1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хана (Hanna) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од crazyinlove19, 31 август 2011.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Денес го гледав филмов и искрено ме воодушеви. Одлична приказна и глума...
  Навистиба добар трилер, од мене има чиста 10ка. :)
  Го имате ли гледано филмов и каков впечаток ви остави?
   
 2. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.827
  Допаѓања:
  231.532
  Одличен, еден од подобрите филмови што ги имам изгледано оваа година.
  Една забелешка, читам овде, а и во темата за последен филм што е гледан дека го ставате во категорија трилер.
  Хана не е трилер, тука акција, крими и мистерија.
  Еве на страната на имбд пишува во кој жарнови припаѓа, а и јас мислам дека никако не би бил трилер ;)
  http://www.imdb.com/title/tt0993842/
   
 3. glenn

  glenn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  43
  Предвидлив...
  Според изборот на актерите очекував многу повеќе.
   
 4. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  И јас филмов го вбројувам во најдобрите кои ги имам гледано минатава година. :wasntme:
  Многу ми се допадна, актерите, глумата и приказната беа феноменални. Не негирам дека беше предвидлив, но сепак филмов барем мене не ме остави на кратко да здивнам. Ништо не ми го одвлече вниманието од дејствијата, што ми е многу важно.
  Уште еднаш ќе кажам - феноменален филм. :clap:
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Тукушто го изгледав. Интересна приказна, иако предвидлива и со однапред познат крај.
  Многу акција и динамичност. Погодени актери, одлична глума. Хана е преслатка.
  Ми се допадна тоа што се опфатени различни места, од снегови и шуми, до пустини, градови..
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Јас не сум фан на вакви филмови, и не ми оставаат некој впечаток.
  Филмов ми беше просечен, премногу тепање и акција за мој вкус, ама па приказната е интересна, барем јас не сум сретнала филм со таков заплет.
   
 7. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Јас, искрено се разочарав, очекував многу повеќе.
   
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  На мене ми се допадна филмов иако првите 30 минути од филмов ги гледав во еден ден и на крајот да испадне да го изгледам филмов дури по 5 дена :D Убава приказна, доста добра акција и навистина се знаеше како ќе заврши филмов на крајот.
   
 9. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмов пред една недела. Мене некако чуден ми беше. :^)
   
 10. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Не сакам вакви филмови, но трилерот ми остави многу добар впечаток. Очекував повеќе и многу се разочарав од филмов. Досаден ми беше и не беше така возбудлив како што мислев дека ќе е. Предвидлив и смотан.. Ништо посебно.
   
 11. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  Првиот пат кога го гледав, жалев за изгубеното време.По неколку недели повторно го пуштив(немав што да правам) ми се бендиса! Навистина добар трилер :)
   
 12. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  378
  Мене ми беше прејак. Еден од подобрите во последниве 2 години. :clap:
   
 13. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
 14. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.282
  Филмов е доказ за она што го рекол еден педагог ( уф те заборавив ) „Кога децата се раѓаат претставуваат неиспишана плоча.“
  110 минути не трепнав, бев фасцинирана од добрата глума на Саоирз Ронан.