1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

  1. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    И ова ванила малина убаво звучи. Ти благодарам многу на одговорот
     
    На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Јас за протеини најискрено ви ги препорачувам Poleo Sport. Протеинот е едбна од најфалсикуваните производи, и за жал многу продавници кај нас продаваат неоригинални протеини. Poleo Sport се официјални дистрибутери на сите протеини кои ги продаваат. Немам ништо против другите продавници, ниту пак имам некоја поврзаност со Poleo Sport. Јас лично го пијам Gold Standard протеинот. Веќе 4 години по ред е прогласен за најдобар во светот. Меѓутоа е и прилично скап, ако не и најскап. Поевтина варијанта е My Protein, исто така многу добар протеин и не толку скап.

    Btw, сум пиела и од Хербалајф, жива глупост. Не си ги давајте парите за џабе. Умерена исхрана, физичка активност бар 3 пати неделно, протеин барем после физичката активност за хранење на мускулните влакна и се' ќе биде супер!

    Исто така, можете и L carnitine течен, како шејк да земете два саати пред вежбање. Дава повеќе енергија и помага за побрзо топење масти.
     
    На Smiley11 и DiCaprio им се допаѓа ова.
  3. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.603
    Допаѓања:
    151.805
    2700 za 15 dena ako go koristis 2 pati na den mislam oti e 400 ili 500 gr
    Edit -550 gr
     
    На Smiley11 и DiCaprio им се допаѓа ова.
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Дали навистина има резултати и ако има за колку време ?
    треба да смалам 5 кг.
    свадба ми иде хахах
     
  5. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.517
    Си викам ае да прочитам што вели воведот, па се зачитав надолу и првите неколку мислења изгледаат вака (иако се од пред 10 години, сепак):

    Тоа болдираното... баш ме интересира како функционира. :?:

    Значи тактиката со која залажуваат луѓе е дека за да ослабиш, наместо да изедеш оброк, треба да пиеш (нивен) шејк. Демек до шејкот е. А не до фактот дека ќе намалиш внес на калории?
    Место баничка за појадок, пие шејк и одеднаш губи килограми и има одлична крвна слика... мора да е до шејкот! :rofl:
    А зашто мора замената да бидеш баш со нивниот шејк? Можеш со било која шејк да го направиш истото.


    Знам дека звучам како хејтер, ама ме нервираат луѓе што се или навистина во заблуда или глумат за да прелажат луѓе за пари. Ги убедуваат луѓето дека со протеини се слабее... Или со чај! :lol:
     
    На didisi, DiCaprio и asdas им се допаѓа ова.
  6. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Јас ги хејтам, како и секоја друга фирма која продава ѓубре. Нивнипт протеин е концентрат кој во 30гр прав содржи 15-16гр протеин. А еве во споредба со Муprotein, Gold standard, ScitecNutrition, и тие се концентрати протеини ама на 30гр прав имаат 23-24гр протеин.
    Има и изолати и хидроизолат протеин поскапи се, кои на 30 грама имаат и по 28-29 гр протеин.
    Рачунајте дека 1гр протеин треба да ве чини околу 1.2 до 1.7 денари..
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Шејкот заменува оброк и заситува. Односно после саат два ќе почне да ти се јаде па ќе внесуваш ужина. Овошје или нешто друго.
     
  8. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.517
    Сфатив, но истото можеш да го правиш со било кој друг шејк. Они го презентираат својот призвод како нешто уникатно и револуционерно. А уствари има далеку подобри производи за правење шејкови, за поефтини пари, во поголеми пакувања.
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Точно да ама зависи што содржи шејкот.
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас го пијам второто пакување од овој шејк и сум задоволна. Првото ми беше малку тешко дека цело време јадев ама набрзо се осетив сита. Со првото често одев во веце и се осеќав енергично.
    После него купив друго (протеин) ама не ми се допадна на вкус,па купив на херба пак.
    Јас не се држам до пет пати на ден јадење,не можам толку. Наутро пијам кафе,па после пијам шејк,после два часа јадам нешто,па ужина и на крај пијам чај.
    Вечера ми е најчесто лесни оброци салата,зеленчук зависи.
    Е сега во лице викаат сум ослабела,приметив и во гардероба разлика.
    Јас го правам на различни начини,додавам овошје,јацкасти плодови,а некад и така само со млеко.

