1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербалајф (Herbalife)

Дискусија во 'Диети' започната од sugar.nn, 10 октомври 2010.

  1. swcu6kaaubavka

    swcu6kaaubavka Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Протеински шејк Хербалајф

    а мене ми кажаа дека имало големи резултати доколку го применуваш и потоа ... или се храниш здраво... а мене ми треба тоа бидејки последните неколку месеци навистина се поправив многу.. 15 кг имам повеке.што значи морам да зимам нешто и да ги намалам вишокот на кг.. сепак фала за твојот совет. ти благодарам
     
  2. Herbalife

    Herbalife Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    poVELI IMAS POKANA OD MENE DA PRISUSTVUVAS NA SAMIT NA 19 FEBRUARI VO ALEKSANDAR PALAS PODOBRO DA SE ZAPOZNAETE SO HERBALIFE KG KE GI VRATIS VEDNAS AKO JADES KAKO PRETHODNO STO SI JADEL.MNOGU POZDRAV
     
    На didisi и bibiii им се допаѓа ова.
  3. MarioCasas

    MarioCasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    111
    mislam deka go zimav mnogu poevtino sejkot a sum piel se i mnogu sum zadovolen :)
     
  4. AS93

    AS93 Нов член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Jas sum prezadovolna me drzi site 5 saati ne sum gladna potoa megutoa ne se rastvara vo voda tuku vo jogurt juice ili mleko
    go nema po aptekite
     
  5. Miss20

    Miss20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    И сега сума сумарум вреди да се земе или не ? Мајка ми има надпрекумерна тежина и е пред одлука да го земе но откако ја прочитавме цела тема на форумов некако не и се прави меракот :^)
     
  6. bibiii

    bibiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Секој може да има свое мислење а за ефикасноста на производот најубаво зборуваат резултатите а тек кога ке имаш свој резултат можес да бидеш 100% задоволен и сигурен во нешто.
     
  7. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Како што реков, се префрли на ЗДРАВ начин на исхрана. Доста ги лажете луѓето. Не фала, на семинар за Хербалајф не би одела, веќе сум била, и потрошив 2 саати за џабе. Нема поздраво од природното и непреработеното. И нема ништо да ме убеди во друго. Зошто да дадам толку пари за шејкови, кога можам да купам со тие пари свежа храна? Глипости. Не ми се коментира веќе.

    Девојки, како сакате. Ако сакате пробајте, ама јас бегам што подалеку од овие.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BlackSwan7

    BlackSwan7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    Тие што не пробале и не ги почувствувале благодетите на шејкот не знаат што пропуштиле. Еве да ја тргнеме настрана темата за тоа кој ги вратил изгубените килограми, а кој не ... (сепак како што кажа и некој друг погоре ова не е магично стапче - не може да има ефект пиењето шеик ако го кристиме за појадок , а во текот на цел ден јадеме фаст фуд, благо , грицки и сл).
    Да зборуваме за онаа друга страна на шејкот - неговото влијание врз здравјето на човекот, затоа што е многу битно да се разграничи нешто: шејкот НЕ Е СРЕДСТВО ЗА СЛАБЕЕЊЕ, шеикот е ЗДРАВ ОБРОК кој доколку се конзумира на правилен начин помага во регулирање на телесната тежина. Затоа секоја индивидуа добива посебна програма за конзумирање на истиот во зависност од ефектот што сака да го постигне.

    Јас лично сум благодарна на хербалајф што ми ја врати енергијата, и што им помогна на моите најблиски во регулирање на низок крвен притисок, мигрена и проблеми со триглицериди. Пробајте нема да зажалите.
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас бев денес на презентација на хербалајф. И кога на ја видов една моја познаничка од друг форум останав ваква :o
    Значи беше дебела стварно, а за 3 месеци ослабела 21 кило. Абе супер е направена!!
    И другарка моја ослабе со шејков. Така да, го земам.
     
  10. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Сопругот мој почна да го пие пред некој ден, по препорака на еден другар кој стравно ослабе.
    Баш ме интересира колку ќе издржи и дали ќе има ефекти. Уште е рано.
     
