1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

  1. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Да јас си имам црни и си ги носам со задоволство,само секако строго на излегување значи за во диско и сл. и со соодветна комбинација..ти?
     
  2. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Имам три пара, сите се црни. Едните се со чипка на глуждовите, убави се за носење со некои кул штикли, а другите два пара ги начекав во Калиопе, едните под колена, другите малку подолги, и ги носам со чизмички или во комбинација со туника.
    Еден пар имам и за на аеробик, зошто ми се лесни за носење при движење.
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ах леле како би си купила едни, ама па после ептен како мачка ќе бидам, греота се луѓево, срце ќе ги стега. :lol: :lol:
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Носам еланки но само со туника или со некоа пократко фустанче, а хеланки и кратка блуза ми е дефинитивно 0
     
  5. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    omilenoto parce obleka od koe ne bi se otkazala (barem zasega) se helanki! gi imam crni (koi najcesto gi nosam i lesno se kombinirat) lilakovi i sivi! najcesto gi nosam na tuniki koi isto taka gi imam vo izobilstvo!
    mnogu mi se dopagaat i dezeniranite hulahopki od koi ne prodzira nogata...e edistveno takvi hulahopki moze ponekogas da mi gi zamenat helankiti vo koi se cuvstvuvam odlicno!
     
  6. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Gi obozavam helankite posebno za zimno vreme imam samo vo crna boja,najcesto gi nosam na interesni tuniki so cizmicki vo zima ,za letno vreme imam od tie pokratkite so cipka dole i gi nosam na dolgi siroki maicki kako fustancinja a na kratka bluza do sega gi nema noseno voopsto nekako ne mi se dopaga.Za tie kozeni ili pak svetkavi nemam uste takvi cudni mi se nekako mozda bi si kupila crni kozni no bi gi nosela za navecer nekako za nekoja provokativna seksi kombinacija mi se takvite :)
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Иам сиви на мене моментално !! хахах ... иначе иам и три пара црни , а зашо сите црни иаме ? :D .. сакам розеви да си зеам .. носам со маичка , туника , фустани .. тексасни шорцеви и така .. :)
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јас немам кожни хеланки (Не би ми стоеле) а имам видено убави комбинации со нив :)
    Од оние обичните имам 2 пара црни хеланки, едни долги, едни до колена :)

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Еве убави комбинации :))
     
  9. net-tet

    net-tet Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    14
    лугееее помагајте!!!
    од кај да најддам темно сини хеланки во Скопје???
    тоа мастило сината !!!???
     
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Што мислите дали на хеланки треба да се носат кратки блузи ? Или долги до под газ барем да покриваат ? Мене не ми изгледа убаво кога видам некоја момичка се облекла така а се и се опцртало (знаете на што мислам :D ) Освен некои девојки кои ептен се „вајани“ во телото...
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе си носам јас хеланки со кратка маичка, ама не напр. за нашкола. Ептен е невкусно.
     
  12. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Сакам да носам хеланки а не носам, зашто сум слаба и мислам дека не ми стојат.. Ама летово планирам да си купам едни памучни и да не ги соблечам од мене 8)
     
  13. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Хеланки се најдобра ствар.. Комотни и секси ;) И во EuroAsia има многу убави и ефтини хеланки, а квалитетни :)
     
  14. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    devojki HELP! sakam helanki ama LEOPARD PRINT ! :) kade da si najdam ? ne sum sretnala po prodavnicive kaj nas do sea a imam videno 2 devojki niz grad so takvi... :)
     
  15. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Е хеланки ми се топ за секоја пригода... И за искачање и за кафе и за прошетка! Едноставно во сите варијанти. Одлични се :up: :up: :up: :up:
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.538
    Пол:
    Женски
    Хеланки носам со туника.
     
  17. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас за летово планирам да си купам памучни какви што има во еко по 300 денари, најубави ми се :D
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А ако си дебела ќе ги носиш а ? :D Не се замарај и купи си во сите бои , и не ги соблакај :!: :P
     
  19. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Па не дебела дебела... ама онака пополнети бутчиња како на Бијонсе сакам... :lol: :lol:
    Иначе ке си купам за летово обавезно си пишав и погоре :D
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А тие што имаат како Бијонсе - сакаат да ги немаат :lol: :lol:
    И да не бидам оф-топик :arrow: [​IMG] :arrow: гепардести. Вакви само по дома би носела, чисто ради удобност.