1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хаустор (Haustor)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од pamelche, 25 јуни 2012.

 1. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  16.686
  Хаустор е загребски роб бенд. Основан е 1979 а се растурил во 1990. Бендот го сочинувале: пејач и соло-гитарист Рундек, ритам-гитарист Озрен Стиглич и басистот Срџан Сахер.
  Ги слушате ли?
  Која ви е омилена песна нивна?

  Мене омилени ми се http://www.youtube.com/watch?v=pBDZUAXe ... re=related и http://www.youtube.com/watch?v=6-tG71ci ... ture=share  Не најдов ваква тема, ако има избришете ја. :)
   
  На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.956
  Хаустор секогаш ме потсетуваат на лето (најверојатно ради девојките во летни хаљини, луѓе озбилно погледнете го спотов, цуриве благо е да се каже дека личат на ретардирани :D )
  Ми одговараат лете уз чистење и џускање низ дома, не сум некој нарочито фан (jaс повеќе ги претпочитам екв од бивша ју), ама пријаат на уво, убаво што ме потсети да си ги пуштам пред спиење :)
  една од моите најгњавени песни
  http://www.youtube.com/watch?v=0RR0S7e0l5E
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.