1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Халогенско светло во домот

Дискусија во 'Дом' започната од tea-nova, 10 мај 2013.

 1. tea-nova

  tea-nova Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  11
  Ајде сега кажувајте мислење за ова,зошто стварно сум во дилема.Решив да си купам лустер,си бендисав арно ама работи со халогенски сијалички.Е сега што мислите вие колкава светлина даваат тие сијалички,дали се добри за голема соба од 30 квадрати?дали 10 халогенки ќе ми бидат доволни?какво искуство имате со халогенките вие?