  11. Dinamickid

    Dinamickid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    27
    ОСТАНА ЕДНО ПРАШАЊЕ,ЗАШТО ПРОИЗВОДИТЕ НА ХЕРБАЛАЈФ НЕ СЕ ДОЗВОЛЕНИ ДА СЕ РЕКЛАМИРААТ НА ТВ ?!
     
  12. bibiii

    bibiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Компанијата има сисстем на работа:модел да доверба значи се работи по препорака на она што и ти самиот си задоволен,а не дека не е дозволено да се рекламира но компанијата маркетинг буџетот го врака на велнес советниците кои го градат брендот и со тоа нема потреба од реклами :)
     
  13. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Хербалајф е замена за оброк и ако некој вели ке си купел многу овошје за тие пари, има погрешен пристап и не е запознаен со хранливата вредност на шејкот. Овошјето е вклучено како ужина во програмот за исхрана но неможе да ви биде основна намирница во исхраната при диети.
    Погледнете што содржи една чаша шејк подготвена со 250мл полумасно млеко:



    Калорична вредност на состојките е 2350 калории а вие му ги обезбедувате на организмот за 220 калории. И не е работава ме држи сита 5 часа, мојот конслутант кој има ослабено 30кг за 6 месеци убаво ми објасни дека оброк несмее да се прескокнува бидејки постојано треба да внесуваме (на 3 часа) нискокалорични оброци кои се богати со протеини како би се трошеле масните наслаги а да се гради мускулот. Пред да се започне со диетата, се врши мерење на параметри на организмот и според него се прави програма која одговара на вашиот животен стил и потреби. Јас бев запрепастена кога параметрите покажаа дека мојот организам е двојно постар од моите години, дека мускулите ми се скоро атрофирани од неправилни диети и доста голем БМИ (body mass index).
    Бидејки јас имам многу за симнување а имам проблеми со енергија и целулит, земав додатно таблетки дури да се ставам во ред на почеток. Земав клеточен активатор кој помага за активирање на енергија на ниво на клетки, мултивитамини и уште едни капсули кој го забрзуваат прочистувањето на организмот т.е. исфрлување на вода и разградување на целулит.
    Што се однесува до оброците, наутро пијам шејк и таблети, по 3 часа имам појака ужина или ако не сум гладна овошје, за 3 часа следи ручек ресторанска порција (1/4 месо, 1/4 гарнир и 1/2 салата), за 3 часа нискокалоричен јогурт или млеко и за 3 часа шејк. Таблетите ги пијам со главните оброци, три пати на ден. Зависно од програмата на која ке бидете ставени, даваат гаранција колку ке ослабете доколку се придржувате до упатствата. Конкретно јас би требало да ослабам 4-5кг за месец, па ке ви кажам како ми оди. Почнав со режимот на 21/3.
    Освен што ми е важно да ослабнам, важно ми е и како. Ова го правам повеке поради здравјето. За разлика од други препарати кои се носат од Кина, нит се знае кој ги направил, ни од што се направени, овдека на секој продукт си пишува, кои се направени во Англија, кои во Италија, што додатно ми влева доверба во квалитетот. Позади програмот стои човек кој има добино Нобелова награда за медицина.
    Мана е цената, скапи се прозиводите за наши услови но решив да се обидам па ке ви кажам резултати и впечатоци за 1 месец, здравје Боже :)
    Да потенцирам, не сум дистрибутер ниту имам некаква врска со фирмата која ги дистрибуира производите ~
     

    Прикачени фајлови:

    • dorucek.JPG
      dorucek.JPG
      Големина на фајлот:
      70,1 KB
      Прегледи:
      559
    На bibiii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BlackSwan7

    BlackSwan7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    Јас сум веке 13 дена на програма за качување килограми и можам да кажам дека одлично се чувствувам, исто толку денoви се немам напиено ниту едно кафе (без кое претходно не можев да функционирам) а имам енергија повеке од кога и да е . За 2-3 дена ке одам на повторно мерење па ке ви кажам каков е резултатот :)
     
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Мојот сопруг почна да пие, и првата недела ослабе 2 килограми. Инаку тој многу тешко слабее, не дека пробал многу диети, ама и кога бил на диета многу тешко слабеел. Втората недела правеше пауза бидејќи го фати еден лош грип што не фати сите дома, а еве сега пак пие од понеделникот, и веќе ослабе уште еден килограм, значи вкупно 3.
     
