1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

  1. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Откога ми го хакнаа првиот ФБ, почнав и јас да хакирам со еден другар, хакнавме што хакнавме, дека мене ми стана интересно си купив една специјална прграма за хакирање од еден братучед од Луксембург, арно ама некој им раскажал на сите во школо дека знам да хакирам и сите демек ај да го хакнеме профилот на овој насавник, на оној професор и ми дојде преку глава веќе. Од тогаш (бев нагде 7 одд.) немам хакнато ништо, ни најмала игричка.
    П.С. Хакнувањето на фб или твитер профили е многу лесно. :)
     
  2. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Знам да хакирам ама не сум хакнала,нема ниту да хакнам.Чисти глупости се тоа за мене :)
     
  3. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    па кога знаете да хакирате, кажете, објаснете, итно ми треба да хакнам лозинка на фејсбук... може и во лп, би ви била вечно благодарна
     
  4. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Да, ако немам свој живот ќе седам пред компјутер и ќе хакирам туѓи профили, мислам.. мене очајно ми е ова.
     
  5. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Абе знаете ли ама е лесно хакирањет.
    На таа страната има 2 правоголничиња, во едното го пишете е-маилот на тој шо сакате да му го хакирате и во другото го има пасвордот.
    Ја знам таа страната, само не ви го кажувам :P

    |(

    Ако беше тоа така лесно и едноставно сите ќе бевме хакери. |(
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Jelena-JK

    Jelena-JK Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    7
    И дозна некој како се хакира ФБ?Ако знае па нека не просветли и нас ќе си отвораме профили и ќе си читаме :tmi: :D
     
  7. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Сите се испофаливте дека знаете, а ниеден не кажа како. А навистина ми треба :shake:
     
  8. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Значи никој не знае :D
     
  9. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Ќе си купите програмче ко на Стефи од погоре. Не мора ни да пишувате нешто, тоа чита мисли и телепатски ќе ви ги сигнализира лозинките што сакате да ги знаете.

    Сериозно, смешно е прашањето “Па ако знаете, кажете, зошто не кажувате?“
    Зошто нема формула за учење напамет по која може да се раководиш и загарантирано да успееш, има стотици начини да хакнеш една, единствена страна, и секој си го бира оној кој му лежи најдобро.
    Најлесно е со SE т.е. она со кое другарчињата ви се фалат дека се хакери, ама далеку е од хакнување тоа. Ехее, неспоредливо е, не ни иде во иста реченица со хакнување.
    За другово, прво треба да знаете да работите во страшниот, црн правоаголник наречен CMD и да се разбирате во HTML и C++ за да откриете грешка т.е. кај има системот дупка, па таму да нападнете за да би извлекле некаква информација.
    А, за да нападнете, треба да знаете купишта кодови кои ќе ги пополнат местата кај што е згрешен основниот код и да знаете кој кога да го искористите и во која комбинација.
    Крај-краева, да имате барем brute force, ама и со него ништо ако немате познавање.
    Е, тие работи преку ноќ не се учат.
    Доколку превртувате очи прашувајќи се што по ѓаволите јаде оваа, што се гореспоменатите и како се работи со нив, тогаш комотно заборавете на желбата за хакнување.
    Луѓе информатички факултети учат, па пак им се ограничени знаењата и можностите, а тие за еден фб се запнале, за да читаат туѓи муабети. Абе... :D
    Потребни се неколку безуспешни обиди и време дури да се успее, не ај ми текнало, ќе прашам на форум и ќе ми објаснат подеднакво лесно ко што би ми објасниле како да сплетам плетенка.
    Nuh-uh.
     
    На livert, Mishela и Little-one им се допаѓа ова.
  10. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Глупоќа. Ми ги хакнаа и маилови, и фб, и се што можеа. Тоа е падот на родов наш, злото храни најверојатно.
     
  11. The-Dreamer

    The-Dreamer Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Ме интересира една информација. Хакнат ми беше фејсбук профилот и тоа сосем случајно открив. Ставив да ми стига дополнителен код на мобилниот и ми стигна нотификација дека сабајлето околу 5 некој бил логиран, системот прашуваше дали тоа сум бил јас. Ме интересира како е можно да се хакира профилот? Дали по ставањето на сигурносниот код тоа значи дека хакерот морал пред тоа да ја има пробиено шифрата или не? И колку е изводливо да се хакира акаунт со дополнителнава заштита (код што стига на моб.)???????????????
     

    Прикачени фајлови:

    • rr.JPG
      rr.JPG
      Големина на фајлот:
      104,5 KB
      Прегледи:
      319
  12. Lady-in-white

    Lady-in-white Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    53
    Да се разбереме хакнување на профилот е всушност дознавање на пасвордот и потоа негова промена од стана на хакерот такаа? Или јас сум смешала нешто? :?:
     
  13. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Мислам дека хакерот го знае пасвордот и може и да ти го смени
    За да не дојде до тоа треба да се ставаат потешки пасворди составени од бројки и букви,но не бројки како на пример вашиот датум на раѓање,сосема некој друг број.
     
  14. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Ми го има хакнато една другарка,за да ми прочита пораките ама за жал не и успеа јас одма си го вратив.Па после си го забораив пасс,па кодот и отиде во вечноста.Си напраив нов и веќе ми е една година...
     
  15. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Јас не се разбирам од хакирање ама другарка ми е тука таа знае и ако сакам да му хакнам фб на некој одма на неа и кажувам и работата е готова
    А воопшто не сум ја прашала како хакира не сум се заинтересирала
     
  16. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    никој не мојт да ти го хакнит фб то, освем да ти го знае пасвортот на мсн , затоа што тоа е шоврзано.
    Јас незнам да хакирам..само да менам пас од мсн ако му знам некому можам . (но не би сакала)
    Мене еднашка ми го знаеше едно девојче и ми го сменила пас на фб, и јас си го сменив преку мсн потоа. и од тогаш никому го немам кажано. ;)
     
  17. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Знае некој како да хакнам фејс? Еден идиот има стаено една слика од мене и него, го молам месец дена да ја збрише и несака, изгледа ќе морам сама да се снаоѓам некако :doh:
     
  18. FamousGirl

    FamousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    2
    Пробај да се најавиш со старата лозинка, кога ќе ти каже дека ти е сменета кликни дека не си ја сменила ти итн и потоа би требало да се снајдеш ќе ти дојде до она да ти стигне лозинката на е-мејлот или на телефон...
    Мислам дека малце помогнав... :$
     
  19. FamousGirl

    FamousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    2
    Инаку за подобро да си го заштитите профилот наместете си да ви стига порака кога некој се најавува од кај вас, а уште подобро да ви стига код на телефон па и да ја знае лозинката да неможе да се најави :angel:
     
  20. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    не ми го хакнале а не ни хакнувам :)