1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

  1. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Море, и те како им процуте бизнисов последно време. Не ми се верува! На луѓево што и да им кажеш ќе го проголтаат и ќе поверуваат. Ова ако е здрава исхрана и здраво слабеење..... Без коментар сум.
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Им процуте во Скопје само. Оди види низ цела Европа и Америка дали им цута.
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    За Скопје и зборам..
     
  4. Чауш

    Чауш Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    влакната можеш да си ги направиш како сокче,пример една дозерка од влакната во вода да ги раствориш и да си го испиешкако ужинка...исто така можеш и да си ставиш една дозерка во шејкот насабајле. Чајот исто така се прави во вода,зависно колку сакашда ти биде јак чајот толку лажички ке ставиш во водата,јас чајот обично го пијам во 500мл вода ставам 2 лажички чај од праска...ако ти треба уште нешто информации околу производите слободно пиши ми ;)
     
  5. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Дали има уште бесплатна зумба ако купиш од Хербалајф?
     
  6. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    @LadyR зависи во која филијала си. Таму кај што сум јас имам 3 пати фит камп бесплатно како конзумент и плус секој ден различни вежби како зумба и др.
     
  7. Macika1234

    Macika1234 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Не се лажете со Хербајалф бе,испотете газот малце,значи сум пробала и везе нема и неможе некоја да ми збори за исхрана а е дебела!!! Ме убедува за ваква,онаква исхрана а таа е 15.кг подебела од мене-мислам у реду е!!
     
    На nyny и kjukli им се допаѓа ова.
  8. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Сеa еднa ми пишувa ми ги лaјкaш oбјaвите нa фб знaчи си спoртски тип кaкo мене дoјди у велнес клубoт дa мти oбјaснaм зa шејкoт
    Викaм видoв убaви и нaсмеaни жени нa сликa и сум лaјкнaл текстoв не ни гo читaв :D
    И случaјнo читнaв некoј текст нaд сликите шo ги oбјaвилa и пишувa се будев нaутрo и немaв вoлјa зa живoт ниту бев oптимист зa иднинaтa. И гo земa мaгичниoт шејк и рoзoвo пoчнa дa гледaш?
    Сетo oвa нaпишaнo нa aнглиски и сликaнa дo пoстер oд Рoнaлдo кaј шo реклaмирa хербaлaјф.
    Мислaм дрвo дa си ќе сфaтиш декa е прoпaгaндa.

    Акo сaкa нa кaфе дa ми "oбјaсни", мoже зш дa не
     
    На sofijanoka, kjukli и Macika1234 им се допаѓа ова.
  9. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Како мислиш од која филијала? Уште не сум купила,но во план ми е. И затос ме интересира што има. Инаку живеам во Центар, на 20 м од Јосип Броз гимназијата
     
    На Candid му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Histerica1

    Histerica1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    За сите оние кои што консумираат било кој од производите на Хербалајф,во вторник и сабота има бесплатно вежбање на фит камп-зумба или милитари по избор.Не постои никаква "филијала" и вежбањето е 2 пати неделно,а не 3.Ако те интересира нешто повеќе пиши ми пп. :)
     
    На zorce89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ToksycznaReakcja

    ToksycznaReakcja Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    1.808
    За да си го дозволиш шејкот Хербалајф треба да си прилично богат.
    Производот е околу 2000 денари што не се исплаќа да купуваш нов на секои 20 дена.
    Не е ништо WOW го имам пиено мене ми предизвикуваше болки во стомакот, и се што правите со него е гладувате а мислите дека сте сити .
    Познавам многу луѓе кои ги вратиле килограмите назад кога прекинале да го пијат шејкот, а сигурно еден организам не може да го пие тоа доживотно за да ги задржи килограмите.
    98% од производите за слабеење се безуспешни , да бидеме реални се е за заработка на пари никој не се грижи за твоето здравје или пак ти го гарантира.
    Знаат како најчесто да ги погодат луѓето и залажат со овакви работи се станува богат преку ноќ.
    Јадете што ви се јаде и уживајте.
     
