Хемиско чистење

Дискусија во 'Дом' започната од JanaMari, 20 ноември 2012.

 1. JanaMari

  JanaMari Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Девојки, купив бело капутче и истото е извалкано од прашина(најверојатно им паднало на земја) па дали знаете како се движат цените за хемиско чистење на капути?
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Мислам имало во рамстор за 100 денари чистење на капутите, појди, прашај ќе се снајдеш сигурно.
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110
  Општи прашања

  Има и во Веро Центар, ама не знам колку пари е. Ама сигурно е исто како и Рамстор
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  6.900
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  колку ќе ме кошта хемиско чистење на палто? :$
   
 5. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.625
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми некое хемиско чистење од кое сте задоволни...
  Треба да ги носам капутите, крајно време е. :tmi:
   
 6. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  5.671
  Пол:
  Женски
  Имаш хемиско во верото кај алумина внатре или пак во Карпош 4 кај кулите доле јас таму го однесов мојот капут на чистење и задоволна сум ... А за цена незнам колку беше
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  2.319
  Јас сум најзадоволна од Тонели.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 8. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.625
  Пол:
  Женски
  Имаше ли хемиско во ГТЦ? И каде се наоѓа поточно?
   
 9. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.413
  Допаѓања:
  33.391
  Пол:
  Женски
  Има да, доле во сутерен, одма до Шехерезада мислам беше :)
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  ме интересира како ја чистаат облеката на хемиско чистење пошто не сум носела :^) 8)
   
 11. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  80.238
  Девојки, искуства со хемиско во Рамстор? И цени колку кошта капут не само таму, туку општо?
   
 12. snowflake123

  snowflake123 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  10
  Дали има некаде екпресно хемиско чистење, да го однесам утре сабајле фустанот и околу 4-5 да ми биде готов?
   
 13. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.462
  Чистење долг свилен фустан која цена е одприлика и за колку дена?
   
 14. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Девојки ќе ве замолам да ми препорачате некое добро хемиско, сакам да однесам еден дебел капут па не сакам да ми го упропастат?
   
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  5.390
  Чoенo црнo зимнo пaлтo,kaкo дa гo исперaм,исчистaм?
  Мoже некaкo дa нaпрaвaм или дa гo oднесaм некaде дa му биде пoинтензивнa бoјaтa,oднoснo пaлтoтo ми е oд лaни,нo избледе штo гo исперaв.?
   
 16. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали има во Струмица хемиско чистење некаде? И ако знаете повеќе информации ми требаат, сакам да однесам фустан ама дека го немам никогаш облечено се плашам да не ми го упропастат.
   
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.634
  Пол:
  Женски
  Не сум задоволна, однесов јорган на чистење и ми го упропастија. Не би ризикувала друг пат, ќе размислам каде, дали и што да однесам.
   
 18. tamche995

  tamche995 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  1.794
  Пол:
  Женски
  Каде ова? Да знаеме да не носиме