1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хајлајтер (Highlighter)

Дискусија во 'Лице' започната од koritsaki, 28 февруари 2015.

  1. M.K.18

    M.K.18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    14
    Можеш да пробаш и на Catrice илуминаторот како пенкалце е црно со розево капаче, јас го имам сличен ефект е како овие.
     
    На MayDiamonds и rainbowec им се допаѓа ова.
  2. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Решив на едно место да ги измешам од fresh minerals сенките kaka ( wtf :rofl: ) и twisted mind.
    Ова е врв :devil:
     

    Прикачени фајлови:

    На Petra777, Artemission, el3na и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Се мислев помеѓу Голден и Аура и го зедов тој на Аура, ама се зафркнав. Не е воопшто пигментиран, треба со нокти да гребам за да можам да нанесам, а со четка не ни помислувам. Ова е поновото паковање, тестери нема, и ја имаше само оваа нијанса. Другарка ми го има истиов, само старото пакување и каде каде е попигментиран од овој. Го зедов околу 230 денари, и така си стои. Се мислам да го земам на Голден тој некако пробав со тестерот и ми глеаше попигментиран.
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.PNG
      1.PNG
      Големина на фајлот:
      503,9 KB
      Прегледи:
      110
    • 2.PNG
      2.PNG
      Големина на фајлот:
      560,6 KB
      Прегледи:
      126
    • 3.PNG
      3.PNG
      Големина на фајлот:
      572,4 KB
      Прегледи:
      100
  4. untitled12

    untitled12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    31
    Исто и јас го зедов некни и се зафркнав квалитетно а беше многу фален оп форумиве си реков боо таман за мене овој као шо имам потемен тен ама дефинитивно не е ниѓто посебно ама баш...Колку поскап толку оубав хајлајтер дефинитивно.. Glowkit од Anastasia mh..
     
  5. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    А која е разликата меѓу хајлајтер и бронзер? Ич не се разбирам во овие работи :shake:|(
     
  6. havai 123

    havai 123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    ze
    Zemi si go na seventtin ima dve boi otprilika tuka mu e cenata do 300 denari taka nešto nema da zgresis
     
  7. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.046
    Пол:
    Женски
    Јас го користам овој лево мислам дека . Задоволна сум , ама пумпицата не чини малце , сеа дали мене ми се падна такво пакување нз. Над течна пудра го ставам , знамм и за преку ден да капнам малче да измешам во пудрата , свежина ми дава. Маана му е (бар за мене) што треба да го тапкам со сунѓерче , а со прсти лом се правам , не е прецизно.
    На аура земав и камена форма , некоја бронзена нијанса , како бронззер е баш , глупости ама ај.
    Кога ептен брзам , ова го менувам со сенка за очи , убава ми се погоди нијансата од палетата и побрзо ми оди нанесување со четка . :) На флормар има едни како сенка/руменило големо е , сега тоа ќе го земам па ќе ви кажам како сум задоволна.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Го зедов хајлајтерот на севентеен 580ден. од Космо, очекував подобар производ, добар е, не се рони, но не остава траг кој би се познавал при едно нанесување, можеби дека го зедов најсветлиот, а и прв пат користам хајлајтер па си го имав замислено поинаку :D А може и има помало поевтино пакување, како бронзерите, ама заборавив да прашам |(
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  9. buttercup5

    buttercup5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    1.240
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Од Аура има нова лимитирана колекција So Dolly So Sweet за пролет-лето. Имаат и нов хајлајтер кој е во течна форма. Вчера го видов во ДМ и ептен се израдував дека беше ептен светкав но не го пробав. Ми беше малце чудно што е во кутивче, а и бев во брзање и само го отворив. Шмизлетина има направено рецензија за целата колекција (на 05:26 е хајлајтерот)

     
    Последна измена: 10 јуни 2016
    На Oxymoron и LollySky им се допаѓа ова.
  10. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    [​IMG]

    Аура извадоја нови подобрени изданија на овие хајлајтерите, има плус и нова нијанса moonlight која е повеќе накај сребрено бела.. И новата нијанса golden spice со оваа претходната што ја имав нема допирна точка, првичната golden spice е розова а оваа баш златна..
    Новото издание на голден спајс ич не ми се допадна иако нијансата е преубава, пигментираноста е ужасна,ме разочара.. Цената е инаку 180 денари..
    Останува да ја пробам уште moonlight, некој да сподели искуство доколку ја користел? :?:
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    Јас како хајлајтер ја користам оваа сенка на катрис и сум презадоволна. Бројче: 030 _20160610_154354.JPG
     

    Прикачени фајлови:

    На crazylady, Rose96, duffi и 5 други им се допаѓа ова.
  12. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Јас оваа. Кај нас ко што нема хајлајтер нормален, оваа многу ми се свиѓа.
     
    На NESKAFE25, Rose96, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас го имам на аура satin texture и нормално неможете да очекувате wow ефект затоа што нијансата е нежна. Мене искрено ми се допаѓа затоа што на светло се познава. Не сакам премногу нападен ефект па да светкам како лампион или како тие на инстаграм што светат по цело лице. Мене тоа ми е грдо.
     
  14. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Ја користам и како сенка и како хајлајт, мнооогу светло розева е и прелива, не е со светки туку баш како оние седифести лакови за нокти. Оваа е 02 Cake pop, планирам да си ја купам и 03 Crème Brulée, таа е со златен сјај.
    Еве како изгледа на рака http://i567.photobucket.com/albums/ss115/LiveLifeGorgeous/1 llg/DSC_1084_1.jpg
    [​IMG]
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.941
    Допаѓања:
    14.002
    Пол:
    Женски
    Каде ги има I love nude сенките на essence? Не сум ги видела одамна.
     
    На Andrianaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Ја начекав пред некој ден во Еликсир.
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Deadhalf

    Deadhalf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    decki da ne znae nekoja kolku e noviot hajlajter na aura toj od limitarnata kolekcija?
     
  18. M.K.18

    M.K.18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    14
    Јас од старата колекција, односно старото пакување го имам Golden spice, мислам дека бројот 218 беше ама ова е името. Не ми одговара ни малку, јас имам ПРЕсветол тен и на мене изгледа како руменило. Кога искочија новиве го земав Moonlight, баш е бело-сребренкаста нијанса и се израдував дека е толку светол. Не сум баш задоволна, се рони премногу и имам пробано и со четка и со прст да го нанесам. Дава суптилен сјај, не свети премногу, повеќе погоден е за преку ден. Мене ми треба некој "јак" хајлајтер, сребренкаст-бел, ако некој знае кај има нешто вакво ве молам кажете пред откажување сум цела година барам..
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  19. buttercup5

    buttercup5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    1.240
    Пол:
    Женски
    745 денари во ДМ.
     
  20. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.826
    Допаѓања:
    9.746
    Пол:
    Женски
    WOW! Многу скап!А се мислев да си го купам , очекував околу 300 да биде :(.
     
    На mssuniquee и oblace1 им се допаѓа ова.