Хари Потер (Harry Potter) [1998-2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од KejtiKaulitz, 2 декември 2010.

 1. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Отсекогаш ми бил нај нај нај нај нај нај нај нај омилен филм... немам зборови, и за книгите и за филмовите :*
   
 2. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  37
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Вечер ќе го гледам на премиерата кај нас. Едвај чекам!! :) Супер што го донесоа во кино, не сакав да го гледам на кино снимка, а dvd снимка којзнае кога ќе искочи. Филмов вреди да се гледа на добра снимка.
   
 3. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Само што се вратив од кино. :$

  Невил :inlove: :inlove: :inlove: Конечно во еден филм му се придаде поголема важност.
  Со тоа што ја уби Нагини, мислам дека ја доби заслужената одмазда за смртта на неговите родители.
  Многу ми беше тажна сцената кога
  Хари скокна од рацете на Хагрид и сите беа зачудени, а Џорџ се сврте и почна да кажува „Фред“, но брат му не беше таму. :( Не се забележува во филмот, но го имав видено на забавена снимка тој дел, па обратив внимание.
  Плачев ко ненормална, а и не бев единствена. Единствено нешто што ми пречеше беше сцената на смртта на Волдеморт која беше значително недраматична во споредба со смртта на Снејп или Белатрикс.

  Освен тоа, цел филм беше прекрасно доживување и на сите ви препорачувам да го гледате во кино - поспектакуларно е. Браво за целата екипа, навистина добро завршена работа. :clap:
   
  На LittleFairy и 1209 им се допаѓа ова.
 4. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  имате информации во наредните денови кога ќе го даваат пак? мислите дека ќе го има уште после 25ти? :worried:
   
 5. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  13:00, 16:00, 19:00, 22:00 во кино Рамстор. Од 13:00 картата е 120 денари, останатите термини по 150. :)
   
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Во 22:00 мислам дека е 180, прееска така прочитав.
   
 7. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.536
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Ја гледав премиерата, во родниот град и бев пресреќна што ја имав таа чест. Книгите одамна ги имав прочитано па одвај чекав да видам како ќе изгледа тоа на филмското платно. Пораснав со оваа приказна,која иако детска секој дел во себе содржеше порака, поука. Се надевам еден ден и моите деца ге уживаат гледајќи ги филмовите и читајќи ги книгите за Хари Потер. Исто така сигурна сум, дека како што Хрониките на Нарнија ја инспирираа Роулинг , ќе инспирираат многу идни писатели.
   
 8. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  филмот го има и во видеотеките знам сестра ми си го купи
   
 9. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  кино снимка или? :)
   
 10. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  филмот сигурно го има и на интернет проверете
   
 11. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.669
  Допаѓања:
  58.840
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Па Роулинг не е инспирирана од Хрониките на Нарнија, случајно и светнало за оваа идеја додека се возела со воз накај дома. Баш пред некое време ја гледав на Опра, била ужасно лута на себеси затоа што немала лист хартија и пенкало, барем некое стуткано книжуле. :)

  Сакам и јас да го гледам на кино, друг е филингот. Штета што кај нас не се нуди 3Д, е тоа е вистинско доживување. :clap:
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. foreverbeautiful

  foreverbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Хари Потер сум го обожавала од кога излезе 1 дел,неможав да дочекам за нови делови..
  Сеуште не сум ја гледала другата половина на 7 дел но се надевам дека во иднина ќе го гледам..Искрено ми е омилен филм,и многу ми е жал што наскоро ќе заврши,не би сакала тој филм да има крај..Како малечка посакував и јас да сум како Хари Потер да има такво средно училиште па да учам во него... Но како што викаат,секоја убавина има крај па и Хари Потер ;( :|
   
 13. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  334
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Не се опишува мојата приврзаност за книгие и филмовите во еден пост.

  Само ќе кажам: Детството официјално ми заврши, гледајќи го последниот филм.
   
 14. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Го симнав сега, малку се разочарав кога видов дека е кино снимка ама нема врска. Го ѕирнав малку, ама не го гледам се додека не го изгледам во кино. Првата импресија мора да ја добијам во кино. Уште 3D цвик да имам.... Мераци! :inlove: :inlove: :inlove:
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Site delovi bea odlicni i mnogu mi se dopadnaa :* posledniot mislam del mislam deka bese najvozbudliv :D
  [mod-kirilica:1vfcamub][/mod-kirilica:1vfcamub]
   
 16. PorcelainDoll

  PorcelainDoll Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Филмовите од Хари Потер ми се многу интересни. Не сум го гледала последниот дел но дефинитивно
  е го гледам велат дека бил многу добар :~:
   
 17. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Колку ме трогна приказната на Снејп, тоа е чудо. Можеби можеле малку пожустар да го направат последниов дел, но сепак мислам дека немаше некој во салата што не доби наплив на адреналин за време на сцените со борби.

  Многу тажни моменти, крај на една ера за сите оние кои пораснавме со младите волшебници. Што би рекле Фред и Џорџ, mischief managed.
   
  На LittleFairy, 1209, Whatsername и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Денес го гледав во Рамстор. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Си се изнаплакав, си се изнаплакав.... цел филм плачев...
  Најмногу ми се допадна делот кога
  Хермиона и Рон ќе се бацат, цели водени.... :$ колку романтично... :inlove:
  МОРА ДА СЕ ГЛЕДА ПАК! :inlove:
   
 19. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Хари Потер ми е цело детство!
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.233
  Допаѓања:
  74.850
  Пол:
  Женски
  Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

  Значи, да си земам пакет од 74 влажни марамици при напливот на емоции кои секако ќе ми дојдат во текот на гледањето на филмот. ;(
  Не, не, не, не сакам да си признаам дека ова е крајот и тАчка.
  И дај, не ме разочарувајте - Снејп ќе умре(а тој беше the Half-blood Prince, така?) !?!?!? а таман го засакав човекот, иако не сфатив зошто баш тој мораше да го убие Дамблдор, бидејќи филмот го гледав без превод и не се слушаше толку убаво... :sweat:
  Ќе се убијам жими брадата на Мерлин! - се убив од плачење кога умре Дамблдор и немав бувално ни желба за излегување (ејј Дамблдор ќе го нема во следниот филм, што к*р ќе се веселам вечерва) - се познава дека сум плавушка, да. :D
  И има ли лик на кој нема да му ги скратат конците во последниов дел...тоа ми е малце крипи.
  Инаку, со душа чекам да го изгледам филмот и да се изнаплачам едно фино-лепо.
  Те обожавам, Потеровичу :inlove:
   
  На LittleFairy и 1209 им се допаѓа ова.