1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

  1. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Дали некој има искуство со производите Herbalife? Шејкот, чаевите...? Какви се вашите искуства?
    Јас пијам шејк и малце почна да ми се гади бидејки заменувам доручек и вечера секој ден со еден ист вкус и ми станува одбивен веќе. А за резултатите сум презадоволна во обм баш доста ослабев само ми е киво што не се придржувам многу :(
     
    На jovanovska-sara му/ѝ се допаѓа ова.
  2. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.207
    Допаѓања:
    23.984
    Herbalife

    дечко ми има ослабено некои 15 кила со шејкот наутро што се пие и ги нема вратено килограмите
     
    На Kerim и sugar.nn им се допаѓа ова.
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Herbalife

    Јас прв пат слушам за тој шејк :$ Ќе може ли да дадете малку повеќе информации, на природна база ли е, колку време се пие, колку се слабее и колку пари е? :wasntme:
     
  4. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Herbalife

    Епа вака, шејкот се пие со немасно млеко и така има многу малку калории. Масното ткиво го претвара во мускулно и со тоа слабееш прво во обим па во килограми. Се заменува оброк со него, доручек и вечера, супер е. Имаш 5 оброка дневно шејк, па овошје, па ручек(нормално си јадеш се) па пак овошје, и вечера...
    Иначе го имаат само дистрибутери, треба да се распрашаш од каде можеш да го набавиш во скопје. Околу 50 евра е една кутија и т трае околу месец дена :)
    А да и забораив мислам дека фудбалерите од интер го пијат и Надал :)
     
    На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.207
    Допаѓања:
    23.984
    Herbalife

    Мислам дека е доволно да се пие и само наутро, и плус можеш да го мешаш со било што (сок на пример). Цената е таа, 50 евра, а се слабее над 10кг ако се придржуваш
     
  6. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Herbalife

    Воу сакам и јас!!! Дали некој знае како би можела да го набавам и точно на кое место го има.
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Herbalife

    Имам присуствувано на предавање за хербалајф.Шејкот содржи протеини, природенпротеински напиток, го има во 3 вкуса, ванила, јагода и чоколадо. Се користи и за намалување и за добивање килограми, со тоа што, оние кои сакаат да ослабат пијат шејк наместо доручек и вечера, а оние кои сакаат да накачат килограми, по појадокот и вечерата пијат и шејк, што им дава дополнително плус калории.

    Чини да, околу 50 евра, а може да се набави преку агенти коишто работат со тоа.

    И да, го немам пробано, но викаат вкусно било.
     
  8. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Herbalife

    Не е лошо вкусно е ама ја више 2 месеци го пијам тоа од ванила и ми се згади некако :(
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Herbalife


    Ова не ми е јасно... како тоа масното ткиво се претвора во мускулно? :^) Може сум пропуштила некој час по медицинска биохемија, па просветлете ме.

    Инаку, шејкот веројатно содржи протеини - и целта е да ги внесеш доволно во организмот за да се создаде мускулно ткиво кое треба да се зајакне со вежби и притоа ќе ги согорува вишокот масти - нели јагленохидратите се главен извор на енергија? И тие кога ќе се внесат во организмот се трошат, а вишокот се претвора во масти. Тоа се случува ако не се презема никаква физичка активност. А штом сте физички поактивни, мускулите ја трошат енергијата и при мирување, т.е го топат вишокот масти. Не верувам дека е толку добар без физичка активност, а само протеини да внесуваш во организмот, не е баш најздраво.
     
    На n-r-g и BeLLaDona23 им се допаѓа ова.
  10. granger

    granger Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Herbalife

    Jas denes samo sto go probav za prv pat i mozam da kazam deka e vkusno za pienje. Sepak, me interesira kolku e zdravo da se pie na dolg rok? Znaci kako sto spomna nekoj drug podole, dali vsusnost e dobro da se pijat tolku mnogu proteini i dali e nesto koe sto bi bilo preporaclico da ni state sekojdnevna navika bez ogled dali sakame da izgubime kilogrami ili samo sakame da imame zdrav nacin na ishrana?
    Faka
    pozz
     
  11. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Herbalife

    Еве и јас почнав да пијам шејк но поради работата го пијам на сабајле и околу 14h па после работа јадам нормално,не знам ми рекоа дека може и така битно да ми замени 2 оброка, па сега ќе видиме какви резултати ќе има. Имам чоколаден па го пијам со млеко со мала масленост не знам дали е подобро тоа или соино млеко?
     
