1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

 1. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Ајде да видиме колку од нас ги обожаваат а кој не? Како ги носите, со туника одозгора или пак не?

  Јас лично ги обожавам, и мислам дека ке останат тренди подолго време одошто очекував претходно? Што мислите вие девојки???

  А ги носам секако!!! И мошне често :D
   
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  ги обожавам на чисто :D многу често и ги носам со туника или подоглга блузичка и зимово често знам да ги носам со волнени греачи на нозете
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  119
  Дааа,дефинитивно.Ги обожавам обичните,црни хеланки,а тие што се со светлечи ефекти ми изгледаат многу смешно 8)
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.638
  исто и јас. Најчесто ги носам во пролет и лето ииии многу ги сакам. :)
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  па не ги обожавам, ама знам понекогаш добра комбинација да направам со црни хеланки иако во последно време сум луда по дезенирани хулахопки....секогаш кога ќе излезам на шопинг не се враќам без барем 1 пар хулахопки......а што се однесува до хеланките што се светкави и оние едни незнам точно како се викаат, црни како најлон изгледаат сјајат ич не ми изгледаат убаво :mrgreen:
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Си сакам хулахопки, во последно време само купувам некој дизајнирани :) Убаво стојат на пример: црно фустанче, впечатливи хулахопки и црни чизми/штикли :)

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  119
  Лелееееееее тие љиљлаковите со розеви точкички колку се убави.Одма ќе одам да си побарам! :lol:
   
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  јаоооо тие последните со кремаста машничка ааааааааааааа многу се слатки а + чузмите ми се ист модел како на сликата само црни :D незнаев дека вака добро стојат искомбинирани епа може нешто слично да се проба :mrgreen:
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  ^ Обавезно да пробаш! Сигурно ќе изгледаш убаво, несекојдневно и баш кул ;)
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  за хулахопки сум манијак! Ги имам во сите можни бои, мада шо најмногу имам црни. А хеланки се супер работа, ама некако немам навика да купувам. Баш преска си мислев да одам и да си купам едни. Имам едни зелени еве вакви :mrgreen: ама нив само на лето ги носам и евентуално на пролет :))
   
 11. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  88
  јас обожавам хеланки и ги носам у сите можни комбинации :D а инаку имам јас едни такви сто велите вие најлоснки :D и мене маш ми се убави ама само црните ги сакам друга боја не и си ги комбинирам со маички црни или бели и баш си ги сакам ама скеој има свој вкус :)
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Носам со задоволство,и да ви кажам ми се допаѓа ова со хеланкиве,баш се практични,се чувствувам дотерана,и за излегување навечер и за низ чаршија.А најмногу сакам црни.
   
 13. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  662
  Helankite gi otkriv ovaa godina.
  Ne znaev deka ke mi stojat dobro,a koga uvidov deka se mnogu zgodni i prakticni....pocnav da si kupuvam..
  Imam crni,sivi,pleteni,kratki,a ima i svetkavi i bas o.k stojat so mat crna tunika,barem mene mi stojat...
  Mislam deka se treba da se iskombinira i prila godi na licnosta.
   
 14. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  26
  ги обожавам откако излегоа на мода да ви кажам ретко носам фармерки или панталони постојано правам некои комбинации со хеланки ..мн удобно се чуствувам во нив пред се ..и ги имам во повеке бои црни ,црни со нитни ,сиви , бели итн ...а дизајнираните холохопки за вечерно излегување ми се топ,ги обожавам
   
 15. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  никогаш неносам хеланкиии многу ми се слаби нозетее и изгледам мн смешно во нивв ;(
   
 16. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  11
  mmmmm obozavam helanki i imam sekakvi od pamucni do svetkavi i neznam vise kakvi prosto gi obozavam i gi nosam sekako vo sekakva kombinacija
   
 17. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  кожни хеланки ;) :lol:
  сум пробала, ама не ми се допаѓа како ми стојат :| имам убави високи нозе, често ми ги фалат, ама кожни не сакам!
  а иначе си носам памучни преубави ми се.. ;) обично ги комбинирам со туника или сукњичка ;) сеедно..... ;)
   
 18. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  мене најслатко ми е комбинација црни хеланки со некоја слатка туника во светла боја за во зима и со чизмички ... Налето и на пролет не облекувам баш.А по хулахопки сум луда во секој дезен и комбинација и сукњички и фустани и поголги туники.За мерак!
   
 19. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  247
  i jas sum luda po helanki leto zima obavezno nosam skoro sekogas i gi kombiniram so tuniki
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Ах леле, цело време мислев дека темава е за Хулахопки! :lol: Затоа сум постирала такви слики :lol: Како и да е, видовте идеи :)

  Да ве прашам.. дали ги сакате кожните хеланки?