Хари Потер (Harry Potter) [1998-2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од KejtiKaulitz, 2 декември 2010.

 1. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.655
  Допаѓања:
  28.463
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2010]

  http://www.youtube.com/watch?v=5NYt1qir ... r_embedded Ми се наежија сите влакненца од телото...СТРАШНО.Мислам дека последниот дел ќе биде нешто совршено,едвај чекам да го гледам.Како е се смислено,направено,едноставно немам зборови. :x
   
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2010]


  Се наежииив ненормално!! :inlove: Најсовршен!
  :D :D Јас пак отсекогаш сум го сакала Рон. Најубав ми е. :inlove: :inlove: :inlove:
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2010]

  Искрено книгите ми оставија многу подобар впечаток од филмовите, иако и тие не се лоши, но сепак книга си е книга нели. :) Инаку од филмовите скоро сите ми се допаѓаат, а најмногу првите два.
   
 4. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Хари Потер 7 дел 2 во Скопје ??

  Како што добив информации изгледа филмот ќе го има на 15 јули со светска премиера како што читам по групава. http://www.facebook.com/home.php?sk=group_150518885192 има некој прашано во рамстор?


  МОРАМЕ ДА Го Донесеме..
   
 5. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  ми се допаѓа утре ке го гледам последниот или предоследниот дел незнамочекувам да ме воодушеви
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.415
  Допаѓања:
  9.113
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Ми се чини како да растев со Хари Потер ама и тој со мене. Поради тој факт и поради спомените секогаш ќе ми биде мил филмов. Иако имам 23год уште го гледам, иако дечко ми ме зафркава дека најстара сум во кино :D јас сепак сум прва на премиери. Интересен ми е ептен
  Првиот дел баш беше онака делумно детски и наивен, за разлика од последниве делови кои се сосема различни, хорор. Напнати до крај, тоа е тоа што велам дека и филмов растеше со мене, напредуваше.

  Првите неколку книги ги прочитав, периодот кога ептен ме маваше ХП треска, па оставив. Само филмовите ги пратам сега
   
 7. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Последниот уште не е икочен исочувак на 15 јули остајте фб за да ве аднам во групата.
   
 8. lovemyself

  lovemyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  sleepingbeauty можеш да потенцираш од каде точно си ги купи книгите до 80 проценти попуст .. и колку пари се ? значи МОРАМ да ги имам дома .. за прв пат почнав да ги читам зимово и им станав најголем фан .. откако ке ја прочитав книгата со другарите седнувавме и го гледавме и соодветниот дел... единствено 5 дел не ми се свиѓа ( за филмот правам муабет) некако цел филм е „темен“ а и музиката не му е соодветна... за разлика од книгата ... сцка е :) а најубав филм ми е 7 ( прв дел) единствено таа книга ја немам прочитано но разбрав дека ја купиле во библиотека и едвај чекам да ја земам .. :) а 15 јули со нетрпение се чека :l: Хари Потер
   
 9. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Луѓееееееееееее!!
  Премиерата на вториод дел на Х.П и Реликвиите на Смртта ја нема во Скопје. Ја има во Битола. :worried:
  Не е фер!!! :@
  Аааааааааааааа јас таму одам следниов викенд на 15! :)
   
 10. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Оу мај Гад ... каков трилер !!! Јас имав гледано еден ама тотално неквалитетен.

  Инаку книгите по два пати ги имам прочитано :rofl: И јас бев дете кога почнав. :D А сега ќе го чекам или во скопје, или да излезе со доообра снимка па да си уживам дома. Едно ќе биде, а кое не знам.
  Иако порадо би во кино, ама до Бт да одам за хари Потер, јок.

  И да си кажам уште, мене од секогаш Фред и Џорџ ми беа омилени личности. Срциња. :D
   
 11. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]


  Lovemyself 0d 1vi do 5 gi zemav od kultura na plostad minatoto leto koga imase 80% popust :D
  a 6 ja zemav od matica, a 7 od toper na rekord sto e... 1500 dn ama sea na saem na knigata go imase na makedonslki za 990den. lele ziva se izedov... seisto Harry Potter Rulessss! :rock: :rock: :inlove: pozz

  [mod-kirilica:1ohlrdan][/mod-kirilica:1ohlrdan]
   
 12. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Не се брзајте..ќе го има и во Скопје...


  Центар за култура Битола

  секако дека ќе биде и во Скопје, меѓутоа терминот на почеток на прикажување во Скопје ќе го објави дистрибутерот заедно со киноприкажувачот
   
 13. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  12.704
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Уф морници ме пролазија. ]:)

  Од мала ги гледав филмовите, и првите делови ги имам гледано по повеќе пати. Ете сега Дузи ми помогна и сфатив дека сум ги гледала до 5тиоит дел. Сум ги подзаборавила, како можам. :devil: Обавезно кога ќе завршам со Пирати од Карибите, ќе ги изгледам шестиот дел, и двата од 7миот.