  12. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Herbalife

    Пиев Хербалајф. Од бес се опрчив 3000 т.е. 6000денари. Не дека немаше ефект, ама и нормално е кога организмот ќе ти се навикне на режим на исхрана. Сите оброци се точно распределени и се повторуваат секој ден во горе/долу исто време. Башка се пие мнооооогу вода. Кога ќе додадеш и малку физичка активност и успехот е загарантирам. втората кутија ми е до пола. Прекинав летото. Имав гости и не можев да не ручам или да не вечерам со нив. Го нарушив ритамот и килограмите се вратија.
    повторно не би купила, НИКОГАШ! Физичка активност и добар и здрав режим и си немам гајле.
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Herbalife

    Една моја колешка го пиеше и на почетокот имаше некои резултати ама и искочи ѓавол ипол земаше и некои др работи не само шејкот, и на крајот се откажа.
    Јас сум била на тие предавања и ок ако се водиш до таков режим ама некако ми изгледа дека е скапо.
     
  14. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Herbalife

    До денес точно една недела како почнав да го пијам и има веќе видни резултати, не сакам да се мерам сега но важно мие што и другите почнаа да приметуваат дека слабеам :)
     
    На Kerim му/ѝ се допаѓа ова.
  15. poetesa09

    poetesa09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Herbalife

    дали од сето ова има некаков резултат???...целта е да ослабиш и потоа со некој поздрав режим да продолжиш а не цел живот тоа да пиеш...
     
    На Kerim му/ѝ се допаѓа ова.
  16. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Herbalife

    Заборавив да ви кажам дека веќе се откажав и од него. Значи не го ни допив до крај кога сфатив дека немам намера цел живот да давам пари за него. И нормално резултатите што беа постигнати ги нема повеќе. :)
     
    На Kerim му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.565
    Пол:
    Женски
    Herbalife

    Имногу лошо искуство со herbalajf. Ок ослабев кога го пиев и кога престанав оп се вратија килата. Па не можам јас да давам секој месец по 50 евра и повеќе за тоа за да останам на килажата!!! Плус кога престанв да го пијам така ми се врати апетит, зашто сум го изгладнела организмот со шејковите и никогаш веќе не ми паѓа на памет да земам таква глупост.
     
    На bitolcanka88 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bitolcanka88

    bitolcanka88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Herbalife

    Site tie preparati za slabeenje se samo edna laga.Veruvajte jas kako srednoskolka sum imala problem so kilazata.Imav duri i do 69kg, a visoka sum 159cm. Navistina toa e premnogu. Probuvav mnogu raboti ama nisto ne mi pomogna. Imav eden cvrst motiv da oslabam, a toa bese mojata komsivka koja na smea, na sala sekogas dikretno me navreduvase. Eden den tolku bev revoltirana na nea sto resiv da oslabam. Od toj den pocnav da jadam se ama od toa sto sum go jadela tri pati pomalku. Za porucek jadev ovosje i kafe, caj vo izobilstvo. Za rucek i vecera jadev sve samo vi kazuvam edna tretina i posle 19-20h nisto ne jadev. Veruvajte za vreme od mesec i pol- dva smaliv 10kg. Njavazno e trpelivost i motiv i NAJBITNO POMALKU HRANA :)
    [mod-kirilica:1zlkcln0][/mod-kirilica:1zlkcln0]
     
  19. hotsexylingerie

    hotsexylingerie Нов член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Herbalife

    [mod-reklama:1ev0yxm2][/mod-reklama:1ev0yxm2]
     
  20. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Herbalife

    Мајка ми го пие многу време. Има ефект, но не премногу. И не знам зашто продолжува да го пие кога гледа дека си меша свои јадења доста, а и ефектот мислам дека и е доволен. Ме убедуваше мене да пијам за да добијам некоја си повитка става, не дека сум дебела, така си имам мевце малку, особено на гзињата и бутовите. Но активна сум физички и не сакам да се бутам со глупости. Еднаш јадев навечер, и ми се гадеше. Така било на почеток, но навистина не те тера да буричкаш по фрижидер.
    Ова би го пиела, единствено, само ако некогаш останам бремена, па за да се вратам во нормала.
    Инаку го препорачувам за некој што има проблеми со килажата. Мислам дека е ок, и дека е корисно.