Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

 1. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  Абе неможе еден ист производ еден ист шејк една иста формула да биде и за слабеење и за здебелување
  они играат на картата на ти шејк пиј го и редуцирај храна
  знаеш кое ке речем оти е ефикасно за слабеенје оној производ кај шо ек јадам ко мечка и пак ек слабеам е тоа делува
  а овие сите вакви глупости се на база на плацебо ефект пијам шејк и као ми делува а уствари подсвесно ти не јадеш ко порано
  затоа мавните се и удрете на салати овошје протеин и физичка активност
   
  На martin01 и PaLaVa им се допаѓа ова.
 2. Maciiimac

  Maciiimac Активен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2018
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Zdravo me interesira sega brzo iskustvo so herbalife shejk
   
 3. megz

  megz Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  gi poracav sejkot, cajot i aloeto. se boram so kg. sakam da oslabam. pa kako gi koristite vie?
  pretpostavuvam ke dobijam nekona programa. no sakam da znam i vasi iskustva.
  thanks
   
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Имаш одговори, само врати се неколку страни назад.
   
 5. Jelenica

  Jelenica Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas sekoe utro pijam smuti za dorucek ,mesham razni ovoshja ,posle jadam leshnici ,bademi,brazilski orev ,napladne rucam nornalno samo poveke posni jadenja i za 1mesec oslabnav 5kg
   
 6. Jovana24

  Jovana24 Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Гледам многу кометари и прашања околу herbalife, девојки можам само да ви кажам дека производите се супер, особено шејкот. Го пијам секој ден, имам намалено доста килограми, а пред се наутро се чувствувам полна со енергија. Нарачајте си и не се двоумете
  Ако не знаете од каде, пишете ми тука ќе ви оставам бројче.
   
 7. Jovana24

  Jovana24 Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
   
 8. blueberry23

  blueberry23 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Девојки со какво млеко го пиете шејкот? Другарка ми е алергична, не и одговара, па бара некоја замена од оние бадемово, кокосово и слично.
   
 9. loveme-4ever

  loveme-4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Може со било кое од тие. Јас го пијам шејкот и со вода или пола млеко, пола вода така да не мора да се пие стрикно со млеко. Со кокосово млеко исто имам пробано и убаво доаѓа.
  Инаку јас сум доста задоволна од Хербалајф шејковите, пред некое време изгубив едно 3,5 кила за 21 ден и сега летово малку се опуштив и не внимавав што јадам и само едно кило вратив за чудо.
   
  На blueberry23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали Хербалајф, и што од нив можам да користам за да се здебелам? Почнав да вежбам и сакам да качам 3-4 килограми. Што би ми препорачале?
   
 11. blueberry23

  blueberry23 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Фала ти. Ќе почнам и јас деновиве. Што јадеше ако може да ми пишеш. Другарка ми јаде овошје после шејкот и руча, а за вечера салата.
   
 12. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Шејкот е добар да, ама реално не секој има да даде 2200. Јас лично мн сакам да го пијам ама не можам да си дозволам за таа цена. Скапи се стварно
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.529
  Чајот за слабеење како го пиете, пред вежбање или?
   
 14. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Нај обичен протеин од сурутка, whey protein , му ставиле налепница херба лајф и превисока цена. Па нај добриот протеин кој може да се најде во продавноцоте за суплементи не е толку.
   
  На didisi и AAKG им се допаѓа ова.
 15. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Ако знаеш кажи ми нешто вакво слично и со нормална цена? Највеќе ми одговара за на работа ваков шејк некој да си носам ама ств е скап многу овој
   
 16. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  https://polleosport.mk/cportcka-icxrana/proteini-503112841/impact-whey-protein-1000-g-banana
  Овој има доста пристапна цена за тоа што го добиваш...моментално го пијам и е супер..
   
  На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Со додаваш уште нешто или само со млеко го пиеш? Може така баш како замена за оброк да се користи?
   
 18. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Со млеко или со вода има внатре мерица/црпалка, пишува на опаковката колку треба, ама претежно 1 полна мерица е 1 доза односно 23-24 гр протеин, има одличен вкус и така и така. Ама комбинирај го со јагле хидрати на пример плазма, бисквити. И таман оброк ќе ти замени кој ќе вклучи и протеини и хидрати.
  Ако знаеш сподели цена за хербалајф шејковите, колку грама ... тие не ги пишуваат цените на нивниот сајт, и многу така се залетуваат.
   
  На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Ќе го пробам обавезно. Кои вкусови ги имаш пробано? Чоколада портокал ми изгледа интересно не многу благо. Шејкот од хербалајф последен пат кога прашував беше 2200 ден. а не е 1кг, не верувам.
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Чоколадо, ванила, ванила-малина(многу ми се свиѓаше), карамел-чоколадо, и бело чоколадо сум пробал...и од други фирми сум купувал ама претежно овие вкусеви.
  Од Scitec Nutrition има во GetBody , на фејсбук можеш да го ѕирнеш. Исто е 1400 1кг. Вкус од чоколадо е број 1 досега што сум пиел.
   
  На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.