Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  викендов за излегување првпат облеков хеланки :D
  малце како гола се чувствував, иако имав подолга кошулка....ама ќе се навикнам :lol:
  и вчера за на факс ги носев :wasntme:
   
 3. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.757
  [​IMG]
  ^ Ферги на Идол
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  ги носам само на туники и ми се сптер, а мн мразам кога гледам девојки носат само хеланки со кратки мачки па поготово некои со вишок килограми или па на некои на кои хеланките и ја осцтуваат п****та :worried:
   
 6. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  109
  многу обожавам хеланки ! убаво стојат и со пократки маички ама само на слабички девојки и секако ако не се оцртува..... :x
  инаку прекрасни се :*
   
 7. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  593
  И јас обожавам хеланки :inlove: Си имам во сите бои,до колена и долги.Се чувствувам слободно во нив,па ги носам и во зимно време под фармерки кога е ептен студено.Инаку многу сакам да комбинирам хеланки за различни пригоди-за излегување,за шеткање...Инаку најчесто ги носат со туники а понекогаш и со тексасни панталончиња.Само одбегнувам кратки маички со хеланки бидејќи нозете ми се како чечкалици и неубаво ми стојат :|
   
 8. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Често носам хеланки.За сите пригоди се.Ги обожавам со туничиња.Можат да се искомбинираат на различни начини,а и премногу угодни се.
   
 9. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Носам хеланки многу често,имам во сите бои :*
   

  Прикачени фајлови:

 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Не сум љубител на хеланки и ретко ги носам, имам 3 пара од кои едните никад необлечени си стојат :D
  Сум ги носела на туники, ама во глобала носам темна хулахопка, неќам хеланка.
  Оние ко кожни божем па ич не ги сакам само светкаат и ефтино изгледаат, боље кожна панталона ќе си купам :lol:

  И искрено мразам хеланки поради тоа што девојчињава низ град мислат дека убаво им стојат на сите |(
  Цури со вишок килограми не размислувајте на хеланки!!! |( Вишокот килограми треба да се покрие со фармерки и панталони, а не да се истакне тој голем бут во хеланка.
  И мразам кратки блузи+хеланка! Па танга и тоа во сред бел ден, дури и на школо некои така одат.

  Хеланка оправдувам само за на туники. 8)
   
  На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.212
  Пол:
  Женски
  Хеланки за на аеробик :)
   
 12. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  во зима ги носам на туники, а летно време искачам со хеланки и маичка и супер ми е, супер се чувствувам :)
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Најнови хеланки ми се со принт ( валда така се вика ) од фармерки , т.е. само бојата а не и џебови . Фини се :D
   
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Нит носам, ниту сакам да носам. Се чувствувам како да сум гола во тоа парче на облека! А и непријатно ми е. Не ги сакам, ни 1 %.
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.757
  Црни хеланки и чизми

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  Носам само црни хеланки со туника или некоја подолга блуза..
   
 17. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Обожавам да носам
  Си ги комбинирам со облека за во сите годишни времиња :)
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.071
  Допаѓања:
  74.260
  Пол:
  Женски
  И јас исто, + за спиење ехее мераци :D
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.509
  Пол:
  Женски
  Имам неколку пара, 4 црни, кафени, бели, зелени. Ги носам секое годишно време. Можам да кажам дека повеќе ги носам и од панталони. Речиси секој ден, освен кога е многу ладно.
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 20. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.678
  Јас поради тоа што сега сум бремена, хеланките и туниките ми се заштитен знак. Фармерките многу ме стегаат, не можам да ги носам. А плус и по секси се чувствувам во хеланки :$