1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ханиоти (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од BarbieM, 5 август 2011.

  1. BarbieM

    BarbieM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Гледам има отворено теми за сите скоро гратчиња на Касандра али мене омилен ми е Ханиоти па затоа ја отворив темава.Од првиот крак најубави места ми се Ханиоти Пефкохори и Калитеа ме интересира подетално како е сега таму,како се цените на храната, јас сум била таму али пред 4-5 години.Ханиоти ми е многу убаво градче, а негативна мана кај Пефкохори е што е мноогу тесна плажата а во Калитеа немам престојувано. Се надевам дека ќе има некој што бил сега. Фала однапред :)
     
  2. Kim-Dash

    Kim-Dash Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    И јас планирав да прашам што е кај е во Ханиоти бидејки за 1 недела тргнувам таму а никогаш не сум била ..Поточно ме интересира како се цените на јадењето на пр.на гирото ..дали постојат дискотеки каде што можеш да се забавуваш до раните утрински часови :lol: и дали се плака влез во тие дискотеки(доколку има)и како се цените на пијалоците ??и дали постојат ефтини маркети каде што можеш да си пазаруваш за јадење и пијање ??? Ајде кој знае нека одговори кој бил нека пише искуство ... :*
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ханиоти ми е омилено градче за шетање.Се е блиску плажата, рестораните, продавниците :inlove: :inlove: :inlove:
     
  4. Kim-Dash

    Kim-Dash Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    само толку ???? :lol: дај кажи нешто поопширно не биди толку себична :lol:
     
  5. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Hanioti

    Odam na odmor vo Hanioti so drugarki i bi sakala da mi dade nekoj informacii za nokjniot zivot(diskoteki barovi) i kako se dvizat cenite za vleznici :)) blagodaram odnapred
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Јас бев лани, местото е мало, симпатично, плажата не е лоша, чиста вода. Но ноќниот живот не е ништо посебно, нема некоја дискотека во вистинска смисла на зборот, само кафиќи, нема некоја јака забава, туку порелаксирана атмосфера.
     
  7. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил Ханиоти оваа година и не би било лошо да ни каже раскаже се затаму.Ние планираме на 26 да одиме па ме интересира што како ....
     
  8. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Јас бев пред 1месец, преубаво е водата е многу чиста и топла, само не ми се свиѓа што плажата е со ситни камчиња песок и одиш два чекора и длабоко е, јас сакам да да одиш да одиш и да биде плитко па постепено длабоко :) али во глобала е преубаво, за навечер немам зборови има многу за шетање има мн продавнички кафичи, ресторани, топ е ама малку е поскапо во однос на другите гратчиња Пефкохори и Полихроно. Ние плакавме ефтино во сезона за спиење сеа нз вие колку ке плакате, а исто така мислам ако сакаш да знаеш плажата што е во центарот е многу натрупана има многу луѓе гужва е невидена, би ти препорачала да одиш на плажата кај кафичот Molos on the beach многу јако место и одма до кафичот има плажа каде можеш да си ставиш лежалка твоја или да си изнајмиш и нема многу гужва преубаво е си слушаш музика од кафичот мераци, се надевам доволни беа информациите :D ако нешто те интересира повеке прашај ;) убаво да си поминеш ;)
     
    На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    369
    Пол:
    Женски
    Драги феминки јас имам еден предлог за хотел во Ханиоти Грција се вика Аполамаре со 5*може сте слушнале јас годинава бев на попуст кога е хотелот го начекав преку букинг и си резервирав иначе за хотелов разбрав од едни блиски пријатели кои идат по вакви хотели они беа пред неколку год. и ми го препорачаа верувајте ќе ве остави без здив на екстра ол инклузив е што значи имате доручек,ручек,вечера од убаво поубаво алкохолни пијалоци,сокови коктели,жестоки пијалоци,кафиња се е вклучено во цената собите се премногу чисти секој ден ги местат,чистат и тоалетите во собите иначе хотелот е на сама плажасе ти е блиску а тоа е најбитно да не мораш да се утепаш од одење до плажа или ресторан со лежалки водата убава чиста мераци,персоналот фин работат девојки,дечки од Русија,Молдавија и се многу љубезни расположени за забава во секое време има и дискотека супер било ми кажуваше баш ќерката од пријателите наши она отишла со нејзините таму си нашла и друштво имало срби,руси,бугари,германци па и наши идат ама културна раја е сега само треба да с епрати кога е попустот да си фатите ем фини цени ем убав одмор :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Fallin-ForHisSmile и Nine25 им се допаѓа ова.
  10. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    369
    Пол:
    Женски
    Еве уште неколку слики:)
     

    Прикачени фајлови:

    На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Еднаш имам отидено во Грција и токму на ова место да преубаво е но јас никогаш повеќе не би отишла во Грција од ххххх причини
     
  12. pelegrina

    pelegrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    36
  13. kacuska

    kacuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Kazete mi nesto poveke za Hanioti, dali ima mesto za sopstveni cadori, kade odevte na pazaruvanje,i dali imavte nekoe loso iskustvo tamu, zatoa sto denes slusnav za tablickite na avtomobilite i me faka strav. Do sega ne sum bila vo Grcija i nemam nikakvo iskustvo za tamu. Izvinete i za latinicata.
     
  14. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    во ханиоти одам речиси секоја година на викенд а неколку пат бев и на одмор.грдчето е преубаво има добар ноќен живот плажата е чиста има место за свои чадори и сл .. за маркетите најпопуларен лимонји таму сите купуваат а има уште еден маркет поголем е и поевтин но доаѓа како надвор од градот,продавници има многу а исто така пред плажата имате и парк со борови и таму е преубаво..за ханиоти само повални зборови и немојте да се плашите за табличките и слично таму е многу мирно населението.И верувајте ми вреди да се посети :* :inlove:
     
    На kacuska му/ѝ се допаѓа ова.
  15. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    А дали можеш да ми препорачаш сместување или како оди тоа мора преку агенција или сам.
    Повеќе сум заинтересирана за хотели.

    Поздрав ;)
     
  16. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Јас бев пред две години и оваа година пак ке одам... Пред две години ни ја удрија со нога хаубата на колата и набиена е и ден денска заради регистрацијата... затоа оваа година одиме со автобус...
     
  17. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски

    Ако е вистина ова ефтино е , ај ако знај некој нешто подетално нека пиши....
    Значи само патот треба да си го платиме :wasntme:
     
  18. kacuska

    kacuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Ponudata e za vo Oktomvri kolku sto razbrav.
     
  19. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Јас бев во Пефкохори ама две вечери отидовме пешки до Ханиоти. Мене Ханиоти повеќе ми се допадна, не е она стандарна улица па ајде сите по неа, како овца се осеќам. Цените за храна беа поефтини во Ханиоти, на пример гиро беше 2 евра, а во Пефкохори 2 и пол.

    Не успеав да се избањам, ама плажата поубаво изгледаше. Во Пефкохори имаше тревки, лигави камења и ежиња, а ваку милина.

    За дискотеки искрено не знам, не баравме, ама имаше убави кафулиња со fish bowl (огромен коктел за неколку луѓе) кои беа интересни.

    И тоа е тоа, има мал милион продавничиња за сувенири и чуда, сега мислам и некои попусти имаше.
     
  20. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил во Вила Македонија Скај?