1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

 1. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  Дали некој има искуство со производите Herbalife? Шејкот, чаевите...? Какви се вашите искуства?
  Јас пијам шејк и малце почна да ми се гади бидејки заменувам доручек и вечера секој ден со еден ист вкус и ми станува одбивен веќе. А за резултатите сум презадоволна во обм баш доста ослабев само ми е киво што не се придржувам многу :(
   
  На jovanovska-sara му/ѝ се допаѓа ова.
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.424
  Допаѓања:
  24.605
  Herbalife

  дечко ми има ослабено некои 15 кила со шејкот наутро што се пие и ги нема вратено килограмите
   
  На Kerim и sugar.nn им се допаѓа ова.
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Herbalife

  Јас прв пат слушам за тој шејк :$ Ќе може ли да дадете малку повеќе информации, на природна база ли е, колку време се пие, колку се слабее и колку пари е? :wasntme:
   
 4. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  Herbalife

  Епа вака, шејкот се пие со немасно млеко и така има многу малку калории. Масното ткиво го претвара во мускулно и со тоа слабееш прво во обим па во килограми. Се заменува оброк со него, доручек и вечера, супер е. Имаш 5 оброка дневно шејк, па овошје, па ручек(нормално си јадеш се) па пак овошје, и вечера...
  Иначе го имаат само дистрибутери, треба да се распрашаш од каде можеш да го набавиш во скопје. Околу 50 евра е една кутија и т трае околу месец дена :)
  А да и забораив мислам дека фудбалерите од интер го пијат и Надал :)
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.424
  Допаѓања:
  24.605
  Herbalife

  Мислам дека е доволно да се пие и само наутро, и плус можеш да го мешаш со било што (сок на пример). Цената е таа, 50 евра, а се слабее над 10кг ако се придржуваш
   
 6. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Herbalife

  Воу сакам и јас!!! Дали некој знае како би можела да го набавам и точно на кое место го има.
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Herbalife

  Имам присуствувано на предавање за хербалајф.Шејкот содржи протеини, природенпротеински напиток, го има во 3 вкуса, ванила, јагода и чоколадо. Се користи и за намалување и за добивање килограми, со тоа што, оние кои сакаат да ослабат пијат шејк наместо доручек и вечера, а оние кои сакаат да накачат килограми, по појадокот и вечерата пијат и шејк, што им дава дополнително плус калории.

  Чини да, околу 50 евра, а може да се набави преку агенти коишто работат со тоа.

  И да, го немам пробано, но викаат вкусно било.
   
 8. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  Herbalife

  Не е лошо вкусно е ама ја више 2 месеци го пијам тоа од ванила и ми се згади некако :(
   
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.084
  Допаѓања:
  199.347
  Пол:
  Женски
  Herbalife


  Ова не ми е јасно... како тоа масното ткиво се претвора во мускулно? :^) Може сум пропуштила некој час по медицинска биохемија, па просветлете ме.

  Инаку, шејкот веројатно содржи протеини - и целта е да ги внесеш доволно во организмот за да се создаде мускулно ткиво кое треба да се зајакне со вежби и притоа ќе ги согорува вишокот масти - нели јагленохидратите се главен извор на енергија? И тие кога ќе се внесат во организмот се трошат, а вишокот се претвора во масти. Тоа се случува ако не се презема никаква физичка активност. А штом сте физички поактивни, мускулите ја трошат енергијата и при мирување, т.е го топат вишокот масти. Не верувам дека е толку добар без физичка активност, а само протеини да внесуваш во организмот, не е баш најздраво.
   
  На n-r-g и BeLLaDona23 им се допаѓа ова.
 10. granger

  granger Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Herbalife

  Jas denes samo sto go probav za prv pat i mozam da kazam deka e vkusno za pienje. Sepak, me interesira kolku e zdravo da se pie na dolg rok? Znaci kako sto spomna nekoj drug podole, dali vsusnost e dobro da se pijat tolku mnogu proteini i dali e nesto koe sto bi bilo preporaclico da ni state sekojdnevna navika bez ogled dali sakame da izgubime kilogrami ili samo sakame da imame zdrav nacin na ishrana?
  Faka
  pozz
   
 11. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  110
  Herbalife

  Еве и јас почнав да пијам шејк но поради работата го пијам на сабајле и околу 14h па после работа јадам нормално,не знам ми рекоа дека може и така битно да ми замени 2 оброка, па сега ќе видиме какви резултати ќе има. Имам чоколаден па го пијам со млеко со мала масленост не знам дали е подобро тоа или соино млеко?
   
