дознавање на пасвордот и потоа негова промена од стана на хакерот такаа? Или јас сум смешала нешто? :?:
   
 13. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  979
  Мислам дека хакерот го знае пасвордот и може и да ти го смени
  За да не дојде до тоа треба да се ставаат потешки пасворди составени од бројки и букви,но не бројки како на пример вашиот датум на раѓање,сосема некој друг број.
   
 14. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.229
  Пол:
  Женски
  Ми го има хакнато една другарка,за да ми прочита пораките ама за жал не и успеа јас одма си го вратив.Па после си го забораив пасс,па кодот и отиде во вечноста.Си напраив нов и веќе ми е една година...
   
 15. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  4.066
  Пол:
  Женски
  Јас не се разбирам од хакирање ама другарка ми е тука таа знае и ако сакам да му хакнам фб на некој одма на неа и кажувам и работата е готова
  А воопшто не сум ја прашала како хакира не сум се заинтересирала
   
 16. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  174
  никој не мојт да ти го хакнит фб то, освем да ти го знае пасвортот на мсн , затоа што тоа е шоврзано.
  Јас незнам да хакирам..само да менам пас од мсн ако му знам некому можам . (но не би сакала)
  Мене еднашка ми го знаеше едно девојче и ми го сменила пас на фб, и јас си го сменив преку мсн потоа. и од тогаш никому го немам кажано. ;)
   
 17. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  424
  Знае некој како да хакнам фејс? Еден идиот има стаено една слика од мене и него, го молам месец дена да ја збрише и несака, изгледа ќе морам сама да се снаоѓам некако :doh:
   
 18. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  Пробај да се најавиш со старата лозинка, кога ќе ти каже дека ти е сменета кликни дека не си ја сменила ти итн и потоа би требало да се снајдеш ќе ти дојде до она да ти стигне лозинката на е-мејлот или на телефон...
  Мислам дека малце помогнав... :$
   
 19. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  Инаку за подобро да си го заштитите профилот наместете си да ви стига порака кога некој се најавува од кај вас, а уште подобро да ви стига код на телефон па и да ја знае лозинката да неможе да се најави :angel:
   
 20. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  не ми го хакнале а не ни хакнувам :)