Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ханибал (Hannibal)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од NightAir, 11 март 2014.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.509
  Допаѓања:
  133.066
  Пол:
  Женски
  http://www.digitalspy.com/tv/hannib...nibal-why-was-it-axed-and-could-it-come-back/
  "The final season would then provide the entire saga with an appropriate ending - tying the many disparate strands of the Lecter books together and bringing Will Graham back into the fold in a big way."
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  Пред една недела започнав да ја гледам серијата. До втора сезона, втора епизпода сум. Можам да кажам дека е одлична. Сцените не ми ми се гадни. Неколку пати ми се има случајно погодено да јадам задно со Ханибал или додека ја приготвува храната :D:pizza:
   
 3. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  36.521
  Пол:
  Женски
  Зошто само мене не ми ,, легна" серијава...;(
  Читам на сите им се допаѓа.
  Две епизоди изгледав, некако хаотична е и не ми држи многу внимание.