1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ханиоти (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од BarbieM, 5 август 2011.

 1. BarbieM

  BarbieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Гледам има отворено теми за сите скоро гратчиња на Касандра али мене омилен ми е Ханиоти па затоа ја отворив темава.Од првиот крак најубави места ми се Ханиоти Пефкохори и Калитеа ме интересира подетално како е сега таму,како се цените на храната, јас сум била таму али пред 4-5 години.Ханиоти ми е многу убаво градче, а негативна мана кај Пефкохори е што е мноогу тесна плажата а во Калитеа немам престојувано. Се надевам дека ќе има некој што бил сега. Фала однапред :)
   
 2. Kim-Dash

  Kim-Dash Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  И јас планирав да прашам што е кај е во Ханиоти бидејки за 1 недела тргнувам таму а никогаш не сум била ..Поточно ме интересира како се цените на јадењето на пр.на гирото ..дали постојат дискотеки каде што можеш да се забавуваш до раните утрински часови :lol: и дали се плака влез во тие дискотеки(доколку има)и како се цените на пијалоците ??и дали постојат ефтини маркети каде што можеш да си пазаруваш за јадење и пијање ??? Ајде кој знае нека одговори кој бил нека пише искуство ... :*
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Ханиоти ми е омилено градче за шетање.Се е блиску плажата, рестораните, продавниците :inlove: :inlove: :inlove:
   
 4. Kim-Dash

  Kim-Dash Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  само толку ???? :lol: дај кажи нешто поопширно не биди толку себична :lol:
   
 5. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Hanioti

  Odam na odmor vo Hanioti so drugarki i bi sakala da mi dade nekoj informacii za nokjniot zivot(diskoteki barovi) i kako se dvizat cenite za vleznici :)) blagodaram odnapred
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Јас бев лани, местото е мало, симпатично, плажата не е лоша, чиста вода. Но ноќниот живот не е ништо посебно, нема некоја дискотека во вистинска смисла на зборот, само кафиќи, нема некоја јака забава, туку порелаксирана атмосфера.
   
 7. Nine25

  Nine25 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  1.726
  Пол:
  Женски
  Дали некој бил Ханиоти оваа година и не би било лошо да ни каже раскаже се затаму.Ние планираме на 26 да одиме па ме интересира што како ....
   
 8. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Јас бев пред 1месец, преубаво е водата е многу чиста и топла, само не ми се свиѓа што плажата е со ситни камчиња песок и одиш два чекора и длабоко е, јас сакам да да одиш да одиш и да биде плитко па постепено длабоко :) али во глобала е преубаво, за навечер немам зборови има многу за шетање има мн продавнички кафичи, ресторани, топ е ама малку е поскапо во однос на другите гратчиња Пефкохори и Полихроно. Ние плакавме ефтино во сезона за спиење сеа нз вие колку ке плакате, а исто така мислам ако сакаш да знаеш плажата што е во центарот е многу натрупана има многу луѓе гужва е невидена, би ти препорачала да одиш на плажата кај кафичот Molos on the beach многу јако место и одма до кафичот има плажа каде можеш да си ставиш лежалка твоја или да си изнајмиш и нема многу гужва преубаво е си слушаш музика од кафичот мераци, се надевам доволни беа информациите :D ако нешто те интересира повеке прашај ;) убаво да си поминеш ;)
   
  На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  330
  Пол:
  Женски
  Драги феминки јас имам еден предлог за хотел во Ханиоти Грција се вика Аполамаре со 5*може сте слушнале јас годинава бев на попуст кога е хотелот го начекав преку букинг и си резервирав иначе за хотелов разбрав од едни блиски пријатели кои идат по вакви хотели они беа пред неколку год. и ми го препорачаа верувајте ќе ве остави без здив на екстра ол инклузив е што значи имате доручек,ручек,вечера од убаво поубаво алкохолни пијалоци,сокови коктели,жестоки пијалоци,кафиња се е вклучено во цената собите се премногу чисти секој ден ги местат,чистат и тоалетите во собите иначе хотелот е на сама плажасе ти е блиску а тоа е најбитно да не мораш да се утепаш од одење до плажа или ресторан со лежалки водата убава чиста мераци,персоналот фин работат девојки,дечки од Русија,Молдавија и се многу љубезни расположени за забава во секое време има и дискотека супер било ми кажуваше баш ќерката од пријателите наши она отишла со нејзините таму си нашла и друштво имало срби,руси,бугари,германци па и наши идат ама културна раја е сега само треба да с епрати кога е попустот да си фатите ем фини цени ем убав одмор :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Fallin-ForHisSmile и Nine25 им се допаѓа ова.
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  330
  Пол:
  Женски
  Еве уште неколку слики:)
   

  Прикачени фајлови:

  На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Еднаш имам отидено во Грција и токму на ова место да преубаво е но јас никогаш повеќе не би отишла во Грција од ххххх причини
   
 12. pelegrina

  pelegrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  36
 13. kacuska

  kacuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Kazete mi nesto poveke za Hanioti, dali ima mesto za sopstveni cadori, kade odevte na pazaruvanje,i dali imavte nekoe loso iskustvo tamu, zatoa sto denes slusnav za tablickite na avtomobilite i me faka strav. Do sega ne sum bila vo Grcija i nemam nikakvo iskustvo za tamu. Izvinete i za latinicata.
   
 14. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  во ханиоти одам речиси секоја година на викенд а неколку пат бев и на одмор.грдчето е преубаво има добар ноќен живот плажата е чиста има место за свои чадори и сл .. за маркетите најпопуларен лимонји таму сите купуваат а има уште еден маркет поголем е и поевтин но доаѓа како надвор од градот,продавници има многу а исто така пред плажата имате и парк со борови и таму е преубаво..за ханиоти само повални зборови и немојте да се плашите за табличките и слично таму е многу мирно населението.И верувајте ми вреди да се посети :* :inlove:
   
  На kacuska му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  1.443
  Пол:
  Женски
  А дали можеш да ми препорачаш сместување или како оди тоа мора преку агенција или сам.
  Повеќе сум заинтересирана за хотели.

  Поздрав ;)
   
 16. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  110
  Јас бев пред две години и оваа година пак ке одам... Пред две години ни ја удрија со нога хаубата на колата и набиена е и ден денска заради регистрацијата... затоа оваа година одиме со автобус...
   
 17. pavlinapale

  pavlinapale Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски

  Ако е вистина ова ефтино е , ај ако знај некој нешто подетално нека пиши....
  Значи само патот треба да си го платиме :wasntme:
   
 18. kacuska

  kacuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Ponudata e za vo Oktomvri kolku sto razbrav.
   
 19. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Јас бев во Пефкохори ама две вечери отидовме пешки до Ханиоти. Мене Ханиоти повеќе ми се допадна, не е она стандарна улица па ајде сите по неа, како овца се осеќам. Цените за храна беа поефтини во Ханиоти, на пример гиро беше 2 евра, а во Пефкохори 2 и пол.

  Не успеав да се избањам, ама плажата поубаво изгледаше. Во Пефкохори имаше тревки, лигави камења и ежиња, а ваку милина.

  За дискотеки искрено не знам, не баравме, ама имаше убави кафулиња со fish bowl (огромен коктел за неколку луѓе) кои беа интересни.

  И тоа е тоа, има мал милион продавничиња за сувенири и чуда, сега мислам и некои попусти имаше.
   
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  Дали некој бил во Вила Македонија Скај?