Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

 1. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Да јас си имам црни и си ги носам со задоволство,само секако строго на излегување значи за во диско и сл. и со соодветна комбинација..ти?
   
 2. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.546
  Допаѓања:
  32.561
  Имам три пара, сите се црни. Едните се со чипка на глуждовите, убави се за носење со некои кул штикли, а другите два пара ги начекав во Калиопе, едните под колена, другите малку подолги, и ги носам со чизмички или во комбинација со туника.
  Еден пар имам и за на аеробик, зошто ми се лесни за носење при движење.
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.750
  Ах леле како би си купила едни, ама па после ептен како мачка ќе бидам, греота се луѓево, срце ќе ги стега. :lol: :lol:
   
 4. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.262
  Допаѓања:
  6.557
  Пол:
  Женски
  Носам еланки но само со туника или со некоа пократко фустанче, а хеланки и кратка блуза ми е дефинитивно 0
   
 5. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  omilenoto parce obleka od koe ne bi se otkazala (barem zasega) se helanki! gi imam crni (koi najcesto gi nosam i lesno se kombinirat) lilakovi i sivi! najcesto gi nosam na tuniki koi isto taka gi imam vo izobilstvo!
  mnogu mi se dopagaat i dezeniranite hulahopki od koi ne prodzira nogata...e edistveno takvi hulahopki moze ponekogas da mi gi zamenat helankiti vo koi se cuvstvuvam odlicno!
   
 6. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  Gi obozavam helankite posebno za zimno vreme imam samo vo crna boja,najcesto gi nosam na interesni tuniki so cizmicki vo zima ,za letno vreme imam od tie pokratkite so cipka dole i gi nosam na dolgi siroki maicki kako fustancinja a na kratka bluza do sega gi nema noseno voopsto nekako ne mi se dopaga.Za tie kozeni ili pak svetkavi nemam uste takvi cudni mi se nekako mozda bi si kupila crni kozni no bi gi nosela za navecer nekako za nekoja provokativna seksi kombinacija mi se takvite :)
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Иам сиви на мене моментално !! хахах ... иначе иам и три пара црни , а зашо сите црни иаме ? :D .. сакам розеви да си зеам .. носам со маичка , туника , фустани .. тексасни шорцеви и така .. :)
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Јас немам кожни хеланки (Не би ми стоеле) а имам видено убави комбинации со нив :)
  Од оние обичните имам 2 пара црни хеланки, едни долги, едни до колена :)

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Еве убави комбинации :))
   
 9. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  лугееее помагајте!!!
  од кај да најддам темно сини хеланки во Скопје???
  тоа мастило сината !!!???
   
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Што мислите дали на хеланки треба да се носат кратки блузи ? Или долги до под газ барем да покриваат ? Мене не ми изгледа убаво кога видам некоја момичка се облекла така а се и се опцртало (знаете на што мислам :D ) Освен некои девојки кои ептен се „вајани“ во телото...
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.750
  Абе си носам јас хеланки со кратка маичка, ама не напр. за нашкола. Ептен е невкусно.
   
 12. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Сакам да носам хеланки а не носам, зашто сум слаба и мислам дека не ми стојат.. Ама летово планирам да си купам едни памучни и да не ги соблечам од мене 8)
   
 13. natashaaddiction

  natashaaddiction Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Хеланки се најдобра ствар.. Комотни и секси ;) И во EuroAsia има многу убави и ефтини хеланки, а квалитетни :)
   
 14. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  devojki HELP! sakam helanki ama LEOPARD PRINT ! :) kade da si najdam ? ne sum sretnala po prodavnicive kaj nas do sea a imam videno 2 devojki niz grad so takvi... :)
   
 15. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Е хеланки ми се топ за секоја пригода... И за искачање и за кафе и за прошетка! Едноставно во сите варијанти. Одлични се :up: :up: :up: :up:
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.697
  Допаѓања:
  22.504
  Пол:
  Женски
  Хеланки носам со туника.
   
 17. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Јас за летово планирам да си купам памучни какви што има во еко по 300 денари, најубави ми се :D
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  А ако си дебела ќе ги носиш а ? :D Не се замарај и купи си во сите бои , и не ги соблакај :!: :P
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Па не дебела дебела... ама онака пополнети бутчиња како на Бијонсе сакам... :lol: :lol:
  Иначе ке си купам за летово обавезно си пишав и погоре :D
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.750
  А тие што имаат како Бијонсе - сакаат да ги немаат :lol: :lol:
  И да не бидам оф-топик :arrow: [​IMG] :arrow: гепардести. Вакви само по дома би носела, чисто ради удобност.