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.766
    Пол:
    Женски
    Значи вака, пред саат време си го нарачав од цимерката откако претходно го пробав, буквално ми ги отвори очите откако го испив, како да сум испила едно нескафе од моите појаки дози, не велам дека вкусот е којзнае каков, никако, дури и малку е блуткав, но верувам дека ке има ефект. Познавам две девојки кои пиеа шејкови и еден куп пропратни додатоци со него и ослабеа, е сега едната од нив стана мајка и кога сите мислеа дека ке си ги врати килограмите се појави позгодна од било кога, мамица ипол...Мојот проблем е што имам исклучително бавен метаболизам, јадам многу нездраво, само два пати на ден, некогаш ниту толку, внимавам многу, знам и да се опуштам еднаш два пати месечно со пообилна храна или со малку слатко задоволство, и имам квалитетни 10-15 килограми за симнување, се надевам дека ке ги симнам за два три месеци и после да продолжам со некаква здрава за да не ги вратам па полека пополека да доагам на нормала. Да се разбереме, не очекувам дека како со магично стапче ке ги снема килограмите само затоа што ќе пијам шејк и ќе лежам дома, напротив очекувам енергијата што ќе ми ја даде дека ќе ја насочам кон повеќе физичка активност. А сите оние глупости кои ги имаше во претходните страни, ве молам, и Тања и Цеце, нашле офци за стрижење и бујрум на скапа фризура, тоа е мое мислење, не е дека многу верувам во Хербалајф, впрочем бев на едно нивно предавање пред година дена и дури сега го нарачувам. Се надевам дека наскоро ќе ви се пофалам со помалку килограми па заедно ќе слабееме ;)
     
  17. DorDior

    DorDior Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Шејкот е оброк.
    Хранливите вредности што ни се потребни често ги занемаруваме конзумирајќи брза и нездрава храна, или пак заради обврски немаме време да си подготвиме свежа и здрава храна. Тука настапува шејкот, кој ги содржи состојките што му се потребни на организмот (витамини, минерали и сл) кој сега го има во 6 вкуса (ванила, чоколадо, јагода, капучино, крем и колачи, тропско овошје).

    Неговата прва намена не е за слабеење, туку за здрава исхрана. Затоа велнес советниците препорачуваат да се конзумира за доручек. Ручекот и вечерата се по избор доколку немаме намера да симнеме килограми.

    Ако го користиме за регулирање на тежина, тогаш за намалување заменуваме и втор оброк со шејк (најчесто вечера), а за ручек јадеме храна по желба (дури и сендвич од 7, лесковачка и сл нема да прават проблем ако човек навистина се придржува). За качување на тежина се пие шејк по секој оброк (три оброци + три шејка).

    За оптимални резултати се користат и брикетите фибер и херб (состојки што ги има во грав, грашок и др мешункасти растенија), кои ја регулираат работата на метаболизмот.

    Очекувани резултати: 4кг за еден месец. Сосема доволно за здраво и неповратно губење на килограмите.

    МОЕ ИСКУСТВО: Производите на Хербалајф ги користам повеќе од една година. Првиот пат за да намалам неколку кила, а потоа за да ја зајакнам крвта. Отсекогаш бев анемична, па не ми помогна ниту тоа што се откажав од кафе и цигари. Но, особено ми беше важно пред да забременам да имам добра крвна слика и по породувањето да се вратам во нормала. Во моментов заменувам само доручек, бидејќи имам бебенце и немам потреба од слабеење, но за некој месец ќе воведам и за вечера. Сега сум и самата дистрибутер, се разбира заради моите потреби.

    Производите на Хербалајф не се за диета, туку за здрав начин на исхрана и може да се конзумираат константно. Пијам различни врсти на шејкови - капучино ми е омилен, чоколадото на второ место, а ванилата ја пијам со сок од праска (да, да, може и така), сега го открив и крем и колачи. Си земам по два и си комбинирам, ако ми здосади некој вкус.

