Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

 1. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  pred dva dena mi stignaa i sejkot i cajot,imav nekoja zelba da gi probam i niv pa sega ke vidime dali i kolku ke ima rezultati
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  колку пари,и од каде ги порача?

  Има некои правила за користење или?
   
 3. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  cenite varirale sekoj mesec,jas dvete gi zedov za 3636 den ovoj mesec mislam taa e cenata.pravilata se cajot da se pie nautro i/ili pred trening -vezabnje a sejkot e zamena za pojadok dokolku sakas da odrzis optimalna tezina i vecera dokolku sakas da oslabis
   
 4. hristina.anenane

  hristina.anenane Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Odlicno e malku e zborot vkusno

  Mnogu e zdravo pozdravo nema
   
  Последна измена од модератор: 20 февруари 2018
 5. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Seriozni ste?
   
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  а ти го имаш прочитано составот?
   
 7. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Го пиев ...чајот е супер ама шејкот не би рекла дека е баш на природна база и нз што како шо прават филмови дека е :)
   
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.964
  Пол:
  Женски
  Чиста превара е.Другарка 2 години пиеше од шејкот.Ни кг не симна а јадеше се како што треба и со исхрана и со се.
   
  На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  не е можно. Ако вежбала нормално дека килажата не се менува симнува сало качува мускулна маса. Не гледајте бројки. Јас 2 месеци користев и во обем ослабев со -10 цм. Ама никогаш не се качив на вага.
  можеби не е на природна база ама има доста важни нутриривни вредности.
   
 10. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Хербалајф е само маркетинг и никакви резултати. Л карнетин крал на топачите и нај безбеден и се носи дирекно од фабриката од америка biotech usa. Внимавајте што пиете пошто се внесува вонас внатре.
   
 11. fantmichel

  fantmichel Нов член

  Се зачлени на:
  1 април 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Секој си има свое размислување и свој начин на кој бара да си го реши проблемот... Мене животот во потполно нова насока ми тргна откако почнав да користав хербалајф, почнувајќи од губење на вишокот килограми , па се до зголемување концентрација, зголрмување енергија, губење на неподносливите менструални болки(пиев кетонал форте) и уштр нешто што ми е мн важно со користење и на козметичкитр производи си овозможив да имам лице без акни и излегувањето брз шминка да ми е задоволство а не срам и да ја пензионирам пудрата. Имав и среќа да дистрибутерот и менторот од кој нарачувам се луѓе на место кои ти даваат подршка и мотивација. Самиот хербалајф ти овозможува бесплатно да добиеш информации, body scan , велнес анализа и програма на исхрана,бесплатно вежбање со искусни велнес тренери како и пробен неделен пакет за да се увериш во ефикасноста а ги плаќаш само производите што реално не се ефтини ама ако направиш математика колку пари во месец би дала за вежбање во теретана и за здрава исхрана дури и поскапо ќе ти е.. Не сакам јавно да оставам контакти од луѓето ама секој што е заинтересиран без разлика дали за информации, производи или само за да ги искористи бесплатните можности нека ми се обрати, поздрав.
   
  На Iv.girl55 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 12. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  мене чајот ми помогна многу во регулирање на нискиот притисок посебно налето кога не се поднесува жештината
   
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.529
  20180706_145417.jpg
  Kakvi iskustva imate so cajov?
   
  На Iv.girl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски

  предобар е, дава енергија, забрзува метаболизам, заменува кафе ! Можам да ти дадам повеќе совети околу производите на Хербалајф
   
  На KiTty19 и didisi им се допаѓа ова.
 15. KiTty19

  KiTty19 Нов член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  jas go imam koristeno herbalife 1 godina i uste go koristam jas nikogas ne bi poveruvala deka nekoj produkt tolku dobro bi rabotel jas imav mnogu kilogrami za moi godini i resiv da pocnam so herbalife oslabev 30 kg sega go konzumiram sejkot samo za dorucek skapi im se produktite megjutoa stvarno ima premnogu rezultati ne samo fizicki pravev krvna slika sekoj mesec se mi se podobruvase i od vnatre mastite sekerot sve se simna i sega si vnimavam ao ishrana i go konzumiram za pojadok treba vreme za ovoj produkt da deluva nemoze za nekolku meseci
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 16. KiTty19

  KiTty19 Нов член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
 17. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.804
  Od kade moze da se naraca sejkot i cajot?
   
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски

  Што за неколку месеци, за какво делување мислиш?
   
 19. KiTty19

  KiTty19 Нов член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  pa nekoj imase pisano go koristev nekolku meseci i ne vidov golemi rezultati a jas sakav da kazam deka za sve treba vreme
   
 20. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Јас го користев шејкот и чајот ама се здебелив и тие килограми што ги здебелив не можам да ги вратам. Не го препорачувам шејкот за слабеење.