    Сега наредно пакување сакам друг вкус да земам дали од јагода или малина е убаво на вкус?
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. luciamk

    luciamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    38
    Добро ви утро Феминки
    Вака сега... Сум на Хербалајф 2 недели на нет се изначитав и позитивни и негативни искуства,одлично се осеќам се придржувам кон правилата вежбам ( не секогаш) возам велосипед речиси секој ден и искрено немам некои значителни промени само 300 грама 1 недела сега се немам мерено...дали кај некоја од вас така им одело бавно процесот на слабеење?
     
  12. Maciiimac

    Maciiimac Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2018
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Јас со хербалајф не симнав ни 1кг а сега сум на УН диета и имам доста резултати.Мислам дека е џабе фрлање пари а и плус тоа неможе цел живот по 2000ден да се даваат. Ова е мое мислење
     
    На CarrieBradshow и luciamk им се допаѓа ова.
  13. luciamk

    luciamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    38
    Искрено и јас мислам дека така ќе е и моето искуство
     
    На Maciiimac му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MsMayaM

    MsMayaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    128
    Хербалајф е начин на живот. Можеш а и не мораш да си цел живот, ќе научиш како да се храниш и што и ќе си продолжиш. А ун диета не можеш цел живот да си на неа, плус се враќаат килограми штом завршиш и се вратиш на стар начин... јас со шејкот чајот и растителните имав супер ефект, намалив во обем, престанав да користам и ни кило не вратив затоа што научив како колку и кога да се хранам. Сега сакам да си земам пак шејк бидејќи немам време сабајле да си праам јадење па шејкот ми е најлесно а башка и промена, убав вкус има... :))

    Нема да е ако ја сфатиш поентата на таквата исхрана, редовни оброци и конзумирање вода и тн...дури и по пауза или престанок нема да вратиш, ако си научила како функционира внесот на храна и што се му е потребно на организмот во кој дел од денот. Ако имаш некој компетентен да те води, и кажувакако и што е најважно зошто и што смееш/ не смееш да внесуваш одредени работи во кој дел од денот, ќе имаш и резултати и за брзо ќе ти стане се тоа нормално, ќе се навикнеш и ќе продолжиш така да функционираш. Се зависи од тоа дали личноста што те води се разбира или само тера бизнис и препродава, што за жал има доста такви...
     
    Последна измена од модератор: 25 мај 2020
  15. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.517
    Квалитетниот (или како што многумина велат "правилниот") начин на исхрана и учење околу важноста на оброците, нутритивните вредности, витамини, минерали, количество на вода и сето останато не е фербалајф начин на живот, туку едноставно квалитетен начин на живот и грижа за своето здравјте. Не ти се потребни хербајалф производи за тоа да го научиш, туку потребен ти е интерес и желба. Лично ти можеби преку хербалајф го имаш стекнато знаењето, но факт е дека воопшто не е потребно.
     
    На luciamk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MsMayaM

    MsMayaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    128
    Не го имам преку хербалајф стекнато, но сфатив дека тоа што е како што го викаш, "квалитетно" (иако правилно со квалитетно не може да се меша), го применуваат таму. Инаку апсолутно да, без интерес, желба, мотивација и тн. ништо не се прави во животов па ни ова :)

    Пример за квалитет можеш да јадеш овошје ама истото да го консумираш навечер. Квалитетно ама не е правилно :)
     
  17. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.517
    Зависи која ти е целта. Токму овој пример не е неправилен за секоја цел.
     
  18. lejdi16

    lejdi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki. Eden drugar me zamoli za pomos . Pocnuva 21 dneven predizvik pa me zamoli da se rasprasam. Dali znaes nekoj sto saka da oslabi nekoj santim za 21 den , da namali nekoe kilce ili da nakaci nekoe kilce zavisno od potrebite i da se custvuva podobro . Jas licno 5 kila za edna nedela oslabev ama gledam deckoto e profi kaj nego nema nekoj da nema rezultat. Se raboti za herbalife proizvodi, ako nekoj saka neka me kontaktira a jas ke ve preporacam kaj nego, toj ke vi objasni se sto treba. Toplo gi preporacuvam ovie proizvodi vo borba so kilogramite, nema promarsuvanje
     
  19. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.262
    :rofl::rofl::rofl::clap:
    5кг за една недела ни со кленбутерол ни со винстрол и со тешки циклуси не испеват да симнат луѓе шампиони на MR Olimpia а не камоли пак со херба лајф. Пуштиго тој другарти да го обучам малце а и не е лошо да измислиш друга реклама.
    Херба лајв на долги стази прави хормонски дисбаланс кај млада популација. ;)
     
    На CarrieBradshow, babybubu и luciamk им се допаѓа ова.
  20. lejdi16

    lejdi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Da a? Super ke mu prenesam