1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас хеланки носам и зиме и лете, ги обожавам. Додуша ги заборавив фармерките. Најудобни ми се и најлесни, башка во зимо не ми е ич ладно,додека со фармерки ми студеше.
     
  2. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.603
    Пол:
    Женски
    Хеланки само за вежбање евентуално за низ дома.За во град не ги сакам се осекјам како гола да сум.Особено мразам кога девојка со несоодветна тежина ке се натегне во хеланки и се и се оцртува |(
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  3. HoneyAxl

    HoneyAxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    151
    истооо,ме фаќа страв од таквите :doh:
     
  4. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    На хеланките треба да има како во лифтови: НОСИВОСТ ДО __ Кг.
    Битно во хеланки те собрало,а на врата не мора.
    Свинско се мота во фолија,а не во хеланки.

    ептен ме нервира кога ке видам некоја елегантно пополнета во хеланки..она 100 кила земала хеланки :tmi: јас што имам 50 па ми е незгодно некогаш да носам хеланки, мислам се ми виси некако,не е стегнато. Наместо да земат да се покријат такви,они намерно се истакнуваат :^) Ајде не се криви што се дебели,ама никој не ги тера да носат хеланки.. па уште animal print :tmi:
    [​IMG]
    инаку јас си носам хеланки, за дома, ама и кога одам да пешачам/трчам.Ги обожавам. :)
     
    На kikkki и XstrongerX им се допаѓа ова.
  5. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Имам 2 пара само до тие што се како фармерки со џепчиња и патент и си ги носам. А обични хеланки НЕ. Само зима под фармерки кога е многу ладно. Инаку сум малку така пополничка не сум дебела ама не сум ни баш најслаба затоа не облекувам.
     
  6. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Имам црвени, бели, темно сини и цветен принт.
    Белите ги носам за спиење кога ми се перат сите пижами, цветните порано ги носев на школо некогаш (сега воопшто не ги носам), а црвените и сините за вежбање (дома).
    За испаѓање, не. :)
     
  7. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Мразам хеланки.Имам само еден пар.Ги имам облечено 2-3 пати.Ги носев со туника. :)
     
  8. Fashion.n.a.d.e.44

    Fashion.n.a.d.e.44 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    31
    Mи се допаѓаат,се си е океј само да се носат со нешто што го покрива задникот бидејќи така со непокриен задник многу ми е непристојно незнам зошто така одсекогаш сум размислувала и така мислам дека ќе остане.A инаку праубаво стојат на пример чизмички некое туниче или подолга блуска и шалче некое слатко мхмхм.. мераци :inlove:
     
  9. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Комбинирани со подолга блуза ми се океј. Изгледаат супер. Ама кога ќе видам некои што ги носат како панталони, е :puke: Хеланките не се панталони :!: Па кога ќе се гледа и тангата :tmi: :x
     
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Имам неколку пара, но почесто ги носам во зимо со долга туника. И ако сум слаба, не би ги носела никогаш со кратка маица, ни зимо ни лето, бидејки е сепак хеланка. Стварно незнам како можат да ги носат така, мене искрено ми е несватливо.
     
  11. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Обожавам хеланки, ги носам со туника или подолга маичка и кога вежбам дома.Даваат чуство на комфорт, баш се удобни но имам една школска која што заедно ули со мене 2 години и сеуште не облекла фармерки за на школо :tmi: :tmi: :tmi: а најтажно од се е што таа е малце пополничка и ги носи хеланките со кратки маички, буквално се се оцртува и изгледа многу невкусно :x
     
  12. mjauculence

    mjauculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Ги носам само со долги маички,иако тоа ретко се дешава.
     
  13. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Ги носам само со некои долги блуски(туники)
     
  14. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Обожавам хеланки, најудобни ми се за носење, ги носам сите 4 сезони, од лето во штикли па дури во зима со чизми.
     
  15. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Јас па ич ги неќам,посебно не во лето,не трпам нешто да е прилепено за мене. :D
     
  16. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    Нема женско што не е убаво во хеланки <33 , едино да е млаку повеке попуничко ЧД
     
  17. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Имам 3-4 пара црни кои најчесто ги носам под дома или зимото под фармерки, а имам и едни со анимал принт кои ги облеков само еднаш и сфатив дека се изглупирав што ги купив.
     
  18. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Хеланките ми се ептен удобни за по дома,за до ваму таму и вежбање.Ама во училиште не ги носам :D
     
  19. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Обожавам хеланки скоро цело време сум со нив, сегдека ги носам, во школо, за шетање, по дома, за вежбање е сега зависи некогаш ги носам на кратки маичи а некогаш на подолги :D
     
  20. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Обожавам хеланки а имам доста пара...Баш се удобни и пријатни за носење некад ги носам на кратки а некад на долки маички . 8)