1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

  1. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    јас според тоа сто сватив од читањето дека е ефикасно и тоа колку .........слободно почни пи во замена за еден или два оброка и чекам да се пофалиш со убави резултати
     
  2. bibiii

    bibiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Обрати се кај човекто што ти ги дал производите тој ке ти направи програма за исхрана и ке ти каже тоцнко како да го јадеш шејкот :)
     
  3. LaFemina

    LaFemina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    34
    Ќе ги замолам феминките кои веќе подолго време ги користат производите на Хербалајф да го споделат со нас нивното искуство. Гледам постовиве се стари околу 2 месеци па би била благодарна доколку некоја од девојките ги користи сеуште овие производи да каже дали е задоволна. Јас планирам деновиве да ги земам чајот и шејкот па ќе видиме како ќе оди намалувањето на килограмите :)
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ла Фемина, имам пиено од шејкок , од мултивитамините, од чајот и јадев од протенските чоколатца!
    Искрено немаше значајно намалување на килограмите!
    Јас сакав да ослабам 5-6 кила ослабев 2 :(
    Прескапа инвестиција, според мене, јас пиев не многу 5-6 недели, да речеме 2 месеци.
    Ако вежбаш и пиеш верувам дека ќе има значајни резултати, инаку вака само шејк без вежбање, нема ништо посебно резултати.
    Мене ми рекоа не требал шејкот да се пие со млеко, многу било масно, не со јогурт со сок.
    Можеби треба да пробаш на себе за да видиш како тебе ќе ти делуваат, бидејќи на секој организам нели различен ефект.
    Но моето мислење за хербалајф останува дека се преценети, прескапи за наш џеб.
    И без хербалјаф само со малку подобра распоред на исхрана и вежбање се постигнува прекрасни резултати.
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас знам девојка што значително намали со килограми од тие шејкови на хербалајф. Значи, ептен многу, од буренце, стана доста послабичка. Дури не се препознава дека е истата личност на споредени две фотографии :)
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Јас знам едно буренце кое стана каца после хербалајф. У превод,ослабе до непрепознатливост и сега е...па,да каца!
     
  7. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Znaci so toa ja znam edna..jas znam dve sto epteeeeeen oslabele....bla bla prikazni,kazete od licno iskustvo(ne zboram za site),prvo koga ke kazat toa prirodno mnogu mi e smesno,kako moze da bide 10000%prirodno koga e prasak???? prirodno ti e odi na pazar i kupi si zelencuk i ovosje,vtoro sejkot deluva zavisi od organizam do organizam ako nekoj oslabel 10 kg ne znaci deka site ke oslabat tolku za ist vremenski period,nemam nisto protiv herbalife, cokoladcata im se exstra megjutoa ako ne si profi sportist sto ti treba energija ne ti treba toj luksuz,bidejki spored mene herbalife e skapa dieta ;))) think b4 :!:
    [mod-kirilica:yen0avuh][/mod-kirilica:yen0avuh]
     
  8. Trajche

    Trajche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Ако мислисш дека и овошјето и зеленчукот е природно, се лажеш. Од каде знаеш дека не е прскано, а? И ако е веќе прашок, зар лебот што го јадеш не е исто така од брашно = прашок.
     
  9. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    И со внимавање се постигнува убава, нормална и витка става.
    Од искуство, овошје или некогаш нешто за доручек. Ручек по желба, но одбегнување месо. Месо конзумирам, мислам 3-4 пати неделно. Готвење со маслиново, и јадење темен или интегрален леб. Вечера нормална, па и саламче хехе, намачкано, салати. И секогаш по нешто благичко дента.
    И секако комбинирано вежбање 2 - 3 пати во неделата.
    Така ќе можете да уживате кога одите во ресторан или на благо. 8)
     
  10. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Pa ne znam dali e prskano ili ne,ako jas go proizveduvam pa da znam sto sum pravela,samo sto hemijata od pazar e mnogu poeftina od hemijata na herbalife sto e "100% se prirodno",a i toa sto go sporeduvas brasnoto kako prasak i herbalife prasak mislam nema vrska edno so drugo
     
  11. bibiii

    bibiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Јас јадам Хербалајф веке 10 месеци и сум презадоволна.Немав некој голем проблем со килограми но едноставно сакам да се хранам здраво бидејки се ценам себе си.Сеуште сум на Хербалајф исхрана и не би прекинала,а сосема се сложувам со трајче бидејки да бесе хемија како сто го направивте немасе да се осекаме толку добро со негова конзумација.
     
