1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хај фајф (hi5)

Дискусија во 'Слободно време' започната од The.Pink.Angel, 30 август 2012.

 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Користете ли hi5 ? јас се зачленив пред неколку дена интересно ми е :D какво е вашето искуство ви се допаѓа ли ? :)
   
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Знам кога беше hi5 на мода... Ме седнаа едни другарки и ми направија профил. Јас ич не сакав... ама не, тие ми направија, оти срамота еден комјутер гик како мене да нема hi5. Не ми беше интересно, не го ни користев многу. После се префрлив на фб, ама одамна, редки беа тие од Македонија што имаа фб. Ми беше интересно додека не станаа главни "нафураните мали". Сега пријателите ми се сведени само на нјаблиските.
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Зарем сеуште некој користи Hi5 ? :?:
   
 4. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Имав пред 3-4 години додека беше популарен. Потоа го деактивирав. Фб го уништи :D
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Зарем сеуште некој го користи?
  беше актуелен пред некои си 5-6години...фб го затишти.
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Што најде интересно на hi5 :?: Имав како помала, пред еден месец ми текна да го уклучам, и кога нападнаа манијачиштата, абе по 10 пораки оддеднаш, не претерувам :shake:
  И тоа повеќето беа Албанци.
  И исклучив, а треба да се заангажирам да го избришам.
   
  На MiladyDeWinter му/ѝ се допаѓа ова.
 7. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Помина ова од мода, а ние модерни сме, па мора да следиме што е ин во моментот.
  Затоа го избришав кога почна да се зголемува популарноста на фејсбук во нашата државичка. :lol:
  Како и да е, не беше нешто посебно.
  Единствено што ми остана во сеќавање е дека молеа за коментар, како што сега молат за лајк и дека имаше да си поставиш кои пријатели сакаш да ти ги покажува на профилот. Знам дека се скаравме со една другарка оти друга и била прва, а јас втора или така нешто. :rofl:
   
 8. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  951
  Тоа беше интересно пред неколку години сега речиси сите седат на фб :)
   
  На something.nice му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Ееее на времето од друже Тито користев хај фајф.
  Е мајке ми.Шала настрана имав хај фајф пред едно ајде да не претерам 5-6 години..А го немам отворено од пред неколку месеци.
  И слушајте последно ко го отворив,што гледам,што ќе видам. Се' манијачишта бре.И тоа јас паметна немав мои слики ставено,туку од Лали Еспосито.Е паметна сум. :lol: :lol:
  И овие манијачишта да ми пратат преку 50 пораки.И тогаш немам влезено.
  Среќна сум што немав ставено мои слики! :lol: :lol: :rofl: :rofl:
   
  На MiladyDeWinter му/ѝ се допаѓа ова.
 10. torko

  torko Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  хај фајф... хахахахха заборавив дека постои...баш сега ќе видам што се случува таму :D
   
 11. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Сум слушнала дека постои ама немам профил ни пак ке отворам. Другарка ми имаше, ама очигледно фб му ископа гроб :)
   
 12. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
 13. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Мислам дека уште основно бев кога го користев ..бреј зарем толку време помина :lol:
  Се имам уклучувано после тоа да си се смеам на своја сметка ..па тоа ефекти на сликите , па срциња во пораки , на профилот :rofl: ..Го декативирав па после сакав па да си се посмеам и неможев да се уклучам. :^)
   
 14. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.176
  Ау,како порано без заразена со ова,пред да си направам фб.
  Со години го немам посетено :lol:
   
 15. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Имам, баш пред некој ден го отворив. Се е сменето, едвај се снајдов. Многу е глупо :swear:.
   
 16. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Колку беше интересно на времето. Си постиравме сликички со мечиња, срциња абе дечиња :lol: беше заебанција добра а не денес со фејсбуков секој сериозно си сфаќа :emo:
   
 17. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Како помала имав hi5, пред неколку месеци ми текна баш да видам што се дешава таму, се пуштив.. за чудо сум си го запамтила у пасвордот.. И го деактивирав одма :D Па такви слики не смеат да стојат на интернет :lol:
   
 18. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Леле ја не си го памтам пасвордот.А морам некако да го отворам тоа чудо и да ги избришам сите слики од 4то одделение !
  И деактивација,нормално.
  Нека помага кој знае како се отвара Хај5 ако не знаеш пасворд :D
   
 19. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  764
  Еј ова беше сензација кога почнав во средно, мораше сите да имаме хај фајф и да си праќаме 5 на профилот, коментари фрчеа на сите страни го немам многу време отворено, баш ќе пробам сега да го отворам, ако успеам воопшто :lol:
   
 20. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  Јас не го отворив тогаш,а не па и сеа