Харизма

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од coldbaby, 22 септември 2019.

 1. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.516
  Допаѓања:
  30.368
  Пол:
  Женски
  @hardtodealwith Покрај генерализациите од кои не можеме светлина да видиме, не заборавај дека има и такви што не се пронаоѓаат во атмосфера на толку извиканите друштвени, а празни седенки.
  И тој што не сака блаботење може да биде пријатна личност.
   
 2. hardtodealwith

  hardtodealwith Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Не зборуваме овдека за седенки и пријатни луѓе.Ефектот на харизмата е да ги привлечеш масите и преку привлечноста да ги контролираш.Масите не сакаат некој што осеќаат ги избегнува и не би се дружел со нив.
   
  На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.