1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Носам често. Имам црни и бели (по 2 - 3 пара) + црвени, розеви (циклама), сиви, сини... Сега сакам да си купам некои анимал принт :)
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    ДА..да..да..Никогаш доста од нив.Ги обожавам и често ги носам, ама секогаш со нешто под задникот. Нешто слично на овие комбинации. ;) Мене страшно грдо ми е кога ги носат со нешто кратко, макар и на фитнес. Неретко целиот задник а и предник го имам на видик на таквите :lol:
    И да нема машко кое не се врти по девојка во хеланки..се придружувам во тврдењето : ;)
     

    Прикачени фајлови:

  3. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Curki znaete li kade mozam da najdam helanki crni kao lakovani onaka bas za sexy vecerno izlaganje??
    [mod-kirilica:2xmzmlcs][/mod-kirilica:2xmzmlcs]
     
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    ги обожава :inlove:
    дури и по дома најубаво се осеќам во нив,имам секакви и долги и трочетврт,и чипкани и во сите бои :inlove:
     
  5. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Сакам хеланки и навистина убаво стојат но немам навика да носам. Немам туники или кратки фустанчиња за хеланки. (зашто баш и не носам) И ем тапа сум за комбинирање ствари. :lol: А хеланки да носам со кратка маица, да ми се гледа цела предница и задница, тоа не. Така да, не сакам многу експериментирање и така си се носам basic, фурај фармерчиња и старки и то. :D


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Jас ги носам само за фитнес, но има супер комбинации :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Колку се кул :D
    Јас ги сакам за по дома и за вежбање, најудобни се. Ко да не носам ништо. Ама знам и да ги комбинирам за надвор, со долги маички, обично пролет, пошо тенки се. Зимно време никако....
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  8. GiaMarie

    GiaMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    40
    Сакам хеланки ама не ги носам многу често. Еве ви едно видео сами да си направите хеланки :) планирам да пробам ми изгледа едноставно само да најдам соодветен материјал па ќе пишам како испаднале :lol:
    http://www.youtube.com/user/GiannyL#p/u/48/Ud34uT2zTEo
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Имам видено такви во Sixx.pm...продавницава ја има во Рамстор, ГТЦ и Бисер.

    Носам хеланки и како замена за пантолони, и под сукња, но и на тренинг. Супер ми се и со долги туники и џемпери, но ми се свиѓа и варијантата со некоја пократка и штосна маица....баш во 80тите фазон :P
    Но :!: ......за носење кратки маици треба стварно да имаш и добра нога и добар газ, а не да видам некоја дебељача ем се утегнала ем опнала кратко да и се видат поубаво "облините".
     
  10. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    носам ама не многу често или на туника или на некое фустанче
     
  11. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Девојчиња, ајде помош! :) Добив на подарок од странство хеланки до глужд од некоја си шпанска чипка. И врска немам со што би ги носела? Имате идеја? И срамота ли е на мои години да носам? :$ Мислам, имајте во предвид дека на пр. факултет завршив пред 15 години :$ . Инаку, немам проблем со килажа (не би била како салама во чипка :D ), би сакала барем еднаш да ги облечам (секако не за на работа или за по продавници) ама врска немам со што...
     
  12. GiaMarie

    GiaMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    40
    Lioness еве неколку слики па може ќе ти дојде некоја идеа и не е срамота доколку е сето тоа вкусно искомбинирано.
     

    Прикачени фајлови:

    • picture-413.png
      picture-413.png
      Големина на фајлот:
      258,4 KB
      Прегледи:
      377
    • 324179980_PR_1.jpg
      324179980_PR_1.jpg
      Големина на фајлот:
      17,3 KB
      Прегледи:
      375
    • 2ngfrtg.jpg
      2ngfrtg.jpg
      Големина на фајлот:
      33,5 KB
      Прегледи:
      371
    На Li0ness му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Хеланките ги носам не многу често, само со туника и тоа кога некогаш излегувам за некоја посвечена пригода да речам, затоа што и да сакам повеќе немам можност да ги носам. Мислам, не изгледа убаво на училиште така дотерана со хеланки, а многу, многу не излегуваме, па така да ги носам почесто. Само со туника или топло време кратки хеланки со некое фустанче (ама поретко). А блуска кратка, обична со хеланки не ми изгледа вкусно и така пак воопшто не носам. Сепак убаво искомбинирано изгледаат прекрасно.
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ги обожавам и ги имам во повеќе дезени и бои, секогаш ги носам или со долга кошулка или туника, џемперче, за излегување со многу кратки фустанчиња..
    Ги мразам тие кожните, лаковани и светлуцави што се, ефтини и кич ;)
    За вежбање ги носам со кратка маичка или дукс, исто и за низ маало или до продавница, со оглед на малата ми задница ми стојат убаво, а и на комшииве не им пречи :lol:
     
  15. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125

    тие со цветен дезен ги има во теранова :)
     
  16. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Јас имам ама ми е страм да носам посо сум слабичка ех сеа не мн али со знам ...
     
  17. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ги носам претежно често. Дома седам со хеланки, бидејќи најпрепорачливо кога се става антицелулитен крем е да имаш хеланки. На физичко вежбам по хеланки исто така, но мора секогаш задниот дел да ми е покриен. Нема потреба да ме гледаат сите во задник.
    Надвор, скоро никогаш. Единствено ако ме мрзи да се спремам за кафе кај мене во околина, или пак ако одам кај другарка, облекувам хеланки, UGG чизми, долг џемпер со копчиња и маичка одоздола, меѓутоа повторно покриена да сум. :)
     
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    обожавам хеланки скоро секој ден ги носам и најлесни ми се облечи соблечи за овој период се топ. имам црни, сиви, модел како панталони црни и нешто сиви дизајнирани, најнови си купив прекрасни лила со ластик одоздоле мислам баш убава спортска хеланка :lol:
     
  19. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    од кога излегоа на мода хеланкиве прекрасно е комотно и леко
     
  20. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    сакам да си купам со цветен дезен со што ги комбинирате?
    розево со лила и нешто бело со сиво на нив такви бои се?? на нозете балетанки или??