    На realGirl и kjukli им се допаѓа ова.
  12. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Бидејќи бев голем скептик за хербалајфот а и за сите производи кои се наменети за слабеење, сега морам да се извинам и да Ве обавестам драги мои дека со помош на хербалајфот ослбнав 7 кгр. за 15 дена и тоа, пазете ве молам, без никаква мака, чувство за глад или било какви проблеми.
    Значи сакам да ви кажам дека вреди, супер мотивација е и има резултати, посебно ако диетата ја комбинирате со вежбање.
    Доручек ми беше 2 гол.лажици ХЛајф кои ги ставав во тегла(значи дека не се оптоварував со посебни чаши, блендери, млека, соја)и обична ладна вода до горе и ке промучкав и после 10 мин. ке го испиев со задоволство оти е благо и вкусно(јаболко со цимет имав земено).
    Значи не го правев густо туку поретко како боза и до 16 ч.јадев некое овошје или грицкав семки а потоа ручекот гледав да ми биде помалку а вечерата само со овошје.
    Не исфрлив леб ниту сладолед..толку ме мотивираше резултатот што многу лесно и со задоволство ке намалувате од штетната храна.
    Јас го купив 1730 ден.
     
    На dreamless, Scorpio87 и Victorian им се допаѓа ова.
  13. Dorraa

    Dorraa Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Има заинтересирани за призводите на HERBALIFE?
     
  14. mizerija

    mizerija Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Јас ги користев чајот и шејкот од Хербалајф два месеци и ослабев..ама понатамо не ги земав и се здебелив..Од 3600 денари се направија 23000.Не се лажете со ова Хербалајф и јас лично не верувам во други вакви препарати,зашто стварно е скапо и све е хемикалии.:)
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dorraa

    Dorraa Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Зависи како ги користите,неможе да е прашок и хемикалии кога зад HERBALIFE стојат 200 доктори кој се најдобри,никој родител не би му давал на своето дете ако штетно
     
  16. Dorraa

    Dorraa Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2.png Сите заинтересирани може да не побараат на страната или пак да не исконтактираат,за правилна исхрана и програма,произбодите,и сите можности кој ги има HERBALIFE!
    instagram: loose_weight_healthy
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Јас зедов шејк, пиев. Ослабев нешто и намалив во обем навистина. Кога престанав и продолжив со иста исхрана повторно се вратија. Почнав да трчам по пола саат секој ден последниве три недели и јадам што сакам и ослабев мнооогу повеќе отколку со Хербалајф што го пиев подолго. Значи почнете да вежбате, отфрлете шеќери и се ќе биде суперрр
     
    На Pamela Daisy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Не само оваа фирма, туку сите останати кои продаваат исти или слични производи: се е тоа добар маркетингшки трик за земање пари.
    Драги мои кои велите дека ослабнавте многу за кратко време - никој не вели дека тоа не е така. Но! Ајде престанете да ги консумирате овие производи, и продолжете со истиот начин на живот и исхрана. Знаете што ќе добиете? Јо-јо ефект. Не само што предходно изгубените килограми ќе ви се вратат, туку можно е да качите и дополнителни.

    Овие производи се полни со материи кои делуваат така што го полнат и оптегнуваат желудникот, со тоа давајќи му чувство на ситост на организмот, па тој не бара повеќе храна, а во меѓувреме, за да ги задоволи своите хранителни побарувачки троши од вашата мускулна маса (мускулна, не масна!), и затоа слабеете. Што сте направиле? Сте загубиле дел од мускулите. Зошто? Затоа што организмот ни е таков идиот кој многу лесно складира масти во поткожното масно ткиво и околу внатрешните органи, а кога се работи за искористување - побрзо ги троши протеините кои се складираат во мускулите. Дури откако ќе потроши околу 30% од мускулните протеини, преминува на трошење масти, зошто ако потроши повеќе од 50% од протеините би настапило смрт.

    Знам дека малку се занесов од медицинска гледна точка во предходниов пасус, ама мислам дека го напишав и објаснив тоа на начин лесен за разбирање, само е прашање кој ќе сака да разбере. За слабеење и обликување на телото, како и осигурување дека килограмите и мастите нема да се вратат нема никогаш да ви помогнат никакви магични шејкови, грицки, и 300 чуда. Овие работи ќе ви помогнат само во брзото празнење на новчаникот. За добри резултати вие прво натерајте си се сами себе психички да се помрднете од местото, и да направите големи и трајни промени на начинот на живот и исхрана.

    Повеќе пешачење/трчање/вежбање/тренирање + повеќе помали порции храна во текот на денот со складно количество протеини-масти-јаглехидрати-олигоелементи + многу многу вода = добро здравје пропратено со убаво тело.
     
    На nyny, mizerija, LadyR и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Dorraa

    Dorraa Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ако јадете и пиете шејк нема да има ефект, HERBALIFE e здрав начин на живот кој се користи постојано,исто така заменски оброк.
    Немате доволно информации а зборите за зал :)
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.425
    Пол:
    Женски
    Skoro citav deka herbalajf ke plati milionski sumi osteta za lagi kon musteriite