1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хари Потер (Harry Potter) [1998-2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од KejtiKaulitz, 2 декември 2010.

  1. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

    Pelikuna еве торенти:

    за HP-and TDH part 1: http://kat.ph/harry-potter-and-the-deat ... 32138.html

    за HP and TDH part 2: http://kat.ph/harry-potter-and-the-deat ... 31661.html

    Само кликни кај круната-download torrent и стави да се симнуваат
    И двата торента се блу-реј, значи со квалитетна снимка. Уживај :)

    И тука пишав, за да може и другите да видат, ако бараат торенти :)
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

    Овој филм го обожавам омилен лик ми е Драко :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • tom felton.jpg
      tom felton.jpg
      Големина на фајлот:
      535,4 KB
      Прегледи:
      221
  3. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

    Искрено да ви кажам овој филм ми се врежа во срцето, никогаш нема да го заборавам.. ниту еден дел, ниту една сцена.. Хари секогаш ке биде најголемиот јунак за мене.. затоа и покрај се.. тој не научи на многу нешта кои ги носи животот, сепак на некој начин испадна многу реален.
    Сите делови ги гледав во еден здив, и никогаш не се заситив.. ги прочитав и сите книги.. можам да кажам дека сосема го засакав. Искрено не знам на друг филм да сум пуштила толку солзи.. плачев на смртта на Дамблдор, на смртта на Снејп, кога Хари ги гледаше своите родители на огледалото, кога лажно умре...
    абе се скинав од плашење... и многу многу ми е жал што веќе заврши, ептен ке ми недостига.. али сепак мило ми е што имаше неверојатно преубав крај, барем не засити колку толку :D
    Се сомневам дека воопшто некогаш би се појавила некоја толку добра приказна како оваа..
    али како и да е, јас ке продолжам да си го гледам и ке си плачам како и првиот пат хаха :D
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Хари Потер(Harry Potter)[1998-2011]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
  6. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Фантастичен филм! Прекрасна приказна! Одлични актери! СОВРШЕНСТВО!!!

    Едноставно го обожавам филмов, како и книгите. Колку пати и да го гледам нема да ми стане досаден, кој и да е дел. Ги имам изгледано сите, а највеќе ме погодија последните 2 дела. Покрај тоа што имаа и потажна содржина од останатите делови, ми беше жал и што завршува оваа сага, ова 13 годишно патување со нив. Одкако знам за себе Хари Потер ми бил омилен филм и засекогаш ќе ми биде. :inlove:

    Омилен лик ми е Hermione Granger, бидејќи имаме слични карактерни особини, а и ми се допаѓа како лик.
    [​IMG]

    И секако, бакнежот на Рон и Хермиона нема да биде заборавен. :$
    [​IMG]
     
    На 1209, SexyLady и Hipica им се допаѓа ова.
  7. DarkRose

    DarkRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    21
    Најдобрата приказна на сите времиња. Дефинитивно :D

    Само пак ќе кажам дека подобро е книгите да се прочитаат, и филмовите се добри, но не може книга од 500 - 600 страници да се смести во два часа. Додека ги читав книгите се имам изнасмеано, посебно на Фред и Џорџ, а тие моменти во филмовите се испуштени .. Но сепак вреди да се погледнат :)
     
  8. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Мојот омилен филм со кој пораснав. :inlove:
    Колку со нетрпение го чекав секој нов дел да излезе, а сега ми фали да има уште делови :lol:
    Во првите делови Невил го сметав за смотле ама се покажа маженце бе. Уште кога ја бараше Луна да и каже дека ја сака знаев дека на крај ќе заврши како шмекерче :rofl:
    Инаку девојки каде може да ги најдам книгите? Ги има во Просветно дело?
    Многу сакам да ги прочитам ;)
     
  9. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    all time favorite! на хари потер се навлеков кога бев 12-13 години и до ден денес ги пречитувам книгите по стотици пати и филмовите ги гледам :) засекогаш ќе ми биде фаворит и ќе биде прв филм кој ќе им го пуштам на децата мои (кога ќе ги имам) да го гледаат.
    како што некој погоре напомена, со последниот дел на хари потер, детството официјално ми заврши.
     
