Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

 1. Marina1989

  Marina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  Здраво, мене ме интересира кремата за лице од HL, пола година веќе имам проблеми со исфрленост на лицето, и имам масна кожа. Колку добро се покажала доколку некој ја користел?
   
 2. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  51.809
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми каже некој дали е во ред да се пијат Herbalife шејкови дури доиш? Дали е штетно за бебето, и да не го намалува млекото. Би сакала барем еден оброк да заменам со шејк.
   
 3. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Подобро да не земаш,нека поминат барем 6-7 месеци.
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  ако заменуваш два оброци со шејк колку одприлика кг може да загубиш?2-3-5
   
 5. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Kolku kg oslabi?
   
 6. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  so 1700 den ke se hranire cel mesec ako jadite samo voda i toa za dorucek ha ha
   
 7. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Девојки јас го почнав 4 дена еве веќе и сум - 2 цм :o заменувам доручек и вечера и ич ич немам апетит не ми се јаде а и чајот го зедов екстра е ни кафе не пијам веќе немам потреба
   
  На buba4e89 и TrinityNeo им се допаѓа ова.
 8. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Mislev na herbalife sejkot da se razbereme :)
   
 9. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Koj caj?! :)
   
 10. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  cajot od herbalife :)
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Koristis herbalife sejk i zamenuvas dorucek i vecera so nego i plus caj? Kolku pari e cajot? Za slabeenje e ili...?
   
 12. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
 13. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Pa zavisi od toa sto sakate da postignete mene taka mi kazaa za sekogo bilo razlicno...okolu 3600 mene me fati caj i sejk
  I da, zamenuvam dorucek i vecera treba ama ne veceram poso ne mi se jade voopsto nemam apetit, so toa odi i licen trener od herbalife so koj ke bidete postojano vo kontakt i ke ve sledi sto i kako pravite... Mene deckovo navistina mi se pogodi mi obrnuva vnimanie, mislam deka mi e golema podska bez nego ne bi uspeala :) pozz
   
 14. Катерина996

  Катерина996 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас користам пилинг за лице, маска од глина и нане и цитрусен гел за чистење.Имам мрсна кожа, претходно и мали акни и флеки од истите.Полека но сигурно настапуваат резултатите.Маската е погодна за регулирање на маснотијата, а пилингот е збогатен со витамин Ц кој е клучен за ревитализирање на тенот.Се надевам ти помогнав :)
   
 15. dreamless

  dreamless Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Како напредуваш?
   
 16. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Која е цената на шејкот ?
   
 17. sweetygirl56

  sweetygirl56 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво . Дали може некој да ми каже дали шејкот од хербалајф има некое негативно влијание околу бременост и плодност? Ви благодарам
   
 18. Катерина996

  Катерина996 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  2700 и нешто ми се чини.
   
  На Mermaid90 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. HealtyIsNewSexy

  HealtyIsNewSexy Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Nem
  Nem jas go koristev cela bremebost i doenje
   
 20. HealtyIsNewSexy

  HealtyIsNewSexy Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  2200.00

  2200.00

  NEMA.
  Jas go koristam veke 6 godini. Koga go koristev najintenzivno ostanav bremena, koruatev cela bremenost zaedno so Herbalife multivitamini i omega i ne koristev drugi suplementi za bremeni (toa bese cisto moja odluka) rodic zdravo pravo dete. Koristev vo tekot na celo doenje i deteto super napreduvase. I posle so soodvetna programa si go vrativ staroto telo. Sega se spremam za vtoro dete :)
   
  Последна измена од модератор: 19 јуни 2017