1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

  1. Дани.СС

    Дани.СС Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Ако знаеш некој рецепти за здрав шејк што заситува кажи ми те молам. Ептен ќе бидам благодарна Мене ми е проблем го миењето салати, спремање и тинтрање на здрави оброци 3-4 пати на ден. Не дека не сакам ама ич немам време.
     
  2. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.263
    хербалајф KILL.
    30% ефедрин или спида, така наречена кокаинска паста. Прво проучете ШТО земате и за ШТО земате суплемент и читајте кој го произведува и кој увезува. За тие пари земете веј протеин,овез,замрзнато овошје,малку вода или млеко и етети шејк.
     
    На GirlLove, Cosmic Girl и nena2010 им се допаѓа ова.
  3. Дани.СС

    Дани.СС Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам на одговорите, ама јас навистина сакам да пробам Herbalife и потоа сама да одлучам. Ако некој може да ми даде прашок за 1 недела на пример и за истиот да си платам нека ми пише приватна порака.
     
  4. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.263
    А да си земиш кленбутерол? Подобра опција. Сите ти кажаја бегај од херба...Но ако веќе сакаш да пробаш,пишиму на нивната страна ќе ти пратат.
     
  5. Ivanaiviv2121

    Ivanaiviv2121 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Чувство на ситост??? Шејк од 90 калории, се е до главата, пиеш шејк и си мислеш дека си сит. Цела година ги пиев, точно се слабее но од КАЛОРИСКИ ДЕФИЦИТ не од шејкот, се слабее зошто внесуваш 90 калории за доручок и 90 за вечера и имаш ручек од некеои 300-500калории, што доведува до роа да дневно внесуваш помалку од 800калории, што е огромен КАЛОРИСКИ ДЕФИЦИТ, значи не слабееш од шејкот еве ти, 15г овес, 70г грчки 0% масти, 30г малини и го добиваш шејкот од хербалајф со истите вредности при што овде имаш 1,7г шеќер, а во шејкот имаш 9г шеќер, па сега ти види, а за цената да не збориме, и за тоа што не знаеш што внесуваш да не ни спомнуваме, сепак ти си знаеш ама хербалајф ти е за слаби луѓе каква што бев јас демек еј не знам не можам, не туку НЕ САКАШ доволно и мислеш дека ќе ослабнеш од шејк магијааа, биди само одлучна и одвој 10 минути за туна салата варени јајца, пилешко, јатки, овошје, зеленчук и блендиран шејк од 20 секунди, бидејќи и шејкот од ХЛ треба некој да го изблендира :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Winterborn77, do-re-mi и Cosmic Girl им се допаѓа ова.
  6. Ivanaiviv2121

    Ivanaiviv2121 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Мојот прв обид со хербалајф знаеш дека ми заврши во +кг место во -, поради тоа грицкање и мислење дека шејкот слабее? Кога немав поима што е суштината, така да џабе ти е ако си јадеш и пиеш шејкови
     
    На Cosmic Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    1.971
    Допаѓања:
    7.711
    Пол:
    Женски
    Сосема си во право!

    Не се споредува ни со овесна каша затоа што составот на шејкот е претежно соја.
    Еве настрана нека е шеќерот, иако не е за занемарување тоа што навидум здрава храна содржи шеќер...пострашно е што сојата е содржи фито-естроген.
    Овесот (оној обичниот, без додатоци) не содржи естроген и нема во него додадено синтетички шеќер.

    Стварно не треба да се внесува толку често фито-естроген во исхраната без претходно да се консултирате со лекарот. Ако имате ризик од рак на дојка, или проблеми со вените, или било што друго што би се влошило при земање на естроген, не треба да јадете храна што го содржи во големи количини.
    А таква храна што содржи најмногу фитоестрогени е прво ЛЕНОТ, па СОЈАТА и производите од соја.

    За здраво слабеење треба избалансирано мени, спортување и движење и извесно трпение/време за да се видат ефектите.
    Нема магични решенија!
     
    На GirlLove и Ivanaiviv2121 им се допаѓа ова.
  8. chedodaking

    chedodaking Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јас при користење на истите производи имав едно многу лошо искуство. Ми беше дијагностицирано повреда на црниот дроб. Немам коментар. А пак да не коментирам за нивното толкување и пренасање на информации. Воопшто немам доверба веќе на било што и да видам од Herbalife , нити пак им верувам на нивните производи, исто така една колешка на работа ми кажа дека и многумина ги злоупотребуваат продуктите на Herbalife. Голема компанија како Herbalife не би требало да има вакви лоши искуства и незадоволни клиенти.
     
  9. nyny

    nyny Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    47
    Ne mi e jasno kako uste ova se prodava
     
    На Sielo❤️ и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
  10. Princees

    Princees Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    И кленбутеролот ли е за слабеење,каде можам да го најдам
     
  11. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Некој искуство со вакумслим 48?
     
  12. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.263
    Klen e неанаболичен стероид поправо лек и се користи од 1 недела до 3 мах.
     
    На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Princees

    Princees Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Дали некој имате искуство со клен,дали има позитивни резултати
     
  14. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    8.260
    Пол:
    Машки
    А вежбаш?

    Ако вежбаш и си под надзор на нутриционист или тренер кој има познавања околу стероидите тогаш играј си играчки.
    Ако не, не си играј играчки.

    Не е битно дали некој друг има искуство.
     
  15. Kerim

    Kerim Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2020
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    217
    Здраво, ја разгледувам темата, гледам дека има поминато подолго време па сакам да те замолам да споделиш искуство. Благодарам.