  10. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Најдобар пар ми се ~
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Не бре брате мој неможам ја ова чудово да глеаам....не можам да глеам нешо нереално кај ми лета на метла :D све ќе глеам али фантастика :shake: иначе не дека го неам глеано иам така малку фатено али не бе брате мој више НИКАД
     
  12. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    Here I am .. најголемиот фан на хари потер!! ги имам 2 пати прочитано книгите, а филмовите безброј пати сум ги гледала и ги имам и дома :D:D преинтересни ми се :P
     
  13. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Ме фати Хари Потер треска. :rofl:

    Ги прочитав книгите до 5 дел (утре одам во библиотека по шести и седми) и ги изгледав филмовите до 4.
    Прекрасни се книгите! Ми се чини дека пребрзо ги прочитав, ама не ми се чека. Филмовите не се толку добри, не се опфатени сите сцени и се‘ се случува многу брзо. Ми се допаѓа изборот на актерите особено глумата на Рон како ги прави сите тие фаци.
    Се‘ би дала да учам во такво училиште, со тие професори и ученици. :(

    Во книгите во преводот им се сменети презимињата (Хермиона Желбогорска, Рон Снајдовски, Дадли Ситникоски, Невил загубенкоски, Северус Зајадливски...), а ми кажаа дека во шестиот дел ќе бидат вистинските, како во филмот па можеби тоа ќе биде малку проблем.
    Не ми се верува како сите се разубавеа додека раcтеа. :lol: Многу ми се допаѓаат описите и стилот на писателката. Се разочарував кога во филмот ќе видам нешто, а јас сум го замислувала поинаку.

    Отсекогаш сум сакала книги со магии и сум читала, ама дефинитивно 'Ари е најдобар!
    Еден од омилените ликови ми е и Хагрид. :)
     
    На LittleFairy и lolitoo им се допаѓа ова.
  14. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Јас сум опседната со Хари Потер,омилен филм ми е а и книгите исто така.Ги имам изгледано сите филмови,некои по 2 пати,а сега ми останаа уште 6 и 7 дел од книгата да ги прочитам.Ниту еден друг филм или книга не ми се толку интересни. :inlove:
    Инаку имам сонувано како одам во Хогвортс,правам магии... :lol:
    :clap:
     
  15. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Пред сè мразам научни фантастики и такви нереални работи во филмови, а тука ги има во изобилие. Така што Хари Потер ми е еден од најдосадните и најглупавите филмови што се некогаш направени. Иако нели има не знам колку милиони фанови. Мислам дека сум најголемиот мразач на филмов, а сите другарки мои се заљубени во филмов и го тупат колку е најдобар, најубав, најваков, најонаков. |(

    Еднаш многу одамна кога излезе првиот дел од филмот почнав да го гледам со другарки и во првите десет минути заспав. Чим тогаш како дете ми бил досаден и глуп, да не правам муабет за сега. Никогаш не би се нафатила да го гледам па макар да е единствениот филм што постои. Глупости. Не знам ни приказнава како успеа шест дела да има или колку и да има.
     
  16. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    хахахха,колку само сум се :lol: на сликата
     

    Прикачени фајлови:

  17. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најдобар филм според мене на сите времиња! :D ги имам прочитано сите книги и на англиски и на македонски а за филмовите ги имам гледано сто пати.Одлична тематика поучна па и од Хари Потер научив да го сакам школото.Толку сум во Хари Потер стил што дури си купив стапче од Хермиона :)


    Harry Potter forever! :D
     
  18. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    Иии ви го претставувамм најголемиот обожавател на Харии.........
    Се разбира ЈАС :emo: 8) (се извинувам не најголемиот туку вториот најголем-веднаш позади братми дее :)
    Значи заедно ги имаме сите филмови на хари на цеде и ги имаме изгледано 100 пати..Плус сите книги по 10 пати ги иаме прочитано...Абе најјаки сме :D 8)
     
  19. Angie.Angie

    Angie.Angie Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    9
    НАЈИНТЕРЕСЕН ФИЛМ! Милион пати да ги гледам сите делови нема да ми здодеат! Толку многу се соживувам со приказнава што посакувам да сум таму :lol: Баш би сакала да има уште неколку дела од филмов... но ете :)
     
  20. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    Дали некој може да ми даде линк каде што ќе можам да го гледам Хари Потер и полукрвниот принц,шесттиот дел? по можност со превод(македонски,англиски или спрски)
    Ќе ви бидам мнооогу благодарна :)