 12. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Herbalife

  Пиев Хербалајф. Од бес се опрчив 3000 т.е. 6000денари. Не дека немаше ефект, ама и нормално е кога организмот ќе ти се навикне на режим на исхрана. Сите оброци се точно распределени и се повторуваат секој ден во горе/долу исто време. Башка се пие мнооооогу вода. Кога ќе додадеш и малку физичка активност и успехот е загарантирам. втората кутија ми е до пола. Прекинав летото. Имав гости и не можев да не ручам или да не вечерам со нив. Го нарушив ритамот и килограмите се вратија.
  повторно не би купила, НИКОГАШ! Физичка активност и добар и здрав режим и си немам гајле.
   
 13. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Herbalife

  Една моја колешка го пиеше и на почетокот имаше некои резултати ама и искочи ѓавол ипол земаше и некои др работи не само шејкот, и на крајот се откажа.
  Јас сум била на тие предавања и ок ако се водиш до таков режим ама некако ми изгледа дека е скапо.
   
 14. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  110
  Herbalife

  До денес точно една недела како почнав да го пијам и има веќе видни резултати, не сакам да се мерам сега но важно мие што и другите почнаа да приметуваат дека слабеам :)
   
  На Kerim му/ѝ се допаѓа ова.
 15. poetesa09

  poetesa09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Herbalife

  дали од сето ова има некаков резултат???...целта е да ослабиш и потоа со некој поздрав режим да продолжиш а не цел живот тоа да пиеш...
   
  На Kerim му/ѝ се допаѓа ова.
 16. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  110
  Herbalife

  Заборавив да ви кажам дека веќе се откажав и од него. Значи не го ни допив до крај кога сфатив дека немам намера цел живот да давам пари за него. И нормално резултатите што беа постигнати ги нема повеќе. :)
   
  На Kerim му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.534
  Допаѓања:
  103.127
  Пол:
  Женски
  Herbalife

  Имногу лошо искуство со herbalajf. Ок ослабев кога го пиев и кога престанав оп се вратија килата. Па не можам јас да давам секој месец по 50 евра и повеќе за тоа за да останам на килажата!!! Плус кога престанв да го пијам така ми се врати апетит, зашто сум го изгладнела организмот со шејковите и никогаш веќе не ми паѓа на памет да земам таква глупост.
   
  На bitolcanka88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bitolcanka88

  bitolcanka88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Herbalife

  Site tie preparati za slabeenje se samo edna laga.Veruvajte jas kako srednoskolka sum imala problem so kilazata.Imav duri i do 69kg, a visoka sum 159cm. Navistina toa e premnogu. Probuvav mnogu raboti ama nisto ne mi pomogna. Imav eden cvrst motiv da oslabam, a toa bese mojata komsivka koja na smea, na sala sekogas dikretno me navreduvase. Eden den tolku bev revoltirana na nea sto resiv da oslabam. Od toj den pocnav da jadam se ama od toa sto sum go jadela tri pati pomalku. Za porucek jadev ovosje i kafe, caj vo izobilstvo. Za rucek i vecera jadev sve samo vi kazuvam edna tretina i posle 19-20h nisto ne jadev. Veruvajte za vreme od mesec i pol- dva smaliv 10kg. Njavazno e trpelivost i motiv i NAJBITNO POMALKU HRANA :)
  [mod-kirilica:1zlkcln0][/mod-kirilica:1zlkcln0]
   
 19. hotsexylingerie

  hotsexylingerie Нов член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Herbalife

  [mod-reklama:1ev0yxm2][/mod-reklama:1ev0yxm2]
   
 20. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Herbalife

  Мајка ми го пие многу време. Има ефект, но не премногу. И не знам зашто продолжува да го пие кога гледа дека си меша свои јадења доста, а и ефектот мислам дека и е доволен. Ме убедуваше мене да пијам за да добијам некоја си повитка става, не дека сум дебела, така си имам мевце малку, особено на гзињата и бутовите. Но активна сум физички и не сакам да се бутам со глупости. Еднаш јадев навечер, и ми се гадеше. Така било на почеток, но навистина не те тера да буричкаш по фрижидер.
  Ова би го пиела, единствено, само ако некогаш останам бремена, па за да се вратам во нормала.
  Инаку го препорачувам за некој што има проблеми со килажата. Мислам дека е ок, и дека е корисно.