1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ханиоти (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од BarbieM, 5 август 2011.

  1. nobody1

    nobody1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    74
    ^^ да и мене ме интересира истото??
     
  2. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Колку е смештајот за двајца? ние сакаме кај 15 20 август да одиме
     
  3. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    35-40 evra vo avgust se cenite otprilika, sea moze i poskapo moze i poeftino za nekoe evro da najdete :)
     
  4. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    ханиоти е прекрасно местенце лани бев со дечкото преубаво си поминав плажата е убава, нема многу за шеткање 3-4 улици е но е доста пријатно и раздвижено има многу убави ресторани и клубови
     
  5. Малечка Маша

    Малечка Маша Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2015
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Јас само што се вратив од Ханиоти. Фино место, има неколку улички за шетање навечер, како мало плоштадче на центарот, кафичи, таверни, ресторанчиња.... Не емногу големо, ама сепак има каде да претепаш 2 саати навечер. Инаку е многу раздвижено навечер. Туристите главно се срби, руси, романци и македонци. Има и Грци. Инаку одевме преку агенција, со наш превоз, Бевме сместени во Вила Орфеас, на излезот од градот. Оценка за вилата од 1-5 : 2. Ми беше некако гнасна. Вецето катастрофа, можеле малку повеќе да се потрудат. Така како што го разгледував местото видов многу убави вили, хотелчиња. Нашиве агенции ги имат земено најлошите чинам. Инаку цените : риба навечер за двајца околу 20 евра, гиро 2,80, кафе на плажа 4 евра, коктел од 7 нагоре.
     
  6. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Jas kje odam vo nedela vo Hanioti po 4 pat, rezervirav preku booking vo hotel so dorucek, cena 70 evra so pojadok, od vecer, za dvajca so dete :)
     
  7. Малечка Маша

    Малечка Маша Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2015
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Кој Хотел ?
     
  8. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Hilltop Hotel :)
    Eve sum na plaza, super e i hotelot i vremeto, a i plazite normalno, samo mnogu skapo kafe, sok, pivo na lezalkite :doh:
     
    На Малечка Маша му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Малечка Маша

    Малечка Маша Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2015
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Скапи се да, претерале малку. Уживај сега :*
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  10. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Оваа година сакаме Ханиоти да одиме со мало дете- 2 годд.
    Предложете некоја вила и хотел со пристапни цени , и не мора да биде на сама плажа, може и втор ред.
    Одиме почетокот на Јули(2,3 Јули.
    Дали е подобро преку агенција смештај да бараме, или овој период можеме и сами да најдеме?
     
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас лани најдов смештај за 25-30 евра. А иначе има многу за 35-40 евра. Ако се ценкаш може да ти спушти.
    Јас лани по жешкото барав, за малце ќе умрев од жешко. :whew::rofl:
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Thanks na odgovorot, i jas ic ne sakam po toploto da setam po vili i hoteli :(
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    Оломнани бев со моите преку агенција.Не памтам точна цена али знам дека за 8 дена ни зедоја прескапо,али океј во ниту една агенција поевтино немаше.Е сеа да отидевме на диво и така да си баравме може ќе најдевме нешто со пониска цена, али татко ми не е тој тип на човек, паники го фатија оти не можевме вилата да си ја најдеме, не па нешто друго.:rofl:
    Иначе сместени бевме во Вила Софиа, многу блиску до плажата но ние слегувавме малку подолу бидејки на "нашиот"дел имаше ежови и се избодевме сите уште од првиот ден.Нејсе, прекрасен град, има и за младо и за старо по нешто.Плажите стандард тесни и долги, али такви се скоро сите на тој крак.Водата чиста.Се на се убаво си поминав.:)
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mici.i

    mici.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    14
    Здраво дечки,
    сакаме од први/втори август да одиме со дечко ми во полихроно, ханиоти или пефкохори па да ве прашам што мислите дали може лесно да се најде смештај таму? Дали има луѓе што нудат на автобуска (зашто со автобус ќе одиме) или треба да одиме по вилите да прашуваме? И како се движат цените за студио за двајца периодов? Фала ви :*
     
  15. happiness!

    happiness! Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2015
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Со 2 деца мали сум 1 и 3 год, размислував за ханиоти, како е шлажата? Одма е длабоко? И од страна на медузи, ежина и слично имате стретнато?
     
  16. HoneyHoney

    HoneyHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Со другарка планираме да одиме последната недела во Септември во Ханиоти,ем тука што прочитав ми се допадна многу,а и онака разгледував на страни па мислам дека ќе биде супер.Евтина понуда најдовме за сместување па колку што разгледав овде на темава цените за јадење се добри...
    Ама ме интересира лежалка отприлика цената колку е? И какво е во Септември таму,да не е многу пусто или ? (прв пат ќе одиме на една недела,секогаш сме на еден ден ...:?: )
    Бидејќи страв ми е за времето некако баш оти последната недела па... А сакаме и пеш да одиме до Пефкохори, видов блиску е а и прочитав погоре некој пишал дека имат одено пеш ,па така и ние :D И едвај чекам да отидеме,ептен сум загреана. :clap::clap::clap:
     
  17. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    798
    Женски да ми кажете за Ханиоти искуство, има ли шеталиште? Плажите како се? цени по кафиќите,ресторани,плажи лежалки како оди :)
     
  18. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Читам прашања како е во Ханиоти. Јас бев во јуни месец, прекрасно си поминав. Морето не е нагло длабоко(е сега зависи на која плажа сте), водата чиста, бистра, топла. Понекогаш имаше морски ежиња, ама не секогаш. Јас кај што бев, плажата беше со песок. Цените не се нешто ептен високи, прифатливи се. Сум била и на почеток на септември, и од 7 дена, 3 денови се погодија врнежливи. Се зависи од годината.
    :)
     
  19. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    Да ми каже некој која е најдобра плажа во Ханиоти?
    Дали некој е бил на молос плажата? Да ми кажете колку се плака лежалка ?
     
  20. M♡A♡R♡I♡J♡A

    M♡A♡R♡I♡J♡A Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Искуство за Ханиоти? Како би било за со дечко има кај да се прошета?