1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хакнување на телефон

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LilaLila02, 19 април 2020.

 1. LilaLila02

  LilaLila02 Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Сакам да прашам дали е можно некој да ви влезе во вашиот мобилен и да следи све
   
 2. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  €€€€€
  da samo bez zanos,ne ti treba ovaa
   
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.811
  Хакнување, бакнување. Тоа е тоа. Љубов преку 5г.
   
  На RainbowButterfly, Nightwish11, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. LilaLila02

  LilaLila02 Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  So ne mi treba ne svativ
   
 5. LilaLila02

  LilaLila02 Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Хахахаха да споделевте мислење не ке беше лошо само сакам да знам позз
   
 6. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Da moze no prvo
  €€€€
  Moze da go pratis telefonot cel bez da znae,ako go zemes najpvin vo race za da go napravis ovaa...poveke znaes
  €€€€ili moze $$$
   
  На LilaLila02 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LilaLila02

  LilaLila02 Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ti blagodaram mnogu
   
 8. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.151
  Пол:
  Женски
  Знам дека има опции да се симне апликација, која прави копија од активностите на телефонот и без да знаеш тие стигаат на друг телефон, ама некој без претходно да ти го фатил мобилниот да може да ти влезе, незнам.
   
 9. LilaLila02

  LilaLila02 Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  I jas znam deka mozit so aplkacija no nekako se sumlav deka postoi moznost i poinaku sepak ti blagodaram
   
 10. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  351
  Пол:
  Женски
  Да, мож да ти пуштат вирус што ќе ги краде сите податоци.
   
 11. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  Може доколку ти го пробие/дознае пасвордот на акаунтот, gmailot што си го правела. Може да ти влегува во слики, фб и се што имаш моментално симнато во телефонот, да ти пребарува по историја. Ако се сомневаш дека ти имат влезено направи фабрички на телефнотот и одново направи си акуант.
  Знам пример по мојата другарка. Дечкото и го правеше акуантот и потоа бидејќи и го знаеше пасвордот си влегуваше од неговиот телефон кај нејзе и букавно се си гледаше (додека не го дозна:rofl:)
   
 12. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.870
  Пол:
  Машки
  Може секако, може да се пристапи до сите податоци на телефонот без да знаеш дека некој ти има пристапено, но немој да мислиш дека е невозможно да се фати тој што пристапил недозволено до податоците. Доколку имаш проблем или се сомневаш во такво нешто можеш да пријавиш во полиција во сектор за компјутерски криминал.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  1.075
  Нели може со менење пасворт
   
 14. LilaLila02

  LilaLila02 Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Aman be do tolku poraki i sve da citat strasni znaci da smenam gmail nov da napram ti blagodaram
   
  На Damata so marama му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LilaLila02

  LilaLila02 Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Па како е можно не свакам некој треба да знае шо тел имаш или со самиот број може да направат шо сакаат сепак ти благодарам
   
 16. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.870
  Пол:
  Машки
  Телефонот може да биде компромитиран на различни начин. Постојат разни алатки со кои што тоа може да се постигне, ама маилот не е причината дека е можно да е хакнат, неможе преку маил да се дознаваат работи од телефонот што се случува во моментот. Преку маил единствено можат слики кои се зачувале во Cloud-от од гмеил, или контакти кои ги имаш меморирано во телефон. Ако се сомневаш на такво нешто, направи factory data reset на телефонот, и промени пасворд на мејлот.
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Milaa111

  Milaa111 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Ве молам за помошш. Незнам дали прашањето е соодветно за во оваа тема но ке ве молам ако некој знае да ми каже. Веќе 2 дена ми стига некој си КОД од WatsApp апликацијата а таа апликација никогаш не сум ја имала. Дали е можно пораките сами да се праќаат или пак некој сака да направи акаунт со мојот број? Ве молам за помош
   
 18. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.870
  Пол:
  Машки
  Ваљда сака акаунт со твој број. Ама џабе нема да може бидејќи пораките се кај тебе.
   
 19. Milaa111

  Milaa111 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Офф леле.. А дали е можно на мое име со мои податоци да направат акаунт а да го напишат нивниот број или бројот се гледа? Никогаш не сум ја користела апликацијата затоа незнам.
   
 20. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.341
  Пол:
  Женски
  Не може да ја користи апликацијата ако не го внесе кодот што ти стига кај тебе на телефон.
  Најверојатно станува збор за погрешно внесен број, се случува.
   
  На Milaa111 му/ѝ се допаѓа ова.