  Едно време се надевав дека ќе добијам и јас писмо од Хогвардс, зашто голема желба(манија) си имав кон магијата. И Волшебнички и се‘ сум гледала. :lol:

  Многу сакав да имам стапче па. ]:)

  И гледате уште не ми се исполнила желбата.
  ;(

  Надежта последна умира.

  Ама, навистина, воодушевена сум од филмовиве, едно време во психа ми беа длабоко навлезени.
  Можам слободно да ги ставам во омилени филмови. :)
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Јас до 5 дел ги имам гледано...Со првите 4 се напнав, ги испонаучив сите на памет 8) Петтиот дел и не беше баш посебен, Сириус умре!! ;( А за новите се мислам дали да ги гледам, се разочарав, сите испоумреле, барем така разбрав :(
   
 15. MaxyMax

  MaxyMax Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  99
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Кога и да ми треба бегање од реалноста- Хари е тука...Ги имам прочитано книгите и на македонски и на англиски веке незнам по колку пати, наизуст знам кога што се случувало.. :D Филмовите се одлични...прва бев на последниот на премиерата ( а имам 22 :D )...Едвај чекам последниот дел да излезе....некако класика ми е....за сите времиња...мислам дека секогаш ке го читам...
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Требаше летово во Фиренца да ја гледам премиерата на вториот дел од седмицата. Фала богу тоа не се деси. Смрт. Филм на италијански, гледаш слики и ти пропаднало гледањето во Скопје без синхронизација. :D
  Не сум голем фан. Не се палам што излегол филмот, или тажам што ќе заврши, конечно.
  Книгите се подобри, што и е многу честа појава во повеќето случаи.
  Хари Потер пред 1 година, 2 дали почнав да гледам. Односно сосем случајно се нафатив да ги гледам.
  Не знам ни што делови, инсерти. Кој како сум стасала.

  Памтам кога бев помала, во школски, уште целодневна бев...Трчаа деца наоколу со сликички и се палеа на Хари, јас не знаев ни за што станува збор. :$
   
 17. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  За сите љубители на ХП светот и ликови, за сите оние кои очајно сакаат да доживеат некој таков момент имаат шанса на интернет. :D
  http://potteracademy.com/
  Направете си акаунт на оваа страна, и веднаш започнете со играње. Прво ќе следи Sorting - и ќе ве сместат во некој дом.
  Јас сум Грифиндорка! :rock: Треба да пишете дали сте чистокрвна, полукрвна или магл. :)
  После тоа купувате одите на Diagon Alley И купувате учебници, наметки, стапчиња итн итн итн. Па идете во Хогсмид и си купувате јадење и пиење и се друго. Во гринготс може да си оставате и земате пари :)
  Па одите во Хогвортс и посетувате часови и ви задаваат домашна :) Ја пишувате домашната и добивате оцена, добивате бодови и пари, на крајот на 10 недели (една училишна година) има тестови O.W.L.s :)
  Насекаде имате форуми, пишувате во трето лице минато време (на англиски) како да раскажуваш. :)
  Може да се пијавиш за помошник на професор, библиотекар, новинар итн итн итн.... Многу е интересноооО!! :)

  (се извинувам ако е оф топик, ама морав тука да го ставам) :$ :inlove:
   
  На MaxyMax, 1209 и sleepingbeauty им се допаѓа ова.
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.655
  Допаѓања:
  28.463
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Денес е премиерата во кината низ светот, сигурно ќе го има за недела време за симнување.Сега баш гледав делови од филмот има но не како официјалено видео.Еве некои но не ги гледајте доколку сакате да го чекате целиот филм :)
   
 19. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  ^
  Лелеее едвај чекам... Инаку сега проверив на http://btjunkie.org/ , пишав harry potter and the deathly hallows part 2 И ми даде многу резултати, меѓу кои саундтраци и неколку ми се чинеа како да се филмовите, цели... ама зафаќаат само 800 и кусур MB.
  Што мислите дали се цели? Чудно ми е за филм што сега излегол да тежи толку малку... :D :worried:
  Сакам да го симнам ама пак ако не е филмот не сакам да трошам за џабе...
   
 20. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.415
  Допаѓања:
  9.113
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Мој совет да ги го почекате да добра снимка. Ќе го има за 2-3 дена, ама некоја кино снимка каде гледаш глави цело време :D
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.