    На Herbalife му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Herbalife

    Herbalife Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Herbalife navistina pomaga za slabeenje jas go pijam, odlicno e. Toa e ishrana zamena za eden obrok od denot NE SE PREPARATI ZA SLABEENJE I DECA GO PIJAT
    NE E STETN PO ZDRAVJETO.
     
  13. Herbalife

    Herbalife Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Od nieden proizvod ne se oslabnuva za 5 nedeli najmalku tri meseci do idealni rezultati, jas sum konzument i vece prvata nedela imav rezultati od Herbalife, a vece i rabotam z aHerbalife, ZDRAVJETO SE VNESUVA PREKU USTA, A HERBALIFE E ZDRAVA ISHRANA PRED SE, I SEKAKO toj sto ti go prodava proizvodot treba da ti napravi welnes analiza i da ti kaze sto ti e potrebno i da ti napravi sema na ishrana sproed tvoja ishrana.
    Za moi konzumenti toa e besplatno.
    POZDRAV
    INAKU PRED NEKOLKU GODINI HERBALAIF BESE 4000 DEN KUTIJA A SEGA E 2600 I IMAS ZA 1 MESEC.
     
  14. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    моја пријателка пиеше 1 месец ама 1 кило не мрдна,инаку за се друго се согласувам дека е добро и не е штетно и не осека толку подуеност
     
  15. bibiii

    bibiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Значи како што кажав и претходно Хербалајф не е магично стапче па ако за појадок јадеме шејк а потоа 2 пици многу е нормално да не мрднеме ни килце,а да не зборувам за тоа дека може и да се здебелиме,така да јас си го кажав моето искуство погоре а дали вие ке одберете здрава храна или редукциони диети оставам на вас :)
    Како и да е срекно :)
     
  16. Cija-si

    Cija-si Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    50
    за толку пари шо ќе даеш за прашоци, моеш фино лепо по пазарите да прошеташ, да си направиш програма на исхрана, ем здраво да се храниш, ем јадење ќе јадеш а не прашок...па ти комбинирај состојки, дали да слабееш, дали да се дебелееш, твој е изборот... експерти и познавачи на добра исхрана сега барем имаш на секој чекор, или најлесно изгуглај најди неколку програми за исхрана на популарни фацки и следи ја ;)
     
    На mizerija и Hipica им се допаѓа ова.
  17. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Многу ми е интересно што членовите кои го фалат се присутни само кратко, и дури и името им е Хербалајф. Факт е дека не е здраво. Па подобро за тие 3000 денари што ќе ги фрлам за шејкови и свашта, ќе си купам мандарини, јаболки, круши- ќе се изнајадам. Најздраво е природното. И не зборувам на памет во никој случај. Мајка ми се прелажа и ги пиеше 3 месеци, ослабе, се супер. Кога престана и се префрли на здрав начин на исхрана, по препорака од нутриционист, си ги врати килограмите за еден месец. И имам информација од мој извор дека еден од дечките кој го покажуваат на презентациите се има здебелено два пати повеќе по прекинот со Хербалајф. Не се глупирајте, прашокот не е магичен.
     
    На mizerija и enca.69 им се допаѓа ова.
  18. swcu6kaaubavka

    swcu6kaaubavka Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    сакам да ги замолам сите девојки кои го користеле ХЕРБАЛИФЕ да ми кажат дали се раствара во вода, i kako po kolku lazici odi sto i kako.... и дали можам да го најдам во аптеките...
     
  19. swcu6kaaubavka

    swcu6kaaubavka Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Протеински шејк Хербалајф

    девојки сакам да комуницирам со вас на оваа тема!!!
    значи вака: сакам да го нарачам производот од Хербалајф...
    но дали можам да го нарачам од аптека или маркет. или преку интернет.. од кој вкус е најдобро да се конзумира за слабеенје кој е најмалку калоричен...
    и за 1 недела со физичка активност колку најмногу мозат килограми да се симнат..
    ви благодарам мн доколку се потрудете да ми помогнете
     
  20. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Протеински шејк Хербалајф

    јас колку што знам треба да си порачаш од некој што работи со хербалаиф. мислам дека по аптеките го нема. е сега битниот елемент што треба да го знаеш е дека не треба да се надеваш дека ке ослабниш од шеикот, ако не држиш некој посебен режим на исхрана, или ако не вежбаш, што значи дека ако вежбаш, и се храниш правилно не ти треба тоа чудо. Другарка ми го пиеше и рече дека се било лага од тоа неможе да се ослабни, туку држе ситос само 2 3 часа и толку после си пак гладна како куче. Изборот е твој сепак што ке правиш, но совет од мене подобро да не го земаш. позз и се најдобро