    Цената изгледа висока само затоа што наеднаш се даваат парите, но ако се пресмета колку трошиме за еден оброк во месецот, ќе излезе приближно исто.

    Доколку не сте добиле точни информации, прашајте било што.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Miss-HeLL

    Miss-HeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    20
    Досега ја прочитав темава два пати... и едноставно морав да пишам иако досега сум немало никаков контакт со било што од Хербалајф, а планирам да почнам. За сите вие што пишувате дека се умирало од Хербалајф, за сите вие што прашувате зошто нема реклами.. и сто други чуда.

    Јас имам проблем со тежината цел мој живот. Сите вие што имате висина од 165цм а тежина од 45кг не знаете како е кога со таа висина имате некаде околу 96кг. Затоа не туку пишувајте глупости само за да не му дозволите на некој што стварно има проблем со тежината да проба и сам да донесе заклучок каков е хербалајф. Уосталом ако е толку штетен тужи ги бре брате и не замарај по форуми!!!

    И за сите кои се двоумат дали да почнам или не... да, почнете и сами одлучете дали ќе продолжите. Јас имам пробано се што е на пазарот кај нас. Пробав дури и протекал кој месечно ме кошташе 25.000 денари, да 25.000 денари!!! И сега планирам да почнам со хербалајф.. само уште тоа остана.

    Совет за сите.. имате сопствено мислење не паѓајте на се што ќе прочитате.. не ги слушајте луѓето што не пробале да ослабат, затоа што тие не знаат како е кога треба да одиш во продавница да купиш нешто а продавачката ти вика ДЕКА ЗА ТЕБЕ НЕМА БРОЈ ВО ЦЕЛА ПРОДАВНИЦА!!!!

    И не очекувајте дека со било кој производ САЛОТО САМО ЌЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО МУСКУЛ!!!

    Толку од мене.. се извинувам до модераторите што сум офф топик ама морав да пишам...

    П.С. Имаше една реклама.. не знам за што беше не е битно.. на крајот од рекламата викаат КОЈ ПРОБАЛ ЗНАЕ! Така да сите вие кои не сте пробале хербалајф или било кој друг производ.. не вадете статистики и изјави и коментари и мислења само за да го натерате другиот да се двоуми дали да почне или не.

    П.П.С. И за слимлајн немаше реклами по телевизија па пола Македонија го користеше.

    И покрај се што прочитав на темава, јас ќе почнам со хербалајф.

    Фала многу пријатно.
     
    На TrinityNeo и didisi им се допаѓа ова.
  19. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Ветив дека ке пишам повторно после месец дена користење :)

    Најпрво и за мене многу важно, имам енергија како што не сум имала со години. Порано се будев поуморна отколку кога ке легнев да спијам, сега отварам очи и подготвена сум да seize the day :)

    За точно 30 дена користење имам намалено 4кг тежина, 1 цм обем гради, 11 цм обем стомак и 6 цм обем колкови.

    Доручекот го менувам со шејк, ручек стандардно ама пак нели внимавам што ке јадам и вечерата повторно шејк. Неколку дена околу Велигден не пиев навечер бидејки гости идење - доаѓање па мезе, малку слатко и сл и ми беше страв да не се здебелам, бидејки ако се јаде и се пие шејкот тогаш има контра ефект. Од вторникот пак си се вратив на програмот како треба.

    Шејк пијам од чоколадо и од кукис, го подготвувам со млеко 1,5% масленост и прекрасен е напитокот. Незнам зошто AngelOfArh велиш бил блуткав, може цимерката твоја со вода да го направила.

    Како и да е, го препорачувам на сите кои имаат проблеми со тежината. Ке се јавам со апдејт повторно за 30 дена, здравје Боже :)
     
    На Miss-HeLL и irenna им се допаѓа ова.
  20. Miss-HeLL

    Miss-HeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    20
    Shana, само едно прашање имам што ме мачи во врска со хербалајф... дали вежбаш за време на користење на хербалајф? И дали доколку не вежбаш имаш вишок кожа? Бидејќи си ослабела 4кг ама си намалила многу во обем... |( и тоа ме плаши.. да не ми се јави вишок кожа додека ги користам.. јас планирам да вежбам.. колку што ќе можам.. ама сепак.. :?: :sweat: