Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

 1. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  И јас исто за тоа не носам.
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  Фала...не!Кога бев помала и тинејџерка беа мода и носев, јес да бев слабичка ама пројдов по ред..и сега ете ги пак се враќаат на сцена не би..не ми изгледа ок. 8)
   
 3. just.girl

  just.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  bash gi obozavam helankite...super se gi otcrtuvaat nozete i gazeto sekako! :D vo posledno vreme gi nosam chesto pa duri i so obichna maichka!
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  хеланките почнав ептен да ги носам, и многу убаво се чувствувам во нив :$ :lol:
   
 5. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  39
  и јас :)
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Јас сакам хеланкиии, а уште не сум купила :@
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  јас сакам хеланки имам едни подолги и подебелки за зимото,а тенки за летото и краткички
  сакам да ги носам зошто се припиени за нозете,па ако ги носиш со танага се чуствуваш секси,барем јас :lol: а се праве интересни комбинации со нив имам во предвид да си купам и кожни ама пак ќе размислам.
   
 8. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  1
  jas mns akam helanki a se nekako si vikam nema so st da gi iskombiniram :worried: haha a inace mn sakam da si najdam nekoi si sareni helanki neobicni ama kaj ima ??? mislam deka kaj nas nema barem sea za sea neam videno ili ?
   
 9. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  има бе шарени како нема :D само незнам каде баш пред една недела гледав имаше интересни... ама да ме убиеш сега нема да ми текне кај ги гледав :devil:
  мислам во гтц беше... абе прошетај низ центар ке најдеш
  а иначе какви шарени сакаш?? во линии? тигрести некои? со точкици? или пак некои цветно шарени?? :D
   
 10. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  1
  abe neznam aj ako ti tekne da mi pises kaj si gledala sareni ... ???
  jas sakam da najdam so cvetcinja ili pak nesto linii da ima ... imase vo evro azija ama ne takvi ! tie epten ne bea nekako , da ostavat vpecatok ;) hahah
   
 11. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  хммм ај ако ми текне или ако случајно ги видам негде на минување ке ти кажам ;) :)
   
 12. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  Обожавам хеланки,имам неколку пара црни и баш пријатно се чувствувам кога ги носам со туника или подолга кошула.
   
 13. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  :clap: :clap: :clap: Абе ние исти да не бевме? :D :D :D
  Исто и јас :rock: :rock:
   
 14. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  1
  ajde vazi ;) cekam odgovor plavusa :) !!!
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  носам хеланки секој втор ден можеби :)
  со туники , со кошулки подолги, со свашта зошто ми се најудобни.
  имам повеќе црни , имам неколку со дезени,цветчиња и сл.
   
 16. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  1
  a od kaj ti se tie so dezeni i cvetcinja...??? i jas sakam:)
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  имам неколку пара што не се од Ск., од Солун ги имам земено.
  а инаку во Ск.во Кисела Вода има еден бутик кај што носат роба од Бершка,Зара,ТопШоп, Манго...изглеа нешто шверцана роба е, ама све се оригинални парчиња. Баш таму видов исти како моите , на Зара модел, црни со розевки ситни цветчиња, а цената беше 200 ден.преефтино во споредба со тоа што го платив јас. :)
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  starfish каде поточно е таа продавница ?
   
 19. buzzy

  buzzy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Starfish а каде се наоѓа поточно тој бутик??? :)
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  во Кисела Вода до Мечос, во зградата доле.
  незнам колку често носат нова роба, ама секогаш може да се најдат маички интересни. :)