1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Херои (Heroes)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Madam-A, 3 март 2014.

 1. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.006
  Херои (англиски: Heroes) е американска научно-фантастична телевизиска серија.
  Се раскажува приказната за навидум обични смртници кои откриваат дека имаат надчовечки способности. Се обработиваат нивните судири со светот, адаптирањето на промените кои ги носат тие способности и нивните улоги во спречувањето на катастрофи за спасување на човештвото.
  Создадена од Тим Кринг, кој концептот го смислил со снимање кратки, повеќеепизодни приказни кои градат поголемо, поврзано дело. Својата премиера ја имала на каналот NBC на 25 септември, 2006.

  Денес прочитав дека Hit sci-fi TV series Heroes is set to return for 13 new episodes next year under the title Heroes Reborn, it has been announced, што ме поттикна да ја отворам темава.
  Топло ја препорачувам на оние кои сакаат SiFi. Се надевам дека ќе се јават и други кои со нетрпение го очекуваат новото продолжение :)


  http://www.imdb.com/title/tt0813715/


  http://www.independent.co.uk/arts-e...fi-tv-show-set-to-return-in-2015-9148800.html
   
  На sonce555 му/ѝ се допаѓа ова.