1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хари Потер (Џ.К.Роулинг)

Дискусија во 'Книги' започната од KejtiKaulitz, 26 август 2011.

  1. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    Немам, само што си ги порачав првите неколку книги на англиски, но планирам да ги купам сите нови изданија од bloomsbury од Хари Потер за колекција. Иначе види на kupikniga.mk имаш хард коверс во house editions, и на страната што ја напишав погоре има хард коверс, но тие се користени книги сепак можеш да најдеш некој што се во одлична кондиција, ако си заинтересирана за такви. Јас одвај чекам да ми стигнат тие што ги нарачав, од ова изнание се
    [​IMG]
     
    Последна измена: 4 мај 2020
    На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Death Eater

    Death Eater Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Прашај во Академска книга, мислам дека би требало да ги има таму.
     
    На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Ќе побарам, јас најмногу ја сакам илустрацијата на Мари Гранд Пре, особено за Пламениот Пехар, па ќе си ја најдам само таа да ја купам.
    House editions воопшто не ми се свиѓаат, знам има додатни страни, но повеќе ќе сакав да ја купам ако имаше илустрација со познати студенти од секоја куќа како ковер, наместо само да ја обојат во бојата.

    Македонските верзии се исто ретки, првите преводи не можат да се најдат, јас едвај ги купив 1вата и 2рата книга(само заради корицата), до 5тата книга ги правеше една куќа, со корици од оригиналните први едиции во Англија, а 6тата и 7мата се дебела корица, како американската верзија и сеуште можат да се купат.
    Има нов превод на купикнига, само за 1вата, како лектира за 9то што е супер:inlove: и е истата корица како изданието што го чекаш.

    @Death Eater Одамна немав проверено, фала, баш најдов хардковер сет кој ми се допаѓа. Затворени се моментално али да отварат и ќе можам да си ги купам:D
     
    На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Киккето

    Киккето Нов член

    Се зачлени на:
    15 септември 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали случајно некој ги продава 2,3,4,5 и 7мата книга Harry Potter на англиски?
     
  5. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.927
    Пол:
    Женски
    Сум ги читала сите книги кога бев помала.Се надевам дека до генерации ќе продолжат да се читаат.Јас бев огромен фан на Хари Потер.Омилен ми е Рон.:)
     
  6. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    Ги имам изгледано сите делови по неколку пати и pc игрите ги играв, но поради окултната содржина не гледам повеќе.
     
    На Beautiful Dreams му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MakeDamnSure

    MakeDamnSure Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    889
    Пол:
    Машки
    каква содржина?